Милан Ракић Написано Септембар 25, 2013 Пријави Подели Написано Септембар 25, 2013 Научно поуларна манифестација "Ноћ истраживача 2013", ове године ће бити одржана у Београду, Новом Саду, Зрењанину и Суботици, у времену од 16 сати до поноћи. Наша земља ће се тиме прикључити истоименом пројекту који ће се током те вечери одржати у око 300 европских градова. Циљ ове манифестације је да омогући посетиоцима, путем занимљивих експеримената и презентација, односно предавања, да боље упознају науку и научнике, те да им на популаран начин приближе науку као део свакодневног живота. Заинтересовани ће бити у прилици да упознају истраживаче у њиховим свакодневним активностима, а ови ће њима омогућити да дођу у контакт са разноразним машинама и опремом... Уосталом, "кликом" на слику, можете се упознати са програмом, којим ће се млади истраживачи са Београдског Универзитета, као и њихови професори представити заинтересованим житељима престонице, односно заинтересованима у Новом Саду, Зрењану и Суботици... Под покровитељством Европске комисије, овогодишњу манифестацију "Ноћ истраживача 2013" у четири наша града, организују Институт за молекуларну генетику и генетичко инжињерство БУ, Факултет за физичку хемију БУ и Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" БУ за град Београд, док су организацију за Нови Сад, Зрењанин и Суботицу, на себе преузели Факултет техничких наука и ПМФ из Новог Сада, односно Више техничке школе струковних студија из Зрењанина и Суботице... Дакле, петак, 27. септембар 2013. године, Београд, Нови Сад, Зрењанин и Суботица, од 16 до 24 сата. Улаз на све програме ове манифестације је слободан! Срђан Ранђеловић је реаговао/ла на ово 1 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука