Jump to content

Да ли је Свето Писмо-Библија-Стари Завет-Нови Завет православна књига?

Оцени ову тему


Препоручена порука

? ??? ??? ??? ?????? ''??????????? ????'' ??, ??,??,...?? ?? ?? ????? ????? , ???????-??? ?? ?????, ??????????? ?????? ?? ?????? ?????? ???????? ??  ????? ''??????????? ????'' ?? ''???? ????''

?????, ?????? ??????? ????????? ? ????? ??? ?????????? ????? ?? ???? ??????????, ??????????? ??? ????? ???, ??? ????????? ? ???? ?? ?????? ????? ?? ????? ?????-???????-????? ?????-???? ????? ??? ????? ??????? ? ???? ????.

???? ????? ??????????? ????? ?? ????:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,30.0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaze Bog!

Uh!Nikad nisam razmisljala o tome do sada.Odgovor koji mi se nametnuo je sledeci:

AKO JE SVETO PISMO=ISTINA I

AKO JE PRAVOSLAVLJE=ISTINA,a znamo da jesu,onda je logicno da je

SVETO PISMO=PRAVOSLAVLJE

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

слажем се bendoff  8084.gif crvenilo

али требамо имати у виду да тако и други кажу за себе.  bendoff

питање је колико различитих конфесија полаже право на део или измењено Свето Писмо, или чак и оригинал, или се везује или чак ''допуњује''?

и чије је Писмо онда Истина, Пут и Живот и зашто?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????? ?? klapklap  0202_238 https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0105cheesy.gif

??? ??????? ????? ? ???? ?? ???? ? ????? ???? ?? ????.  0110_hahaha

?????? ?? ?????? ?????????? ????????? ?????? ????? ?? ??? ??? ???????? ????? ?????, ??? ??? ? ????????, ??? ?? ?????? ??? ??? ''????????''?

? ???? ?? ????? ???? ??????, ??? ? ????? ? ??????

Sveto Pismo nije knjiga vec knjige. A koje knjige su usle u Sveto Pismo je reseno na jednom od Pravoslavnih Sabora. Tako da Sveto Pismo jeste Pravoslavna Knjiga. A to sto ga koriste i drugi je pozitivno za njih jer ako da Bog postace i oni jednom Pravoverni kao i mi Pravoslavni.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овај скраћени канон нису ушле четири Макавејске,Барухова књига,Тобијина,Сирахова,Приче Соломонове,Јермин пастир,Варнавина посланица,Дидахи.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На Библији која је писана црквенословенским другоканонске улазе у канон а овај скраћени канон имамо вјероватно због утицаја протестантизма.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја мислим да је тако, с обзиром да је Даничић- Караџић превод Лутеровог превода. :smiley:

Ма држимо се превода ''Нови свијет'' и немамо бриге. crvenilo 319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

једно питање.... да ли се Православна црква до сада саборно изјаснила о канону светог писма и када... колко је мени познато...... није

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

karadjordje,reci nam да ли се Православна црква до сада саборно изјаснила о канону светог писма и када... da budem siguran

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад,ако узмемо одлуке Васељенских сабора,јесте,изјаснила се.Мислим да се ради о Сабору у Лаодикији,ово је помјесни сабор,дванаеста или десета тачка сабора је говорила о књигама Светог Писма.Е сад,канон никад није био стриктно одређен као што је то код протестаната него је Црква увијек била флексибилна по том питању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...