Срђан Ранђеловић Написано Новембар 25, 2013 Пријави Подели Написано Новембар 25, 2013 Пјатигорск, 24. новембар 2013. г. 23. новембра 2013. г., на дан мучења на точку светог великомученика и Победоносца Георгија епископ Пјатигорски и Черкески Теофилакт служио је Свету литургију у древном храму светог Георгија, једном од три хришћанска храма из првог миленијума, који су се сачували у Нижњем Архизу, преноси сајт Пјатигорске и Черкеске епархије. У богослужењу су учествовали ходочасници из Карачајево-Черкезије и Кабардино-Балкарије, Северне Осетије – Аланије, Ставропоља, Адигеје и Краснодаске покрајине. Захваљујући наменској транши из републичког буџета сад ходочасници хришћанске светиње Нижњег Архиза могу да посете без плаћања на благајни Државног Карачајево-Черкеског историјско-културног и природног музеја-националног парка. Епископ Теофилакт се захвалио председнику КЧР Рашиду Темрезову због донете одлуке која пружа материјалну помоћ музеју-националном парку и ослобађа вернике од обавезе плаћања за право да се помоле. С архијерејем су служили свештенослужитељи Пјатигорске и Черкеске и других епархија Руске православне Цркве. Између осталог, одговорни свештенослужитељ за обнову Александро-Атонске мушке пустиње у Нижњем Архизу архимандрит Антоније (Данилов) и намесник Михајло-Атонске Закубанске општежитељне мушке пустиње Мајкопске и Адигејске епархије игуман Герасим (Буњајев). Са руског Марина Тодић 25 / 11 / 2013 Православие.ру Земља живих Познај себе Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука