Jump to content

KAD SE ČOVEK IGRA BOGA: Kako su odgajivači pretvorili prelepe zdrave pse u deformisane životinje (FOTO)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da, pekinezeri imaju uopšte sa kostima frke.

Kako je to lepo nama naš asistent iz genetike plastično objasnio- što pas manje liči na vuka, ima više bolešćura sa kojima ćete morati 100% da se borite :D

 

 

slazem se..ja sam hvala bogu, solidnu rasu izabrao... ne lici bas na vuka.. malo drugacija vilica i dlaka.. ali... ostalo je sve slicno :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mas Masls je na svom blogu objavio fotografije pasa iz 1915. godine i kako iste rase izgledaju danas, pa se jasno može videti ljudski uticaj i pokušaj da se napravi što lepši pas, što je dovelo do razvoja raznih deformiteta kod pasa

 

Bul terijer je, kako navodi ovaj bloger, potpuno izgubio lepotu koju je nekada imao.

bul.jpg

Foto: dailymail.co.uk/arhivska fotografija

bul2.jpg

Covek je Bozija Kreacija koja bas kao i sve druge izvrsava Volju Kreatora, koji se ne igra. Lepota / ruznoca pasa i svega ostalog je subjektivno misljenje. Meni su danasnji bulterijeri predivne zivotinje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није у оволиком броју као данас.

Људи су уништили расе, желећи да добију неку за њих "лепу" расу. Данас се више иде на естетику а мање на рад. Тако да сталним забранама добијамо само псе да нам служе за украс, а њихове оригиналне радне способности за које су створени се уништавају.

Тако да се сталним инбридингом (инцестом) добијају болесни пси, који се поклањају, а "шампиони" остављају за даљи естетски "бољитак" тј губитак. А после ови што су раздељени, буду приказивани и парени као екстра пси из екстра легла.

На пример Немачки овчари раније нису имали таквих проблема са дисплазијом кукова. А сада да би пас изашао на изложбу, треба да има снимак кукова који задовољава. Од чега је то? Па од сталног штанцовања и инцеста, као и за све расе, на жалост.

Молосоидне расе сада живе око 8 година. Праве их незграпне, са проблемима на срцу, куковима, имају проблема са дисањем. Тако и да хоће, не могу да живе дуже.

 

 

Zato je dogo argentino samo rad, karakrer, fizicke korisne osobine.

Bela boja da bi bili uocljivi u lovu.

Muslikulatura i velicina da bi mogli da izadju na kraj sa pumama.

Lovacka krv da ne bi postojala agresivnosto prema ljudima i mogucnost saradnje po 10 -15 psa u lovu

Odanost.

Apsolutna hrabrost da sami krenu na svinju od 400 kila. 

 

Evo koje su sve rase ucestvovale u svarnju 551.jpg

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еволуција на делу. Увек води у ентропију. Нема побољшања и напредка. Или ми се само чини  :.mislise.

ne čini ti se,pogledaj samo voćke koje su selekcionisane,mnogo suu degradirane u sadržaju vitamina,minerala i ljekovitih materija,ali su za oko i tržište dobre

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek je Bozija Kreacija koja bas kao i sve druge izvrsava Volju Kreatora, koji se ne igra. Lepota / ruznoca pasa i svega ostalog je subjektivno misljenje. Meni su danasnji bulterijeri predivne zivotinje.

Da, zbog kompleksaša i ljudi koji nisu zadovoljni svojim životom i koji su neostvareni psi trpe. 

Valjda tako leče svoje komplekse, šta li. Valjda se psi svrstavaju u isti rang sa skupim automobilima i sličnim igračkama kojima ljudi pokušavaju da zaleče svoje frustracije.

Alergična sam kad neko kaže da su psi lepši sa kupiranim ušima. Kome lepši? Ljudima. Nije pas stvoren da bude lep nekome nego da živi, diše, jede, voli.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, zbog kompleksaša i ljudi koji nisu zadovoljni svojim životom i koji su neostvareni psi trpe. 

Valjda tako leče svoje komplekse, šta li. Valjda se psi svrstavaju u isti rang sa skupim automobilima i sličnim igračkama kojima ljudi pokušavaju da zaleče svoje frustracije.

Alergična sam kad neko kaže da su psi lepši sa kupiranim ušima. Kome lepši? Ljudima. Nije pas stvoren da bude lep nekome nego da živi, diše, jede, voli.

Ljudi su stvoreni takvi kakvi su, ukljucujuci i one koji su zlostavljali pse zeleci da stvore ono sto su stvorili. Ti to vidis kao " kompleks ", to je tvoje misljenje, Mozda bi se oni branili da su to radili zbog namere da stvore bolje, jace, otpornije.... sta god pse.

Osecam tvoju frustraciju, ali sve je to moralo tako da bude, bas kao sto ima hiljade organizacija koje se bore protiv bilo kakve vrste zlostavljanja zivotinja.

Najvaznije je da ti nisi pod stresom zbog toga. Posto zivot pod stresom nije lep zivot.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa kako onda nije evolucija na djelu kada jeste,niej prirodna jer covijek je usmjerava,ali jeste evolucija

 

 

Pa lepo, nije prirodna selekcija. Evolucija prirodnom selekcijom ti je prirodna evolucija, ovo ostalo je vestacka... nazovi ga evolucoijom, samo nije ista kao ona evolucija u prirodi.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, pa su stvorili genetski kilave pse.

Kao sto rekoh, stvorili su sta su stvorili, niko zbog toga nije na robiji. Mikro evolucija svesti je polako napredovala i nije uspela da spreci one koji su po tebi uradili uzasan posao. Ovo je Planeta Coveka, kroz njega su dosli zakoni koji vladaju, ne kroz zivotinje.

Ako ja treba da biram izmedju pomoci coveku ili zivotinji uvek bi izabrao coveka.

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али ако је не користиш за оно за шта је направљена, онда џабе.

Jos gore od dzabe- GREH! Masi svrhu, OMG!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...