Jump to content

Иранци упали у Ирак

Оцени ову тему


ристМико

Препоручена порука

Иранци упали у Ирак

Тензије расту. Иранске трупе ушле у Ирак и распоредиле се око нафтног поља Фак. Разлог оваквог потеза није познат. Ирачке трупе чекају наређења.

Иранске трупе ушле на ирачку територију, рапоредиле тенкове око нафтног поља и развиле заставу Исламске републике, саопштио је данас неименовани ирачки званичник. Ирачке снаге чекају нарешење из Багдада.

Постављена слика

Сад их видиш, сад их не видиш

Анономни извор из безбедносних кругова рекао је да су иранске трупе стигле до нафтног поља Фака, које се налази са ирачке стране границе у пустињи. Иранске снаге су, како су навели ирачки војни извори, поставили тенкове око спорног извора нафте и почели да купају ровове. "Још су тамо, поставили су заставу", рекао је генерал ирачких граничара Зефер Назми агенцији Блумберг.

Одмах пошто се у јавности појавила информација о упаду иранских трупа, цена сирове нафте је порасла на 74,32 долара за барел, пошто се спорно поље налази у региону чије се нафтне резерве процењују на 2.500 милијарди барела.

Медији на арапском језику су јавили да иранске снаге на нафтном пољу Фака подигле заставу Ирана.

Министарство унутрашњих послова Ирака у први је мах демантовало је да су иранске снаге ушле у Ирака и да су окупирале нафтно поље Фака, али је касније саопштило да су ирански војници, ипак, на њиховој територији.

"Група иранских војника је заузела тај извор нафте. Подигли су заставу и још се тамо налазе... Чекамо нарешење нашег лидера", рекао је портпарол ирачког министарства унутрашњих послова.

Извор

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...