Jump to content

УНИЈАТСКИ ” СВЕШТЕНИК ” ПОЗВАО ПАСТВУ ДА УБИЈАЈУ МОСКОВЉАНЕ (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не знам како је мајка могла да отхрани човека који је данас припадник Партије региона! То нису деца мајки, то су кучкина деца“- могло се чути на проповеди из уста унијатског „свештеника“ Михаила Арсенича (служи у  Коломијском рејону Ивано-Франковске области). „Са непријатељем не може бити другачијег разговора сем мецима! Са непријатељем не може бити другог језика, сем звука шуме- звука конопца за вешање како су вешали комунисти! Звук, који сваком срцу говори- узми оружје у руке и одбаци страх! Није време за страх! Чекамо 20 година! Хоћемо да будемо сигурни да ниједан кинески жућа, ни Јевреј, ни Московљанин неће доћи у моју кућу! Само од нас самих зависи да наше руке не задрхте пред непријатељем, да држимо на оку садашњу власт. Нека нашу руку ојача кундак! Слава Украјини!“ (груби превод суботње проповеди изговорене 7. децембра 2013.)

 

 

http://pravoslavljepzv.wordpress.com/2013/12/09/unijatski-svestenik/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I šta sad s tom slikom, šta ona ima da dokaže? Već sam vam postavljao slike onog pravoslavnog mitropolite ruskog koji u zvijezde kuje Hitlera i naciste, pjeva im ode i poziva na borbu i uništenje bezbožnih komunista u Staljingradu. Evo je. Mitropolit Sergej Voskresenskij RPC i to tačno u vrijeme najžešćih borbi pod Staljingradom 03.12.1942. i to imenom Ruske Pravoslavne Crkve pruža podršku Adolfu Hitleru i nacistima. Moskovljani su tada od 1941. do 1945. bili komunisti i oba su govorili o komunistima, o moskovljanima i o staljingrađanima. I taj grkokatolički i taj pravoslavni vladika, znači oba su bili na tom bili isto - antikomunistički saveznici. Postoje slike vojnika ROA gdje su zajedno ratovali i pravoslavni i grkokatolički Ukrajinci na strani nacista a protiv Sovjetskog Saveza i SSSR komunista koji su između ostalog poubijali carsku porodicu i terorizovali RPC.  I tamo zajedno s njima je bilo sveštenika koji su ih pratlili i jednih i drugih, pravoslavnih i grkokatoličkih. Antikomunistički grkokatolici i pravoslavci Ukrajinci bili su tada saveznici i rame uz rame ratovali i borili se za istu stvar, za uništenje bezbožnoog komunizma i na to pozivali narod. Na borbu protiv sovjetskih komunista i njigovih zlodjela i strahovlade u SSSR. Samo neko ko je bio lojalan carskoj porodici, odan Bogu i privržen vjeri se onda ponašao tako.

Poruka milim pamfletašima i propagandistima:

Manite se ove jeftine a priglupe očigledno antikatoličke propagande.

Izmislite bar nešto malo  inteligentnije. Ovakva propaganda je uvreda za zdrav razum.

 

Dmmwbu4gNOg.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Antikomunistički grkokatolici i pravoslavci Ukrajinci bili su tada saveznici i rame uz rame ratovali i borili se za istu stvar, za uništenje bezbožnoog komunizma i na to pozivali narod. Na borbu protiv sovjetskih komunista i njigovih zlodjela i strahovlade u SSSR. Samo neko ko je tada bio lojalan carskoj porodici, odan Bogu i privržen vjeri se onda ponašao tako. Išao se borit i služit u ROA. Znate li da su vlasovci spasili Prag od strašnog pokolja koji je zamalo izbio na kraju rata 1945. u pri završnim operacijama osolobađanja Praga. 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Andrey_Vlasov

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Liberation_Movement

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Liberation_Army

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A1_osvobozeneck%C3%A1_arm%C3%A1da

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da Zajrone, ali ovo sto ti postavljas je bilo pre 60 godina, a govor ovog svestenika je od pre nedelju dana.

 

Već ste sve to postavljali a video nije cijeli pa se ne zna nikakav kontekst,

ja ću ga pronaći cijeli, najvjerovatnije i to bude manipulacija kao po običaju.

 

http://modran.com/index.php/forum/svijet/9-ukrajina-izmedu-dvije-vatre#11

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, чуо сам да су унијати и филаретовци на Украјини служили заједно и "причешћивали" народ. Тако бар мој познаник Украјинац каже....

 

Занимљиво је и да су неки католички теолошки факултети подржали протесте...Ништа не тумачим, већ само говорим што сам чуо и прочитао.

 

Што се мене тиче, унијати су лош одраз у огледалу. А тај украјински национализам, што се види из приложеног,  на ивици је (благо речено) расизма и ксенофобије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da Zajrone, ali ovo sto ti postavljas je bilo pre 60 godina, a govor ovog svestenika je od pre nedelju dana.

 

Претерујеш мало Петровићу, са дотичним би трбало ући у екуменски дијалог и све ће бити у реду.

Он је у ствари јагње у вучијој кожи само треба то неко да му објасни. :)

 

П.С.

 

Пожељно на првих пар дијалога  ићи оклопним транспортером, и носити панцир и шлем.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja taj govor znam, ne mislim njegov već onaj po čijem uzoru je napisao taj svoj s tog videa, jednom sam ga već slušao al u originalu, to je parafraza starog govora iz 2ww, iskoristio je jedan stari govor iz 2ww kao osnovu, podlogu - vjerovatno iz simboličnih razloga. Ja nisam imao video ni vremena ni mogućnosti da gledam prije jer preko dana imam spor internet, premotao sam ga nabrzinu i vidio da je to taj govor iz 2ww samo minimalno prerađen. Inače ta previranja na Ukrajini nikakve veze s pravoslavcima i grkokatolicima nemaju, jednostavno se Ukrajinci i Rusi ne podnose slično kao Hrvati i Srbi, ni pravoslavni Ukrajinci ne vole Ruse, izgleda da ih mrze još i više nego grkokatolički Ukrajinci, zato su si i osnovali svoju Ukrajinsku pravoslavnu crkvu nezavisnu od RPC, kanonsku/nekanonsku - to nije moja briga nit me se to ne tiče uopšte kakvu, to sigurno nije bilo iz neke velike ljubavi i odanosti prema ruskom pravoslavlju. Znači kako god okrenem - manipulujete s nečim što ne razumijete ili razumijete ali hoćete namjerno to predstavit drugačijim nego što jeste. U pitanju su nacionalni interesi i međunacionalni sukob a nikakva vjera ni crkva pravoslavna ili grkokatolička s tim tamo nema neke veze. Ali svejedno, dobro vam to došlo da na isti trošak i na istim drvima prigrijete i vi svoju antiekumenistički čorbicu. Jel tako?

 

:ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja taj govor znam, ne mislim njegov već onaj po čijem uzoru je napisao taj svoj s tog videa, jednom sam ga već slušao al u originalu, to je parafraza starog govora iz 2ww, iskoristio je jedan stari govor iz 2ww kao osnovu, podlogu - vjerovatno iz simboličnih razloga. Ja nisam imao video ni vremena ni mogućnosti da gledam prije jer preko dana imam spor internet, premotao sam ga nabrzinu i vidio da je to taj govor iz 2ww samo minimalno prerađen. Inače ta previranja na Ukrajini nikakve veze s pravoslavcima i grkokatolicima nemaju, jednostavno se Ukrajinci i Rusi ne podnose slično kao Hrvati i Srbi, ni pravoslavni Ukrajinci ne vole Ruse, izgleda da ih mrze još i više nego grkokatolički Ukrajinci, zato su si i osnovali svoju Ukrajinsku pravoslavnu crkvu nezavisnu od RPC, kanonsku/nekanonsku - to nije moja briga nit me se to ne tiče uopšte kakvu, to sigurno nije bilo iz neke velike ljubavi i odanosti prema ruskom pravoslavlju. Znači kako god okrenem - manipulujete s nečim što ne razumijete ili razumijete ali hoćete namjerno to predstavit drugačijim nego što jeste. U pitanju su nacionalni interesi i međunacionalni sukob a nikakva vjera ni crkva pravoslavna ili grkokatolička s tim tamo nema neke veze. Ali svejedno, dobro vam to došlo da na isti trošak i na istim drvima prigrijete i vi svoju antiekumenistički čorbicu. Jel tako?

 

:ani_biggrin:

Да не буде забуне, уколико се примједба односи на мене, ја јесам за сарадњу свих хришћана, али не по питању истина вјере. Дијалози, сарадња, заједничке акције, итд (има пуно поља гдје је та сарадња могућа) - али не по цијену одступања од стајања у Истини и компромиса у погледу догматских истина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ovdje ste to sve isto već jednom postavljali prije par dana i s tim videom ali na temi o Papi Franciscu, tako da je sasvim jasno zašto sve to postavljate:

 

https://www.pouke.org/forum/topic/30966-sta-mislite-o-novom-papi-i-o-njegovim-aktivnostima/?p=994691

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да не буде забуне, уколико се примједба односи на мене, ја јесам за сарадњу свих хришћана, али не по питању истина вјере. Дијалози, сарадња, заједничке акције, итд (има пуно поља гдје је та сарадња могућа) - али не по цијену одступања од стајања у Истини и компромиса у погледу догматских истина.

 

To ti ne možeš prosudit šta su to sve istine vjere i koje su nam zajedničke i koje nisu a o kojim se možemo složit ili ne. Niti ih možeš tumačit i izlagat ili obrazlagat, svejedno kako i s koje strane, katoličke ili prravoslavne  jer za prvo nisi teolog a za drugo taman i da jesi nisi član komisije koja te razgovore vodi a nemaš ni blagoslov svog vladike za vođenje takvih razgovora na nivou kao oni. A to ne mogu ni ja. Jedini oni mogu to prosuđivat jer za to imaju znanje, mandat i blagoslov. Zato mi možemo onda samo ovdje pisat šta nam prvo padne na pamet jer od nas sve to ne zavisi a ni nama ne leži sudbina cijele Crkve, hvala Bogu da ne leži.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači kako god okrenem - manipulujete s nečim što ne razumijete ili razumijete ali hoćete namjerno to predstavit drugačijim nego što jeste. U pitanju su nacionalni interesi i međunacionalni sukob a nikakva vjera ni crkva pravoslavna ili grkokatolička s tim tamo nema neke veze. :ani_biggrin:

 

 E јесу те изнервирали Зајроне,...што си  допушташ у тим твојим лепим пензионерским данима овакву секирацију, ма хајде,ниси дете... :pivo:

                                                       Једино што мени стварно у овом приказаном није баш јасно ( а ако  хоћу теби да поверујем ово цитирано изнад),...........што говорник није уз`о неки национални  " јелек и опанке стајлинг"..(ма како год да то код њих изгледа) него обуко нешто што ме јако подсећа на некакву црквену одежду.  Шта је са тим "накарадним и непримереним  облачењем у свештене `аљине" хтео заправо рећи тај (по теби обичан) националиста. ne_shvata

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 E јесу те изнервирали Зајроне,...што си  допушташ у тим твојим лепим пензионерским данима овакву секирацију, ма хајде,ниси дете... :pivo:

                                                       Једино што мени стварно у овом приказаном није баш јасно ( а ако  хоћу теби да поверујем ово цитирано изнад),...........што говорник није уз`о неки национални  " јелек и опанке стајлинг"..(ма како год да то код њих изгледа) него обуко нешто што ме јако подсећа на некакву црквену одежду.  Шта је са тим "накарадним и непримереним  облачењем у свештене `аљине" хтео заправо рећи тај (по теби обичан) националиста. ne_shvata

 

nano, jedino ako ostaviš svoju email adresu ili FB mogu ti onda odgovorit na to tvoje pitanje jer se odgovor nalazi na videima koji nisu ovdje publikovateljni (iako nikakav porno to nisu) pa ćeš onda vidjeti da on uopšte nije jedini takav nacionalista koji se "nakaradno i neprimjereno oblači u sveštene haljine ili nešto što podsjeća na crkvene odežde" a čak ćeš ih valjda moći i razumjeti šta govore u svom maternjem jeziku a to i bez prevoda.

 

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ti ne možeš prosudit šta su to sve istine vjere i koje su nam zajedničke i koje nisu a o kojim se možemo složit ili ne. Niti ih možeš tumačit i izlagat ili obrazlagat, svejedno kako i s koje strane, katoličke ili prravoslavne  jer za prvo nisi teolog a za drugo taman i da jesi nisi član komisije koja te razgovore vodi a nemaš ni blagoslov svog vladike za vođenje takvih razgovora na nivou kao oni. A to ne mogu ni ja. Jedini oni mogu to prosuđivat jer za to imaju znanje, mandat i blagoslov. Zato mi možemo onda samo ovdje pisat šta nam prvo padne na pamet jer od nas sve to ne zavisi a ni nama ne leži sudbina cijele Crkve, hvala Bogu da ne leži.

Све је то ОК што си написао, али као разумна бића и чланови Цркве, имамо право, а богме и обавезу заузети став у вези питања вјере. Нисмо бесловесни, нити нам је суспендован разум и анестезирана савјест, па да будемо само овчице које води како ко хоће. Што се тиче истина вјере, заклео бих се да их је мој кум на крштењу говорио у виду Симбола вјере (што је јасно само лајт и скраћена варијанта цјелокупне догматике). Мислим да Римокатоличка Црква има катехизис у коме су изнесене основне истине вјере и вјерујем да их сваки иоле упућенији вјерник познаје.

QED: Морамо се поучавати у истинама вјере, као и свједочити ту вјеру, те не можемо апстраховати од свог виђења ствари. 

 

PS Да не бих био један од оних који који подгијавају наведену чорбицу и к томе још додају љуте зачине, покушаћу се уздржати од писања на сличне теме. Јасно сам изнио свој став и све остало би било понављање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nano, jedino ako ostaviš svoju email adresu ili FB mogu ti onda odgovorit na to tvoje pitanje jer se odgovor nalazi na videima koji nisu ovdje publikovateljni (iako nikakav porno to nisu) pa ćeš onda vidjeti da on uopšte nije jedini takav nacionalista koji se "nakaradno i neprimjereno oblači u sveštene haljine ili nešto što podsjeća na crkvene odežde" a čak ćeš ih valjda moći razumjeti i u svom maternjem jeziku a to i bez prevoda.

 

:)

... ако желиш и можеш ти речима у кратко, је л ово званичан свештеник неке цркве ( и које)  или ко је та особа?...  и то ми  довољно.....не горим баш толико од знатижеље  да још и друге видее прегледавам.. :stadaradim:

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...