Jump to content

Врбас: Плаћају грејање иако га немају "јер их греје комшијски зид"


Препоручена порука

problem je u tome što ti nije isto grijati stan do toplog komšije i do hladnog komšije

 

Ко ти каже да ће тај комшија да буде "хладан"? Шта, он је будала и пустиће да му деца поцркају од хладноће, чим више неће да пусти да га топлана целе године дере за непуна три месеца грејања? Ако се греје на струју и ако је укапирао да му је тако јефтиније, или било шта што је њему на памети, ко ће да га спречи и због чега?

 

А и све да је тако, није никакав проблем, јер су зграде добро изоловане, и греје твој радијатор и ти нећеш имати било каквих последица.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није. КАда зграда закључи уговор, онда је цела зграда корисник, као што закључује уговоре за неке друге ствари које онда сви станари плаћају солидарно или по квадратури стана. Овде су корисници индивидуални.

ma šta zgrada zaključuje, ko je zgrada  i investitor da on bilo šta određuje, on mora da prihvati pravila koje diktira urbanista u tom kraju, urbanisticka sluzba,sto si zapeo sa ugovorima između zgrade i toplane... da je normalna država a ne ciganluk za sve bi urbanistička služba bila odgovorna, ovako radi ko sta hoće... ti ne možeš dobiti građevinsku dozvolu ako ne ispunjavaš sve uslove koji se od tebe traže kada gradiš objekat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma šta zgrad azaključuje, ko je zgrada  i investitor da on bilo šta određuje, on mora da prihvati pravila koje diktira urbanista u tom kraju, urbanisticka sluzba,sto si zapeo sa ugovorima između zgrade i toplane... da je normalna država a ne cihanluk za sve bi urbanistička služba bila odgovorna, ovako radi ko sta hoće... ti ne možeš dobiti građevinsku dozvolu ako ne ispunjavaš sve uslove koji se od tebe traže kada gradiš objekat

 

Урбаниста не диктира ништа што се тиче услова грејања. Инвеститор одговара за зграду и корисницима и пред законом. Зато инвеститор уговара све око зграде. Са уговорима сам "запео" јер знам како се ствари раде. Не само овде.

 

Да је неко нормалан одговоран за било шта овде, многе ствари не би могле да се раде овако како се раде. Између осталог, не би никоме смело да падне на памет у било ком нормалном друштву да некоме проба да наплати нешто са чим тај везе нема. Да пробам ово у Немачкој да наплатим, не би ме ставили у затвор него у лудницу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко ти каже да ће тај комшија да буде "хладан"? Шта, он је будала и пустиће да му деца поцркају од хладноће, чим више неће да пусти да га топлана целе године дере за непуна три месеца грејања? Ако се греје на струју и ако је укапирао да му је тако јефтиније, или било шта што је њему на памети, ко ће да га спречи и због чега?

 

А и све да је тако, није никакав проблем, јер су зграде добро изоловане, и греје твој радијатор и ти нећеш имати било каквих последица.

pa znaš kako, nisu ovi ljudi budale kad su poslali dodtane račune zato što su vidjeli da je u pitanju zloupotreba a oštećenik najveći je toplana koja ima povećane troškove, šta misliš ti da su oni u toplani glupi pa ne znaju da izračunaju u kilovat gdje im se rasipa energija...

dosijetili se ljudi u muci da ne griju, nego da se dogrijavaju, bazno grijanje su im topli zidovi od komšija, još malo se dogriju na struju i eto ga ,prežive zimu, ali to je kriminal

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко ти каже да ће тај комшија да буде "хладан"? Шта, он је будала и пустиће да му деца поцркају од хладноће, чим више неће да пусти да га топлана целе године дере за непуна три месеца грејања? Ако се греје на струју и ако је укапирао да му је тако јефтиније, или било шта што је њему на памети, ко ће да га спречи и због чега?

 

А и све да је тако, није никакав проблем, јер су зграде добро изоловане, и греје твој радијатор и ти нећеш имати било каквих последица.

 

Varas se , imace itekakvih posledica cak i ako njegov radijator greje, a tvoj je stalno iskljucen.

Ti sistemi grejanja su radjeni po nekakvim racunicama a one polaze od toga da je svaki radijator u svim stanovima

ukljucen, inace je ceo proracun besmislen. Ljudi koji nisu , recimo u janurau, mesec dana u stanu, duzni su da

svoje radijatore ostave ukljucene na neki minimum da se ne bi komsije smrzavale, odnosno da bi temperatura u svim

stanovima bila u redu.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa znaš kako, nisu ovi ljudi budale kad su poslali dodtane račune zato što su vidjeli da je u pitanju zloupotreba a oštećenik najveći je toplana koja ima povećane troškove, šta misliš ti da su oni u toplani glupi pa ne znaju da izračunaju u kilovat gdje im se rasipa energija...

dosijetili se ljudi u muci da ne griju, nego da se dogrijavaju, bazno grijanje su im topli zidovi od komšija, još malo se dogriju na struju i eto ga ,prežive zimu, ali to je kriminal

I to je odjednom problem onih koji nemaju nikakav ugovor sa njom, tj. oni kojima toplana ne vrši nikakvu uslugu moraju da plate? Ljudi imaju hladne radijatore, sa toplanom veze nemaju i moraju nešto da joj plaćaju, to ima samo kod nas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma šta zgrada zaključuje, ko je zgrada  i investitor da on bilo šta određuje, on mora da prihvati pravila koje diktira urbanista u tom kraju, urbanisticka sluzba,sto si zapeo sa ugovorima između zgrade i toplane... da je normalna država a ne ciganluk za sve bi urbanistička služba bila odgovorna, ovako radi ko sta hoće... ti ne možeš dobiti građevinsku dozvolu ako ne ispunjavaš sve uslove koji se od tebe traže kada gradiš objekat

 

Ma bre zna se koja kvadratura zahteva koliko radijatora i koliku toplotu i toga moras da se pridrazavas.

E sad, sto kod nas nema tih meraca, to je druga prica, ali ce i to morati da se uvede.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I to je odjednom problem onih koji nemaju nikakav ugovor sa njom, tj. oni kojima toplana ne vrši nikakvu uslugu moraju da plate? Ljudi imaju hladne radijatore, sa toplanom veze nemaju i moraju nešto da joj plaćaju, to ima samo kod nas.

 

Kupujuci stan sa centralnim grejanjem ti si vec "potpisao" ugovor sa toplanom.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa znaš kako, nisu ovi ljudi budale kad su poslali dodtane račune zato što su vidjeli da je u pitanju zloupotreba a oštećenik najveći je toplana koja ima povećane troškove, šta misliš ti da su oni u toplani glupi pa ne znaju da izračunaju u kilovat gdje im se rasipa energija...

dosijetili se ljudi u muci da ne griju, nego da se dogrijavaju, bazno grijanje su im topli zidovi od komšija, još malo se dogriju na struju i eto ga ,prežive zimu, ali to je kriminal

 

Још пре пар страна горе смо утврдили да топлану нико не поткрада, нити да могу да се огреју било како на туђ зид. Дакле, нема крађе било које врсте. Идемо даље.

 

Топлана има тачну рачуницу. По глави пуштају одређену количину грејања (одређену снагу) и троше одређене количине материјала. Дакле, ни они нису оштећени, јер раде према својим калкулацијама, није то нешто за шта мораш да будеш Ајнштајн. Идемо сад даље.

 

На крају, не постоји било који пропис било где по ком бих ја био дужан да плаћам нешто некоме са ким нисам у било каквом односу. Не крадем му грејање, нисам се нелегално прикључио на мрежу, нисам у односу са њим, чак сам му платио да ме искључи са мреже. Дакле, не постоји било какав законски однос у ком ја њему нешто дугујем.

 

На основу чега сад он мени може било шта да наплати, а да то буде по закону, и даље нисам добио одговор?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Урбаниста не диктира ништа што се тиче услова грејања. Инвеститор одговара за зграду и корисницима и пред законом. Зато инвеститор уговара све око зграде. Са уговорима сам "запео" јер знам како се ствари раде. Не само овде.

 

Да је неко нормалан одговоран за било шта овде, многе ствари не би могле да се раде овако како се раде. Између осталог, не би никоме смело да падне на памет у било ком нормалном друштву да некоме проба да наплати нешто са чим тај везе нема. Да пробам ово у Немачкој да наплатим, не би ме ставили у затвор него у лудницу.

urbanista je glavni,ako nije glavni ko je glavni, ko određuje pravila u naselju? ko izdaje građevinske dozvole?  čemu služi urbanisttička služba ? ja sma ti rekao da meni na građevinskim dozvolama piše čak i boja fasade  i to je određeno, to je za porodične kuće , za zgrade su kriterijumi još strožiji. onaj ko ti daje građevinsku dozvolu on uređuje te stvari, ne može cijeli beograd na drva da se grije crkli bi svi u dimu, ipak postoje neki siri planovi , ne možeš ti u centru beograda izdati dozvolu za gradnju aerodroma, ne može ni livnica čelika ili fabrika celuloze, isto tako ako je država gradila toplanu, ako je taj projekat rađen za neko naselje i li više naaselja , on ima potrebne kapacitete,amortizaciju i sve sto ide to je strategijski projekat, i time se bave urbanisti a ne trgovci kako ti ovdje pokusavas prikazati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...