Jump to content

Itzhak Perlman - violinista

Оцени ову тему


igy81

Препоручена порука

Sta reći sa Perlmana? Jevrejsko dete paraplegicar, koji vazi za najboljeg violinstu svih vremena. Inace vecina najboljih muzicara pogotovo violinista su Jevreji. Henrik Šering, Perlman, Isak Štern...

Perman poznat po svom neverovatnom tonu (koji mislim da potice od toga sto ceo zivot hoda "na rukama") i čarobnoj virtuoznosti. Svirao sam violinu pa to mogu tako da predpostavim...

Da manje pricam ja a vise Perlman...

 

 

SARASATE - ciganske melodije

 

 

 

"Bog spava u kamenu,
diše u biljkama,
sanja u životinjama,
a budi se u čoveku."

Angelus Silesius

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U muzickom svetu neverovatna kombinacija dva muzicara. Jedan koji svira violinu, a drugi koji svira i violinu i ovaj put violu, i koji ima neverovatnu transformaciju sa jednog na drugi instrument.

 

 

Itzhak Perlman & Pinchas Zukerman - Handel Halvorsen Passacaglia

 

 

 

 

 

kad su bili mladji i strastveniji. Isto delo.

 

 

  • Волим 1
"Bog spava u kamenu,
diše u biljkama,
sanja u životinjama,
a budi se u čoveku."

Angelus Silesius

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изузетан је.Будући телесно ограничен,потпуно је излио себе кроз руке :) Један од најбољих виолиниста свих времена.

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...