Jump to content

„Арапско пролеће“ легализује прогон хришћана у Египту

Оцени ову тему


Препоручена порука

„Арапско пролеће“ легализује прогон хришћана у Египту by Дурлански • June 6, 2013

18-300x183.jpg

Каиро – Египатско „Арапско пролеће“, наставља да демонстрира своју праву природу, „легализовањем“ прогонa хришћана, сматра амерички стручњак арапског језикa и историје Рејмонд Ибрахим, пише Седмица.ру.

Сећајући се изречених оптужби, на рачун учитељицe изборног предмета, историја религије, Димjани Абдељ-Нур, на основу исказа 10-годишњих муслимана, који су узгред и њени ученици, а који су своју учитељицу оптужили, да је наводно, доста увредљивих речи изрекла на рачун ислама – eксперт закључује, да су „хришћани постали омиљена мета тужилаца“.

Према исламском закону, реч хришћанина, не може противречити, речи изреченој од стране муслиманског верника, чак ако је у питању и дете које сведочи.

Кривичнa одговорност за „богохуљење“, бива утемељена и у исламском Египатском Уставу, донетог у децембру 2012 године. Од тада, много писца, активиста, као и један познати комичар, оптужују се за „богохуљење“.

У случају Абдел-Нур, оптужбе су утемељене нa основу исказа читири ученика, основаца, који су се вагали, између саосећањa или страхa од судија.

За време владавине Хоснија Мубарака, хришћани су били законом заштићени, тврди овај стручњак. Насиље над хришћанима, кажњавало се законом. Сада, након доласка Caлафита на власт, на хришћанe у Египту, отпочињe правно гоњење за „богохуљење“.

 

Извор: http://www.vaseljenska.com/svet/arapsko-prolece-legalizuje-progon-hriscana-u-egiptu/
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
 

2013-635069957556292319-629.jpgU Egiptu je na 11 godina zatvora osudjen islamski svestenosluzitelj Ahmed Abdullah ( poznat pod imenom Abu Islam , inace Salafist) zbog paljenja Biblije.

Abu Idlam je vlasnik dveju islamskih TV stanica, Umma i Mariya. Takodje mu je odredjena i novcana kazna od LE 3000, ali je kazna, posle zalbi smanjena na 8 godina.

Abu je na demonstracijama ispred americke Ambasade 11.9.2012, zajedno sa svojim ocem zapalio Bibliju izjavljujuci da ce kasnije poslati unuka da se popisa na NZ. Demonstracije su organizovane i protiv prikazivanja filma ``Nevinost Muslimana``.

Abu islam je uhapsen februara 2013. Inace je u Egiptu sve vise izrazenije hule i uvrede nad Koptskim Hriscanima. 


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих се сложио.

Види се колико је критика одавде утицала на њих, па је зато и постављено.

 

Pa prvi post kaze da se hriscani progone a u drugom vidimo da je musliman kaznjen zato sto je spalio Bibliju. 

 

Ako je progon hriscana normalan zasto bi paljenje biblije bilo prestup?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...