Ромејац Написано Мај 1, 2013 Пријави Подели Написано Мај 1, 2013 РИЈАД – Шеснаест људи је погинуло док се троје води као нестало у поплавама у Саудијској Арабији, изазваних рекордним падавинама које у том пустињском краљевству нису забележене у протеклих 25 година. Служба цивилне одбране је саопштила да су тела настрадалих у поплавама пронађена на неколико подручја укључујући престоницу Ријад, Баху на југу и Хали на северу. Из те службе су позвали грађане да избегавају подручја погођена јаком кишом која је почела да пада у петак, пренео је АФП. На телевизијским снимцима су приказана кола заглављена у долинама и људи како се држе за дрвеће како би избегли бујицу. Иако овако висок ниво падавина није забележен у Саудијској Арабији у протеклих четврт века, 10 људи је изгубило живот 2011, а 123 људи 2009. у поплавама у Джеди. Лоша инфраструктура тог града, када је реч о одвођењу воде, као и неконтролисана изградња у и изван града наведени су тада као главни кривци за висок број жртава. Извор Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука