виноградар Написано Јул 11, 2013 Аутор Пријави Подели Написано Јул 11, 2013 Небојша је објавио нову колумну, преносим је интегралну, са његовог сајта: Političko djevičanstvoSubmitted by Nebojša Vukanović on Tue, 07/09/2013 - 12:16 Političko djevičanstvo U nekim siromašnim i patrijarhalnim društvima djevičanstvo je jako cijenjeno pa djevojke strpljivo čekaju izabranika svog života uzdržavajući se od bilo kakvog odnosa sa drugim muškarcima. Odoljeti slatkim izazovima u savremenom svijetu prepunom raznih iskušenja nije lako, pa neke djevojke, koje malo duže moraju da čekaju da dođe onaj pravi, ne mogu u potpunosti da odole baš svim iskušenjima i ponekad malo i pokleknu. U strogoj tajnosti i bez znanja najbližih one vode buran i pomalo čudan i nekonvencionalan ljubavni život, ali na pravo mjestu ostaju "virgo intacta" - djeve netaknute.Slično je i sa našim političarima koji su šuplji na svim stranama, i koji su nas tako daleko doveli da smo uspjeli pobijediti u višegodišnjoj uzbudljivoj trci starog konkurenta Albaniju i zvanično postati najsiromašnija, najkorumpiranija i najzaostalija država u Evropi. Oni ovdje sigurno neće stati, i nakon kratkog predaha od naporne trke sa Albanijom nastaviće se borba sa Siera Leoneom, Somalijom, Nigerijom, Bangladešom i u jakoj konkurenciji pokušati doći i do svjetskog zlata.Za sav haos, siromaštvo i beznađe kriv je neko drugi, a naša nevina i poštena politička elita nastavlja bezuspješno da traži rješenja. Oni se međusobno neprestanu optužuju, prebacuju odgovornost, pričaju o principjelnosti, odricanjima, poštenju, tobožnjoj borbi protiv siroimaštva, korupcije, kriminala, zalagažu se za vitalne i druge nacionalne interese, a iza kulisa i očiju javnosti odlično sarađuju. Čim se ugase kamere i sklone objektivi fiktivne ratne sjekire se zakopavaju, teške riječi zaboravljaju i počinje savršena saradnja na ostvarenju jedinog cilja, a to je bezobrazno bogaćenje i lični interesi.Gotovo da nema nijedne parlamentarne stranka koja nije bila u nekom savezu ili koaliciji sa nekom drugom partijom sa kojom nema nikakve programske i ideološke sličnosti, a rezultati brojnih kombinacija su uvijek isti i vidljivi na svakom koraku. Od primjera Trebinja u kome više nema parlamentarne stranke koja nije na vlasti, jedni su na lokalnom a drugi na republičkom nivou, preko Bileće u kojoj je stvorena nova velika koalicija i gotovo nestala opozicija, do primjera Vlade Federacije u kojoj je najjača stranka prvo napravila dogovor sa jednim partijama dok Lagumdžija nije ubrzo izvršio preljubu i zamijenio jedne partnere drugima a vlast ostala paralisana, lako se može sagledati cjelokupna poražavajuća situacija u BiH.Politička oligarhija je toliko oboljela i zatrovana da uprkos velikoj krizi osim ustaljenih, izlizanih i patetičnih fraza od njih ne možemo čuti nikakvu novu i zdravu ideju koja bi pokrenula stvari u pravom smjeru. Mutnu i prljavu baru, koja širi neprijatan miris i stvara probleme komšijama u cijelom regionu, naši narodni predstavnici svakodnevno dodatno mute i povećavaju nivo fekalija nastojeći na taj način da odbiju bilo koga da uđe i pokuša bar malo da popravi, pročisti i slegne stvari. Sa parolom ništa se ne može promijeniti, mi smo prljavi i mnogo smrdimo i ko nam se približi postaće kao i mi, političari složno i grčevito brane zaposjednute funkcije i privilegije, i tako ne dozvoljavaju da se napravi bilo kakav pomak.Ova taktika sa puno modifikacija godinama im daje rezultat, ali mislim da je došlo krajnje vrijeme da veća grupa neucijenjenih i sposobnih intelektualaca zasuče rukave i pokuša da iz korijena promijeni sistem. Teške bolesti se ne liječe andolima, pa je i nama potrebna jaka terapija i potpuna promjena sistema vladavine, političke oligarhije, načina razmišljanja i vođenja države, uvođenje novih pravila, standarda, sistema odgovornosti.... Za takvo ozdravljenje je potrebno mnogo preduslova, a najvažnije je prosvjećenje izvaranih i naivnih koji svoju i budućnost djece predaju u ruke nedostojnima za sitan novac i lažno obećanje.Ukoliko naivni i patrijarhalni muževi naknadno saznaju za dvostruki život svojih izabranica kazne i posledice znaju biti veoma žestoke, a pitanje je da li će uprkos lošem obrazovanju i slaboj svijesti i naše društvo moći da prepozna i kazni mnogo očiglednije lažno političko djevičanstvo naših narodnih predstavnika. Nebojša Vukanović Дакле, момак још и филозофира о дјевичанству. Јуче сам га почео зезати на Твитеру. Замолио бих вас за коментар његове колумне. Сад журим на море, сутра ћу прокоментарисати колумну. Шта за духовни живот хришћанина значи св. Причешће јасно је из те речи самога Господа: "Ја сам живи Хлеб који је сишао с неба. Kо једе од овога Хлеба живеће вечно... Ако не једете тела Сина човечијег и не пијете крви његове, живота нећете имати у себи. Kо једе Тело моје и пије Kрв моју има живот вечни и ја ћу га васкрснути у последњи дан. Јер је моје Тело право јело и Kрв моја право пиће." Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
виноградар Написано Јул 25, 2013 Аутор Пријави Подели Написано Јул 25, 2013 Evo vam primjer trebinjske šuplje dokonih trebinjskih brava. Zamislite tek kad se napiju i drogiraju, pa kad krenu izmišljati o vladiki Grigoriju. Dragan je do danas bio moj prijatelj. Skype razgovor[19:35:58] Goran Ćuzulan: gdje si udba[ [19:36:09] Goran Ćuzulan: *udbaš [19:36:34] Dragan: O to ste vi mladi gospodine. [19:36:47] Goran Ćuzulan: nisam mlad [19:36:50] Dragan: Imamo mi za takve Sistem, [19:37:03] Dragan: OZNA sve dozna !! [19:37:22] Goran Ćuzulan: nek dozna slobodno [19:37:41] Dragan: Davno si Provaljen, [19:37:41] Goran Ćuzulan: nemam šta da krijem [19:38:10] Dragan: preko Antena na Zgradi ispod Tebe.. [19:38:26] Dragan: Cuvaj se !! [19:38:38] Goran Ćuzulan: Prijetiš? [19:39:03] Dragan: Ne, samo informisem...za pocetak.. [19:39:19] Goran Ćuzulan: Prijetiš, prijetiš [19:39:31] Goran Ćuzulan: ti si sljedeći na blogu [19:39:38] Dragan: Nije to nas Stil.. [19:39:49] Goran Ćuzulan: ko ste to vi? [19:40:03] Goran Ćuzulan: mafija? [19:40:13] Dragan: Ma jok, [19:40:17] Dragan: udba [19:40:28] Goran Ćuzulan: mafija, mafija [19:40:57] Goran Ćuzulan: kad sam provaljen što me ne hapsite? [19:41:03] Dragan: Sta ima kod tebe, [19:41:21] Goran Ćuzulan: evo pričam sa pijunom mafije [19:41:33] Dragan: ha,ha.. [19:41:47] Dragan: Imali ista na Sportskoj.. [19:41:53] Goran Ćuzulan: znam ja ko tebe finansira [19:42:08] Goran Ćuzulan: samo ti šuplje bacaj [19:42:22] Goran Ćuzulan: meni ne trebaju antene [19:42:40] Dragan: Kakva je situacija na Kladionicama ?? [19:42:50] Goran Ćuzulan: dođu žene na kafu pa sve ispričaju šta ima novo [19:43:09] Dragan: Zene !!?? [19:43:19] Goran Ćuzulan: a tek kad rođaci i zetovi i stričevi dođu [19:43:40] Dragan: One nabolje prenose Informacije, sifilis, sidu,....itd.. [19:44:07] Goran Ćuzulan: znam, juče je bilo 1:0 za vas [19:44:30] Goran Ćuzulan: ali [19:44:41] Goran Ćuzulan: ko se zadnji smije... [19:45:09] Goran Ćuzulan: brišeš nešto? [19:45:12] Dragan: Kod mene je trenutno situacija sledeca: [19:45:44] Dragan: Tusiranje, Vecera, pa idem negdje malo Fudbala pogledati... [19:46:01] Dragan: Opustena varijanta, [19:46:03] Goran Ćuzulan: jesam te pitao išta? [19:47:02] Dragan: Neznam tvoj plana, ali ja bi te pozdravio za sada posto sam ti otkrio svoj Plan ! [19:47:56] Dragan: Cujemo se, [19:48:10] Goran Ćuzulan: nećemo se čuti Dragan Ovo je primjer trebinjske šuplje. Ovako trebinjski bravi ubijaju vrijeme. Oni inteligentniji i sa više zla u sebi se bave vladikom Grigorijem. Шта за духовни живот хришћанина значи св. Причешће јасно је из те речи самога Господа: "Ја сам живи Хлеб који је сишао с неба. Kо једе од овога Хлеба живеће вечно... Ако не једете тела Сина човечијег и не пијете крви његове, живота нећете имати у себи. Kо једе Тело моје и пије Kрв моју има живот вечни и ја ћу га васкрснути у последњи дан. Јер је моје Тело право јело и Kрв моја право пиће." Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука