Гости Guest Alefshin Написано Јануар 30, 2010 Гости Пријави Подели Написано Јануар 30, 2010 Становништво расте географском прогресијом, то је ваљда свакоме јасно дакле по некој експоненцијалној функцији а на х: То значи да што је више времена потекло од првог људског пара то се становништво брже множи. Наравно и ратови су врло битни у овој причи, али ако узмемо 2. светски рат који је био глобалних размера опет исти није могао да спречи прираст становништва ако посматрамо 2 временске тачке- 1900.г. и 2000.г. Дакле , ако би смо желели да трагамо за старошћу становништва то би смо питање решавали обрнутим путем у математичком смислу тј. логаритмовањем( обрнута функција од експоненцијалне). Нпр. ако се, хипотетички, број становника на Земљи повећава на сваких 50 година cca 2 пута( емпиријски гледано наравно), а сад нас има око 7-8 милијарди онда би се апроксимативно могла израчунати старост човека. Логаритам са основом 2 од 8 милијарди је толико и толико( у том случају око 23), то помножимо са 50 и добијемо апроксимативну старост човека. Наравно, нико не каже да је то потпуно тачна бројка, али оно што је важно не би смо могли да говоримо о неким стотинама хиљада година( да не говорим о десетинама милиона и сл.) некаквих анонимних мутаната насталих од мајмуна тј. евцолуционисти воле да кажу `заједничког претка`( еуфемизам за масе). Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Aquilius Cratus Написано Март 27, 2010 Пријави Подели Написано Март 27, 2010 Kojesta. Takva stopa rasta je zastupljena od kad je medicina uznapredovala i to pogodote uz pomoc koga. Evolucione biologije naravno. Bez nje ne bi mogla nista znacajno da napravi. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука