Jump to content

Ја сам Јована, јел' можемо да будемо пријатељи, јел' могу да те пратим? - Фејсбук у правом животу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Прилог Јоване Јованчић на РТС-у о фејсбуку:

 

 

Лајкови на Фејсбуку утичу на популарност у школи!

 

Социјалне мреже имају све већи утицај на тинејџере, који на основу похвала и увреда стичу одређени статус међу вршњацима. Дружељубивост и непажња на друштвеним мрежама обрадоваће најпре оне који ће их и злоупотребити. Последице су, у најбољем случају, увреде и понижавајући коментари.

На социјалним мрежама на позив за пријатељство углавном се одговара са „прихватам“, а оваква пријатељства су не само уобичајена, већ често и врло пожељна.

 

Наставак

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad pogledah imam 1030 prijatelja, da se razumemo ne prihvatam svakojaka priateljstva. Postoje određeni kritereijumi:

    1. Ako si muško moram lično da ste znam.

    2. Ako si žensko moraš ili lično da te znam ili da budeš zgodna itd, znate šta mislim.

 

A što se tiče lajkova i sličnih gluposti niki kome šta lajkujem niti šta kačim na zid pa da neko može meni da lajkuje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Sad pogledah imam 1030 prijatelja, da se razumemo ne prihvatam svakojaka priateljstva. Postoje određeni kritereijumi:

    1. Ako si muško moram lično da ste znam.

    2. Ako si žensko moraš ili lično da te znam ili da budeš zgodna itd, znate šta mislim.

 

A što se tiče lajkova i sličnih gluposti niki kome šta lajkujem niti šta kačim na zid pa da neko može meni da lajkuje.

 

Ал` не можеш ти све кроз себе да гледаш. Ти можеш, тј.исправније је рећи умијеш да контролишеш кога прихваташ у пријатеље и шта ћеш да окачиш, али већина то не ради и управо је оваква генерална слика фесјбукаша. Притом, овјде је акценат стављен на школарце.

Док ми је био жив фб ја сам имао само 70ак пријатеља(а имам бар тродупло више познаника само из насеља у коме живим, да не говорим за шире), ако ми ниси пријатељ ниси могао да ми видиш ниједну слику, нити пријатеље, на зиду нисам ништа качио, а рецимо моји братанићи, значи то су клинци од 11, 12 година, имају по 500 пријатеља!

Кад год чују неки виц или нешто занимљиво, одмах се то окачи да сви други виде. Али, они су се  само прилагодили  окружењу. У почетку сам хтио да им забраним фб док барем мало не стасају, али сам увидио да ће имати контра ефекат. Срећом више их  занима фудбал и дружење са дјецом из комшилука, али нису бројни такви примјери.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odgledao sam ovaj prilog davno nekad , kad je premijerno prikazivan na TVu . Sjajan način da se u praksi pokaže kako je face glupost . 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...