Jump to content

Католикос-Патријарх све грузије Илија II

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости
13.jpg
 
 
 

 

 Његова Светост и Блаженство Католикос-Патријарх све Грузије,
архиепископ Мцхета и Тбилисија, митрополит Пицунда и Сухуми-Абхазије Илија II  
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
  • Гости

Патријарх Грузијски Илија упутио писмо патријарху Московском Кирилу поводом његове честитке јубилеја независности Јужне Осетије

Постављена слика

Католикос-Патријарх све грузије Илија II упутио је писмо Патријарху Московском и све Русије Кирилу у коме изражава забринутост поводом поруке коју је првојерарх Руске Православне Цркве упутио властима Јужне Осетије.

„У средствима јавног информисања појавило се саопштење да сте предсједнику самопроглашене републике Јужне Осетије упутили честитку поводом 20-годишњице “независности“, што је изазвало крајње негативну реакцију , како међу вјернима, тако и у цијелом грузијском друштву“, каже се у писму патријарха Илије II, које је објавила Грузијска Патријаршија.

„Жалостан је и савршено нејасан овај корак, будући да наговјештава подршку и признање насилно наметнутог сепаратистичког режима и незаконито проглашене “независности“ ове древне грузијске земље, што признаје цијели свијет“, пише поглавар Грузијске Цркве.

„Наш народ памти Вашу личну подршку и подршку Руске Православне Цркве по питању канонских граница Грузије и Грузијске Цркве. Стога је поменути потез савршено неочекиван“, каже се у писму и додаје: „Очекујемо да Црква не смије бити под утицајем политичара и политичких процеса. Надамо се да ћете у будућности остати на страни правде, што ће обезбиједити установљење добросусједских односа међу нашим земљама“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно је управу патријарх Грузијски. Помесне Цркве морају да имају у таквим питањима заједничке ставове.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па није у праву, колико се сећам у Јужној Осетији није било црквеног раскола, него политичког.

Али не треба РПЦ да прихвата оно што боли Православну браћу без обзира што држава води своју политику. Проблем у Грузији је као и у Србији, антигрузијска власт која ради на томе да државу прода западу а све у циљу да провоцирају Русе. Али народ није такав, народ је Православан. Онај Грузин који је верник воли браћу Русе, као рецимо ја што волим Бугаре без обзира што смо ратовали много пута.

Руси и Грузини су браћа, исто као и ми и Бугари. Велика је грехота када се браћа у Христу свађају због политичких поена.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

па није у праву, колико се сећам у Јужној Осетији није било црквеног раскола, него политичког.

где беше? знам да је нешто било,да је нако тражио подршку од РПЦ!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

па није у праву, колико се сећам у Јужној Осетији није било црквеног раскола, него политичког.

Али не треба РПЦ да прихвата оно што боли Православну браћу без обзира што држава води своју политику. Проблем у Грузији је као и у Србији, антигрузијска власт која ради на томе да државу прода западу а све у циљу да провоцирају Русе. Али народ није такав, народ је Православан. Онај Грузин који је верник воли браћу Русе, као рецимо ја што волим Бугаре без обзира што смо ратовали много пута.

Руси и Грузини су браћа, исто као и ми и Бугари. Велика је грехота када се браћа у Христу свађају због политичких поена.

ц, одакле ти снаге да будеш толико свезанјућ и задрт по цео дан ...

мрзи ме да ти објашњавам, само ћеш да наспамујеш тему којечим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само ми наведи шта сам ја погрешно рекао?Ја само свједочим да смо ми сви браћа, и Срби, и Грци, и Руси, и Бугари, И Грузинци и сви остали Православци. Сви смо једно у Христу.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Грузијски патријарх Илија II примио америчку глумицу Шерон Стоун

Холивудска глумица Шерон Стоун, која је дошла у Тбилиси на премијеру филма „Пет дана у августу“, 5. јуна се срела са Католикосом-Патријархом све Грузије Илијом II.

Патријарх је разговарао о умјетности са гостима који су послушали његова дјела „Аве Марија“ и „Санктус“, саопштава Грузија Онлајн.

Поред тога, првојерарх Грузијске Цркве је показао глумици иконе које је он живописао, блгословио је гошћу и подарио јој икону Мајке Божје.

Шерон Стоун је разгледала знаменитости старога града Тбилисија, међу којима и Метехски саборни храм и цркву Анчисхати.

Америчкој глумици су се нарочито допали стари теписи, тбилиски балкони и народна грузијска одјећа. За вријеме шетње она се поиграла и фотографисала са тбилиском дјецом.

susret-seron-stoun-i-ilije-ii.jpg?w=299&h=171

Радио Светигора

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • Гости

ПАТРИЈАРХ ГРУЗИЈСКИ ИЛИЈА ОСВЕШТАО МАНАСТИР НА ГРАНИЦИ СА РУСИЈОМ

Објављено од стране Светигора на 16. септембар 2011.

patrijarh_gruzijski_ilija.jpg?w=240&h=164

ТБИЛИСИ, 16. септембра – У четвртак 15. септембра, Патријарх-Католикос све Грузије Илија II освештао је новосаграђени Манастир светих архангела Михаила и Гаврила у Дарјалској клисури, на граници са Руском Федерацијом.

„Ово је веома значајан храм. Он се налази на граници са Русијом. Руси су већински православан народ, и када гост буде долазио одатле, видјеће да је дошао у православну и мирољубиву земљу“, казао је Патријарх на освећењу манастирског храма, коме је присуствовао и предсједник Грузије, Михаил Сакашвили.

По ријечима првојерарха Грузијске Цркве, овај манастир мора постати „симбол мира, јединства и мирних односа између Грузије и Русије“.

Он је још додао да манастир може бити мјесто у коме ће одсједати путници и гдје могу разговарати шефови држава, изразивши наду на установљење добросусједских односа између Русије и Грузије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

ilija-ii-putin.jpg?w=529

Патријарх све Грузије Илија II честитао је Владимиру Путину побједу на предсједничким изборима.

„Вјерујем да ће Ваше велико искуство допринијети јачању мира и благостања у Вашој земљи“, каже се у поруци грузијског патријарха.

„Руси и Грузини су браћа у вјери, што нас чини још ближима, али ни Грузија ни Црква никада неће пристати на одвајање Абхазије и Цхинвалија од отаџбине“, истиче првојерарх и додаје: „Али мислим да, упркос свим препрекама, Русија и Грузија могу обновити добре односе, што ће се догодити само ако превлада историјска правда“.

„Сигуран сам да ће, прије или касније, територијални интегритет Грузије бити успостављен, али би било добро када би се то догодило док сте Ви на власти. Желим Вам добро здравље, а Вашој земљи даљи напредак“, закључио је предстојатељ Грузијске Цркве у поруци новоизабраном предсједнику Руске Федерације.

Светигора

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

g_image.php_-300x225.jpeg

 

 

January 11, 2013

Russia’s President Vladimir Putin congratulated Georgian Orthodox Church Patriarch Ilia II on his 80th birthday and 35th anniversary of enthronement.

Putin says in the message, posted on the Russian President’s website on January 11, that Patriarch Ilia II’s leadership of the Georgian Orthodox Church is “exemplary” and his contribution to strengthening of Orthodoxy in Georgia “invaluable.”

“We highly appreciate your warm relations with Russia and the Russian Orthodox Church. Your personal efforts, your calls for peace, love, creativity, accord and unity have largely contributed to maintaining multi-century ties of friendship and mutual understanding between our peoples during difficult stages of history,” the message reads.

“I am sure that fruitful spiritual, cultural, humanitarian dialogue will become a reliable foundation for further development of relations between Russia and Georgia,” Putin says.

Mikhail Shvydkoy, the Russian President’s special envoy for international cultural relations, conveyed Putin’s congratulations during a conference in Tbilisi-based Patriarchate’s university on January 11. Shvydkoy also visitedGeorgia in December, 2008 on the occasion of 31st anniversary of the Georgian Patriarch’s enthronement.

Patriarch Ilia II, who turned 80 on January 4, plans to visit Moscow in less than two weeks to receive an award from Russian Orthodox Church’s International Foundation for the Unity of Orthodox Christian Nations (IFUOCN).

IFUOCN grants award annually to political and religious leaders, as well as public figures for contribution to “strengthening unity of the Orthodox Christian nations.” Awarding ceremonies are held in Moscow’s Christ the Saviour Cathedral.

Source: Civil.ge

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Католикосу-Патриарху всея Грузии Илии II

11 января 2013 года

Ваше Святейшество!

Примите сердечные поздравления в связи с 35-й годовщиной Вашего патриаршего служения и 80-летием со дня рождения.

Ваша многолетняя ответственная миссия предстоятеля Грузинской православной церкви – одной из древнейших православных церквей христианского мира – является образцом самоотверженного пастырского служения. За годы неустанного труда во благо церкви и своего отечества Вы внесли неоценимый вклад в укрепление православия в Грузии, утверждение в грузинском обществе непреходящих нравственных ценностей.

Высоко ценим Ваше тёплое отношение к России, Русской православной церкви. Ваши личные усилия, призывы к миру, любви, созиданию, согласию и единству во многом способствовали сохранению многовековых уз дружбы и взаимопонимания между нашими народами на сложных этапах истории. Убеждён, что плодотворный духовный, культурный, гуманитарный диалог станет надёжной основой для дальнейшего развития отношений между Россией и Грузией.

От души желаю Вам здоровья и благоденствия.

В. Путин

 

Извор

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...