Јаков. Написано Март 21, 2013 Пријави Подели Написано Март 21, 2013 Прочитах данас у штампи две вести везане за браћу грке и њихове цркве. ------------------- У Грчкој су почели да искључују струју манастирима и црквама, јер су дугови велики. ------------------ На Кипру, због притисака ЕУ за повећањем намета на штедњу, који прети да до колапса доведе задужени Кипар, Црква је изашла и рекла да све своје земљиште и зграде, хотеле, све што поседује, ставља на хипотеку и да тај новац даје држави. Приноси годишњи Кипарске цркве су око 100 милиона евра, а вредност у некретнинама је немерљива. ----------------- Кипар је заиста несто посебно. Једина држава, којој је на челу био владика. --------------- И како гледати на све то? С једне стране какофонија државе и цркве, а с друге симфонија. А исти народ. -------------- Мало ме боли што нема неке униформисаности у Цркви. Неке "праведне" расподеле колача. Зашто на једној цркви пропада кров и прокишњава, а на другој најлепши мермер се ставља? Зашто један поп пости јер мора, а други од беса једе јегуље? -------------- Некако се потрефило па су све Православне цркве, у земљама које кубуре са парама и које су вечито у неким револуционарним превирањима. И кад ово написах, некако ми постаде јасно зашто баш у такве народе и државе, Бог постави Своју Цркву. Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука