Jump to content

Полагање венаца на споменик погинулим припадницима ЈКВ у одбрани Београда у Априлском рату 1941. године

Оцени ову тему


Препоручена порука

На земунском Кеју, а поводом 6. априла, дана када је 1941. године Хитлерова Немачка без објаве рата напала Краљевину Југославију, на споменик храбрим пилотима који су погинули у одбрани Београда данас су положени венци и одата почаст тим херојима. Поред Начелника Генералштаба Војске Србије, генерала Љубише Диковића и Команданта В и ПВО ВС, генерал мајора Ранка Живака, венце су положили и представници Града Београда и чланови породица погинулих авијатичара, међу којима и Никола Штрбенк са праунуком Матијом, иначе син наредника-водника, пилота-ловца Карла Штрбенка, који је након обарања једне непријатељске "Штуке" и сам оборен у рејону Глогоњског Рита. Поред њих, венце су положили и представници  Ваздухопловног савеза Србије, Удружења за неговање ваздухопловних традиција, Музеја ваздухопловства у Сурчину... Као и сваке године до сада, сенима изгинулих колега су се поклонили и чланови Удружења пензионисаних војних летача и падобранаца Србије и чланови Удружења пилота "Курјаци са Ушћа"...

IMG_0318.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Син наредника-водника, пилота Карла Штрбенка, који је након обарања једне Немачке Штуке и сам оборен и погинуо у рејону Глогоњског Рита, Никола Штрбенк, са унуком Матијом...

 

IMG_0310.jpg

 

IMG_0313.jpg

 

IMG_0317.jpg

 

IMG_0319.jpg

 

IMG_0321.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...