Jump to content

МОЛБА И ВАПАЈ ЗА РАЗМАТРАЊЕ СВЕТОМ АРХИЈЕРЕЈСКОМ САБОРУ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

Оцени ову тему


Guest Grom

Препоручена порука

  • Одговори 33
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Nije lose britnuti se za svoju Crkvu, ali ne treba zaboraviti da Svetu Duh prebiva u Crkvi i da brine o njoj.U ovakvim pamfletima ima mnogo toga uznemirujuceg i sablaznjivog, ali i ono sto se meni uopste ne svidja jeste da je sve nabacano na gomilu i da se tendenciozno usmeravaju zakljucci sto se meni ne svidja. Sa druge strane ne treba biti iskljuciv i bezati od bratskog dialoga o svim temama sa bracom unutar Crkve, i odmah ovakve pamflete izvrgivati ruglu sto svakako nije dobro. U svakom slucaju pred nasom SPC u narednom periodu stoje veliki izazovi i zadatci koje cemo uz molitvu i jednodusnost i Boziji blagoslov resiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Nije lose britnuti se za svoju Crkvu, ali ne treba zaboraviti da Svetu Duh prebiva u Crkvi i da brine o njoj.U ovakvim pamfletima ima mnogo toga uznemirujuceg i sablaznjivog, ali i ono sto se meni uopste ne svidja jeste da je sve nabacano na gomilu i da se tendenciozno usmeravaju zakljucci sto se meni ne svidja. Sa druge strane ne treba biti iskljuciv i bezati od bratskog dialoga o svim temama sa bracom unutar Crkve, i odmah ovakve pamflete izvrgivati ruglu sto svakako nije dobro. U svakom slucaju pred nasom SPC u narednom periodu stoje veliki izazovi i zadatci koje cemo uz molitvu i jednodusnost i Boziji blagoslov resiti.

??????? ?? ?? ????? ??????? ?? ????? ? ??????? ?? ????? ????? ?? ???? ??? ?????. ?????? ???? ? ??????? ???? ?????, ??? ?? ??? ???? ???? ??? ?????? ????, ????

?????, ???? ??????? ?? ????? ????? ?? ???????, ??? ??? ???? ??????? ???? ????? ? ???????? ????, ??? ?? ?? ??????? ?????? ?????? ? ??????????? ?????? ??? ?? ?? ?? ??????? ?????? ???? ???? ????? (? ????????? ????????) ???????? ????? ???? ?? ??????? ?????? ?????? ? ?????????? ? ????? ??? ?????? ????. ???????, ??? ?? ???? ??? ????? ? ???? ???????? ?? ?? ????? ?????? ??????? ??????????. ?????, ???????? ?? ????? ???????????? ?????. ? ?????? ??????, ???? ?? ??????????? ?? ????? ???? ????????? ????, ????? ?? ?????? ????????? ? ??? ?? ???? ?? ???? ?????? ??????? ?? "?????? ????". ? ????? ?? ?????? ?? ???????? ??????????. ??????? ?? ? ?????? ???????? ????? ???????????, ??? ????? ?? ?? ?? ???? ?????, ????? ???? ???? ?? ??????? ????, ? ???? ??????? ????? ?? ????? ??????. ?? ?? ???? ???? ? ????. ????????, ??????? ?? ??, ?? ??? ????????? ??????, ???? ?? ????? ????. ???? ???? ???? ? ??????? ???????? ??? ?? ?? ??? ? ?? ?????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije lose britnuti se za svoju Crkvu, ali ne treba zaboraviti da Svetu Duh prebiva u Crkvi i da brine o njoj.U ovakvim pamfletima ima mnogo toga uznemirujuceg i sablaznjivog, ali i ono sto se meni uopste ne svidja jeste da je sve nabacano na gomilu i da se tendenciozno usmeravaju zakljucci sto se meni ne svidja. Sa druge strane ne treba biti iskljuciv i bezati od bratskog dialoga o svim temama sa bracom unutar Crkve, i odmah ovakve pamflete izvrgivati ruglu sto svakako nije dobro. U svakom slucaju pred nasom SPC u narednom periodu stoje veliki izazovi i zadatci koje cemo uz molitvu i jednodusnost i Boziji blagoslov resiti.

??????? ?? ?? ????? ??????? ?? ????? ? ??????? ?? ????? ????? ?? ???? ??? ?????. ?????? ???? ? ??????? ???? ?????, ??? ?? ??? ???? ???? ??? ?????? ????, ????

?????, ???? ??????? ?? ????? ????? ?? ???????, ??? ??? ???? ??????? ???? ????? ? ???????? ????, ??? ?? ?? ??????? ?????? ?????? ? ??????????? ?????? ??? ?? ?? ?? ??????? ?????? ???? ???? ????? (? ????????? ????????) ???????? ????? ???? ?? ??????? ?????? ?????? ? ?????????? ? ????? ??? ?????? ????. ???????, ??? ?? ???? ??? ????? ? ???? ???????? ?? ?? ????? ?????? ??????? ??????????. ?????, ???????? ?? ????? ???????????? ?????. ? ?????? ??????, ???? ?? ??????????? ?? ????? ???? ????????? ????, ????? ?? ?????? ????????? ? ??? ?? ???? ?? ???? ?????? ??????? ?? "?????? ????". ? ????? ?? ?????? ?? ???????? ??????????. ??????? ?? ? ?????? ???????? ????? ???????????, ??? ????? ?? ?? ?? ???? ?????, ????? ???? ???? ?? ??????? ????, ? ???? ??????? ????? ?? ????? ??????. ?? ?? ???? ???? ? ????. ????????, ??????? ?? ??, ?? ??? ????????? ??????, ???? ?? ????? ????. ???? ???? ???? ? ??????? ???????? ??? ?? ?? ??? ? ?? ?????

Slazem se oce upravu ste, pogotovo kada neznamo ko stoji sa druge strane stola. Ja sam licno video mnogo tog bolesnog pseudo zilotizma i ljude koji su bili maksimalno izmanipulisani i prevareni navodnim izdajstvom unutar spc itd, stvar vec vidjena, kako bi rekao ep. Atanasije nek idu s milim Bogom.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ???? ?? ??????????? ???? ???? ???? ???? ?? ????? ?????. ???????????????????????!  319.gif

a ti si mi bas merilo pravoslavnosti heh.  pa ja u zivotu ne sretoh svestenika koji je tolko premazan svim bojama ko ti  319.gif

??????? ?? ??????????.

? ?????? , ?? ?? ???? ???? ?? ??? ?? ???????? ???? ?????? , ?? ? ?? ?? ????????? , ?????? ???? ????, ??? ???? ???? ????? ???? ??????? ?? ?????? ??????, ???? ??? ???? ?? ????? ???? ? ?????????.

? ?? ??? ???? ???????? ?? ???????.?? ? ??. ???? ?? ???? ??? ?? ?????? ?? ????? ??? ???????? ?? ???? ???? ????? ???????? ? ?????? (??????? ???????) ???? ??? ?? ??????? ?? ????? ????? ????.

??? ?? ?? ???? ?? ?? ???? ??????? ????? ?? ?? ?????, ?? ??? ?? ??? ???? ????????? ??????? ? ?? ????? ??????? ?????? ? ???????? ? ??????? ????????.

????, ??? ????.

?? ?? ?? ????? ????? ?? ?? ??? ???? ????? ? ????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

        Проблеми постоје и не треба их занемаривати. Можда заиста ова недефинисана и неодређена скупина религиозних или квазирелигиозних људи има известан осећај одговорности, али оно што доминира кроз цео текст је СТРАХ. Према Првој посланици светог Јована Богослова (4,18) где је присутан страх не постоји љубав. У последње време сам делимично пратио скупштинска заседања у нашем парламенту, па ме је читав овај апел подсетио на два табора, владајући и опозициони. Творци овог документа се изгледа својевољно налазе у опозицији додајући извесне (можда и непромишљене) амандмане онима који треба да их уваже како црквена кола не би кренула низа страну... Да, тако је то у држави.

        Међутим, у активном животу Цркве лаици учествују на сасвим другачији начин. На њега се нећу овде освртати јер би ми то одузело доста времена. Само ми није јасно како су сачинитељи овог апела изгубили из вида начин на који се бира патријарх у Срба. Готово да су минималне (незнатне или никакве) шансе да будући поглавар наше помесне Цркве буде изабран путем лобирања или путем било каквог утицаја споља. Не постоји бољи и непосреднији начин да се допусти да Дух Божији пројави свој домоуправљачки утицај. Сасвим сам уверен и не страхујем да ће нам Свељубећи Господ подарити личност способну да у сваком смислу, и духовном, и организационом, и унутрашњем, и спољашњем изнесе бреме Цркве на достојан и одговоран начин као што је то Павле у свом времену чинио на радост и корист свих. Скептицизам и песимизам нису својства хришћанина. Свакако треба да се молимо да нас Господ погледа и овога пута, јер је то корисније и делотворније од губљења времена у писању текстова који немају никакву реалну тежину. Питам се само, мада би то требало више да се питају безимени творци текста, да ли ће као израз воље и љубави Божије прихватити, рецимо, Иринеја бачког као патријарха српског? Да ли ће то сматрати завереничким актом и улетети у канџе раскола и непослушности Цркви Божјој која обитава у земљи Србији?

            Доста произвољности је изнето у овом акту, али мени посебно упада у очи њихова храброст и смелост да говоре о нечему што довољно не познају. Изгледа као да на те екуменске састанке иду затуцани епископи који својом "незрелошћу" и "неупућеношћу" допуштају да се нама подметне кукавичије јаје! Не знају да је услов за учествовање одлично познавање страних језика, а посебно богословља Цркве... Те злонамерне клевете изречене су из разлога једностраног посматрања ствари. Видећемо временом да ли је нездрави зилотски конзервативизам и коришћење комунистичких средстава "народно", пут којим треба Црква да иде да би стигла на своје есхатолошко и онтолошко одредиште или је то ипак нешто друго.

            На почетку већ написах како су проблеми присутни. У овом акту су ипак наведена и извесна истинита запажања, али је неизводљиво решавати их на овакав начин како би дотични безименковићи и смутљивци хтели. 

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ово је једна од оних тема које ће стално да испливавају на површину да не кажем као шта ...

не замерите ми што нисам ни бацио поглед шта сте написали, него ћу прво изразити своје негодовање поводом овог тоалет папира који су окачили на нет да смрди.

ова петиција је толико патетична и тупа да могу само да приметим да ова душа или душе коју су писале немају ни мало поверења у Цркву (која неће пасти нити ће је шта или ко надвладати), још мање у главу која је води - Господа.

ту се само показује како се на један перфидан и малициозан начин лобира међу верним и неинформисаним живљем, што указује да има политичку позадину, а не верску.

пошто ко зна ко стоји иза овога, срамота је и да се помиње или шири овако нешто.

мало сам копао одакле су ови препаднути доброчинитељи:

душе које су поставиле овај сајт су из Крушевца, мада су сви остали подаци нетачни, ''анонимни'' ...

http://who.godaddy.com/WhoIs.aspx?domain=kudadalje.info&prog_id=godaddy

http://www.who.is/whois/kudadalje.info/

Name Server:PRVI.KUDADALJE.INFO

Name Server:DRUGI.KUDADALJE.INFO

Registrant Contact Information:

   Name: Pravo Slavac

   Address 1: Svetosavski Put

   City: Krusevac

   State: KS

   Zip: 37000

   Country: RS

што је баш јадно, мислио сам да ће барем да показује на швајцарску или немачку, с обзиром да одатле у последње време долазе овакве будалаштине ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

http://www.newsketemonks.com/history.htm

Manastir dje se nalaze te Ikone pripada AOC-americhkoj Pravoslavnoj Crkvi.

Gledajuchi Nastanak manastira,moze se vidjeti,da su ti vjernici preshli u Pravoslavlje,moze biti donijeli stare navike te i tako nastale te Ikone.

Isti je sluchaj,kada djeca iz chisto komunistichkih familija prekrste se i postanu Pravoslavni,moze da se desi da

sa sobom,donesu neke loshe navike i poglede na zivot i u Crkvu.na forume,odnosu sa prijateljima,etc

Da dodam,mada je to posjebna tema,da je tzv Moskovska Patrijarshija u USA,predala veliki broj Ruskih Pravoslavnih Crkvi  da predju u AOC,a i neki Grci(koji vole da imaju orgulje u Crkva)

0442_feel 0442_feel 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...