Jump to content

Святитель Николай Сербский, Молитвы на озере: как понимать?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Забыл сказать о важном. Мы не признаем спасительность веры тех, кто отпал от Единой, Святой, Соборной и Апостольской Церкви. Вишнуиты или буддисты никогда и не были связаны с нею. А указанные слова святителя можно истолковать так, будто эти учения имеют спасительное действие для тех народов, которым они были проповедованы. И что же? Не нужно им проповедовать Святое Евангелие? Ведь получается такой вывод.

 

 

Види ти упорно занемарујеш чињеницу да су Молитве на језеру поезија.

И наш Његош је писао свакакве космолошке ствари кроз поезију па га руска црква узима за светитеља пре него наша ми тек треба да га канонизујемо.

 

То је братац дакле поезија у поезији је слободно писати свашта нешто. Но чак и таква поезија и те речи које је Св. Николај писао ја уопште не видим да су погрешне нити да се он идентификовао са тим учењем нити да је негде рекао да је то православно учење.

 

Мислим да си перфекциониста, или што би Срби казали- тражиш длаку у јајету... и од шуме не видиш дрво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znate li kako mogu da dodjem do doktorskog rada Nikolaja Velimrovica u kom govori o filozofiji Berklija?

Pomaze bog! Do ovakve vrste radova mozete doci samo u biblioteci Fakulteta gde je odredjena licnost doktorirala i da Vam kazem da rad mozete da citate samo u citaonici biblioteke, ne dozvoljavaju iznosenje...

Ali rad Nikolaja Velimirovica "Vera u Vaskrsenje Hristovo kao osnovna dogma Apostolske Crkve", je objavljen na nemackom jeziku 1910. godine u Bernu, srpski prevod (po Wikipediji), izlazi sada u Vladicinim Sabranim delima, knj. II, Himelstir 1986.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да си перфекциониста, или што би Срби казали- тражиш длаку у јајету... и од шуме не видиш дрво.

Желько, придержи коней, брате. Ты просто не в курсе, для скольких людей такие слова стали искушением. Просто ты не был в кришнаитской секте. А я был. И принял Святое Крещение как способ прилюдно плюнуть в харю этому богу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...