Mono Написано Април 14, 2013 Пријави Подели Написано Април 14, 2013 Molitva u džamiji u Solunu ponovo posle 90 godina Beta | 13. 04. 2013. - 00:13h | Komentara: 10 Muslimanskim vernicima u Solunu je prvi put posle 90 godina omogućeno da za molitve koriste džamiju Jeni, koja je tokom gotovo jednog veka bila korišćena isključivo kao izložbeni prostor. "Prvi put od 1923. godine su se muslimani pomolili u jednoj od džamija u ovom regionu. To je istorijski napredak", rekao je juče agenciji Frans pres turski konzul Tugrul Biltekin. On je kazao da je ta promena dokaz da se u Grčkoj poštuju različite vere i istakao da to privlači turiste iz Turske i drugih zemalja. Gradonačelnik Soluna Janis Butaris je ipak rekao da taj istorijski spomenik neće konstantno biti korišćen za džamiju. "Spomenik može da se nekoliko puta godišnje koristi kao mesto za molitve, ali nemamo nameru da ga pretvorimo u džamiju, jer bi o takvoj promeni morala da odluči vlada", rekao je Butaris. Džamija Jeni je sagrađena 1902. godine, između 1925. i 1963. bila je muzej, a opština Solun je koristi kao izložbeni prostor. U Grčkoj, gde su velika većina pravoslavci, džamije rade samo na severoistoku, u Trakiji. U Grčku je u poslednjih deset godina došao veliki broj muslimana iz Afrike i Azije koji se mole gde nađu jer džamija nema. Grčke vlasti više od deset goidna najavuju da će u predgrađu Atine biti izgrađena džamija, ali od toga nije bilo ništa, dobrim delom zbog protivljena Pravoslavne crkve koja ima status zvanične državne ustanove. http://www.blic.rs/Vesti/Svet/377434/Molitva-u-dzamiji-u-Solunu-ponovo-posle-90-godina Sulejman Bugari http://www.youtube.com/results?search_query=sulejman+bugari&oq=sulejman+bugari&gs_l=youtube.3..0l10.25325.31145.0.32190.15.8.0.6.6.0.460.2431.2-5j1j2.8.0...0.0...1ac.1.11.youtube.4DhhDQeCYuw Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Miriam R. ميريام Написано Април 14, 2013 Пријави Подели Написано Април 14, 2013 Koja je to budala dala..samo da mi je znati.. Ne treba vam ništa dati, dok ne vratite Aja Sofiju i sve što se pokrali .. NemanjaVa је реаговао/ла на ово 1 ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS w, ehrah betkoun el waheedJa sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života.... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука