Jump to content

Razgovor starca Epifanija i ateiste

Оцени ову тему


Препоручена порука

  O čemu se radi?

 

Pogledaj kad budes bio raspolozen za kojesta! :D

Voda pamti i tako te ludosti...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

   

Znaš li učemu je problem. Što vi verujete u postojanje duše. E sada ja u to ne verujem.

Sa druge strane ja svoje stavove ne oblikujem preko vere ili ne vere već preko činjenica onih materijalnih, pošto ste to lepo uredili da postoje i one nematerijalne koje se ne mogu proveriti, pa tako se ne može i otkriti istina. A kako nikakvih materijalnih dokaza nema za postojanje duše, ja ne mogu prihvatiti njeno postojanje tek tako. Tj. ukoliko vi lepo dokažete pokažete da te duše ima ja ću reći OK bili ste u pravu, ali dok se to ne desi ja ću se ponašati kao da je nema.

E onda lepo napises ne verujem a ne ne postoji jer cim izneses takvu tvrdnju moras i da je dokazes. A posto se negativne tvrdnje ne dokazuju onda nemoj ni da ih tvrdis. Nikakvih materjalnih dokaza nema i nece ih ni biti za postojanje duse odnosno duha iz prostog razloga jer duh nije materjalne prirode. Drugo duh je zapravo um koji svaki covek poseduje, tako da nema sta da prihvatas ili ne. Mozes samo eventualno da ne prihvatis postojanje uma izvan tela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo tako. I dok se ne pojavi nesto sto bi makar dalo naznaku da postoji neko drugo objasnjenje, ta vera nema razloga da se menja.

Imam jedno pitanje za tebe nevezano za temu. Zasto na primer ovu poruku koji si poslao pre 20 minuta ja tek sada vidim? Jesu ti to poruke na odobravanju ili sta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam jedno pitanje za tebe nevezano za temu. Zasto na primer ovu poruku koji si poslao pre 20 minuta ja tek sada vidim? Jesu ti to poruke na odobravanju ili sta?

 

I meni se to desavalo juce. Sat vremena nisam video poruke od jedne osobe, od svih ostalih jesam.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam jedno pitanje za tebe nevezano za temu. Zasto na primer ovu poruku koji si poslao pre 20 minuta ja tek sada vidim? Jesu ti to poruke na odobravanju ili sta?

Da, na modertorskom odobravanju sam. Nekad modovi odobre odma, nekad za 20 min a desavalo se da cekam i vise od jednog dana...

Nece da mi skinu zabranu iako sam dokazao da sam rehabilitovan :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WOW odkud sad činjenice. Pa i ovde smo se složili (kad kažem mi mislim i na veliki broj vernika) da dokaz za postojanje Boga ne postoji i da je sve verovanje.

 

 Апостоли и нису имали самог Бога, мислим на Његову божанску природу, као доказ за показивање Бога. Они су само описали догађаје којима је често присуствовало велико мноштво људи, међу којима и они сами. Присуствовали су беседама, чудима, мукама, смрти и Васкрсењу Исуса Христа, као и догађајима на дан Педесетнице... и након тога...

 

Da, nas nisu prevarili i ima neke logike, mada moguće je i da su koristi imali od svega toga, ali da li su prevareni to ne znamo, ne znam na osnovu čega se ovo tvrdi

 

На основу њиховог живота. Они су доживели Исуа Христа и Хришћанство пре него је оно записано. Тврдимо на основу тога што се радило о сасвим нормалним особама који су и сами били, у одређеној мери, скептици и напуштали Господа у најтежим мукама. Да би тек након Васкрсења и силаска Светог Духа на дан Педесетнице потпуно схватили поруку и из корена се променили, проповедали великим делом тада познатог света, трпели велике муке и труд, мучења и мученичку смрт само да би извршили проповед. Не знам, брате, која је религија томе слична. Ајде ми наведи барем једну једину религију која је на сличан начин настала. Са оснивачем који је проповедао сасвим другачије од свих осталих пре и после Њега, који се понашао и страдао и прославио на начин као Исус Христос. Са ученицима који су већина били сасвим обични људи, иако је било и школованих, који су без икаквих овоземаљских користи, и тек након Васкрсења свог Учитеља, себе потпуно предали на ширењу вере и привукли огроман број људи, највише пагана, и то у монотеизам. И који су страдали у страшним мукама, као и многи њихови ученици, не желићи да се одрекну свог учења. И још да таква једна прогањана вера коју су чинили већином обични људи, за само три века постане званична религија највеће империје која ју је прогањала.

 

Zato od svih onih grdnih jevanđelja samo se 4 izabraše (od strane ljudi) kao tačne, pa i ovi drugi su neki jevanđelisti, zašto se njihove istine ne računaju? 

 

А која су ти то "грдна јеванђеља"  ? Дај наведи која су и шта у њима тако "грдно пише" ?

 

 

Ово што сам ти навео су за мене велики доказ да верујем, поред тога што сам и сам Бога лично доживео у животу. Теби не морају бити никакви докази. Мене и милијардама људи кроз историју јесу докази. Ако теби нису то је твоја ствар. Само желим да схватиш разлику између Хришћанства и веровања у чајник око Марса, ружичастог једнорога, змаја у гаражи... Ако само то успемо бићу веома задовољан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kako to gepard nema svest i slobodnu volju? 

 

Јер се ти то зезаш

 

Човек је једино разумно биће и једино има слободну вољу. Животиње се руководе инстиктима. Ти си паметан човек и мислим да нема потребе да даље објашњавам разлике између гепарда и човека. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

došao sam do zaključka da je Bog nepotreban, višak, ljudska izmišljotina. I onda vidim tebe da stojiš u zabludi i da trošiš vreme u molitvama, liturgijama i drugim stvarima koje Crkva i Biblija propagiraju. S druge srane, ovo trenutno (relativno) blagostanje koje svi osećamo u realnom životu je (relativno) kratkog veka. Energija koju nemilice trošimo (nafta) je konačna. Ako ljudi koji su daleko inteligentniji od mene ne počnu da se bave sa naukom, i ne počnu više vremena da provode unapređujući nove metode dobijanja energije, sledi nam novi srednji vek... Nauka, jednostavno mora dobiti mnogo više ljudskih resursa nego sada, a vi, vernici, sa kreacionizmom i ostalim objašnjenjima koje uključuju Boga, a ne Naučni metod, direktno oduzimate od naše budućnosti.

 

Јеси ли при себи ???!!!. Ти си параноик. Који бре креационизам, која бре објашњења ? Ко је против науке и научних метода ? Ало брате !  Па ми се овде боримо против креационизма и сличних објашњења. Та сорта антитеиста, који верују да смо ми верници заражене једнике које ширимо заразу и болест на здраве јединке, (а то су наравно само и искључиво атеисти)  и кочимо напредак друштва... сметамо бре... је најопснија. То су тоталитарци. Твој Пеђа, Марко, Шрек... и остали су истом рангу са Мирољубом, Образом... само у обрнутом смеру.

 

Немој ми рећ молим те, да си и ти у том друштву и са истим ставовима по питању вере. Ако јеси онда.... шта рећи.... Жао ми је. Желим ти брз опоравак.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 Па ми се овде боримо против креационизма и сличних објашњења

 

 

Ne vecina se ovde bori protiv kreacionizma koje zastupa Miroljub Petrovic ali ne i kreacionizma uopste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vecina se ovde bori protiv kreacionizma koje zastupa Miroljub Petrovic ali ne i kreacionizma uopste.

 

Па сад.... када се на форуму каже креационизам зна се на шта се мисли. Мисли се на буквалистички портестанско-адвентистички креацоноизам, који подразумева да је Земља стара 6000 година, да они који не верују тако нису верници... да се у СЗ све десило дословно тако.... ајде Гришо зар теби да причам ;)

 

А по чему се ти разликујеш од тих "мирољубивих" креациониста ?  Баш ме занима. Да се ниси случајно порменио у последње време ? Ови Илуминати има да нас среде начисто big-smile.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па сад.... када се на форуму каже креационизам зна се на шта се мисли. Мисли се на буквалистички портестанско-адвентистички креацоноизам, који подразумева да је Земља стара 6000 година, да они који не верују тако нису верници... да се у СЗ све десило дословно тако.... ајде Гришо зар теби да причам ;)

 

А по чему се ти разликујеш од тих "мирољубивих" креациониста ?  Баш ме занима. Да се ниси случајно порменио у последње време ? Ови Илуминати има да нас среде начисто big-smile.png

Svejedno kreacionizam je kreacionizam bez obzira koja je vrsta u pitanju. Ja se razlikujem od Miroljubovaca jer prihvatam Crkvene teorije

tumacenja Postanja kao sto je recimo konkordizam. I naravno pratim neke ozbiljnije sajtove nego sto je njegov.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...