Jump to content

Глад за речју Божијом...Црквочежњивост..Kако пренети красоту православне духовности и предања


Guest Alefshin

Препоручена порука

Kazi mu da sam krene da traga ,ti mu neces objasniti na forumu sta je Pravoslavlje

????? ?????? ???? ???. ?????? ??? ??? ?? ????? ????.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravoslavlje je kao jedan nacin zivota u kome mi cistog srca verujemo i zaista verujemo da nas Bog vaspitava,jer mi i jesmo njegova deca(sve patnje,nevolje,iskusenja jesu lekcije koje su nam potrebne da bi se izbavili od gordosti,uvredljivosti,samoljublja i svake bolesti nase duse),verujemo da nas Bog vodi,da nikada nismo ostavljeni u ovom svetu,da sve sto nam se desava desava se po njegovom dopustenju(i uvek na nase dobro pa makar nam se i ne cinilo u tom trenutku da je to zaista dobro po nas ali nasi umovi su ograniceni time sto smo stvoreni i ne razumeju nekad da Bog promislja o nama jako mudro i da nas na dugorocnom planu uci i stiti) i da je to sto nam se desava apsolutno najbolje za nas,(i to bez pogovora,pa Gospod nas voli,on je ljubav!),verujemo da sve sto dolazi do nas dolazi nam iz same Bozje ruke,opet i dobro i ono sto nam se u tom trenutku cak cini kao lose,verujemo da je Gospod nase pribeziste,da su nase oci,sluh,hod, krov nad glavom,hrana,posao darovi Bozji,darovani nam po milosti Njegovoj,zbog cega treba da zahvalimo Gospodu(jer po cemu smo mi zasluzili te darove a neki nisu?),verujemo da nas je Gospod stvorio iz velike ljubavi i da mu kao Ocu nasemu nije cilj da propadnemo vec mu je cilj da nas dovede u zagrljaj sa njim da nam da vecnost, da nam pruzi mogucnost da pobedimo smrt....to je zivot u kome mozemo u potpunosti i za sve da se oslonimo na Boga naseg milog i da ne brinemo,jer Bog itekako zna sta nam se desava i koliko smo sposobni da izdrzimo,on samo zeli da mu se mi u potpunosti predamo i oslonimo na njega i to oslonimo do te mere da smo spremni da nas bace na pusto ostrvo bez ikoga i icega i da smo sigurni da cemo i tad preziveti bez problema....oni koji ne veruju u to imaju veliku muku-smatrajuci da sve zavisi od njih samih bivaju optereceni saznanjem da se moraju sami izboriti sa svim problemima u zivotu,da samo jedan pogresan korak moze unistiti ono za sta su se do tad trudili i borili,optereceni neizvesnoscu sutrasnjice,optereceni finansijskim toboganima,propadanjem planete zemlje na globalnom nivou,optereceni strahom da ce im i ono sto su stekli neko ukrasti,oteti,strahom da ce biti prevareni,strahom da ce biti ismejani,izvrgnuti ruglu,odbaceni,ostavljeni....i ko onda moze izabrati da ne bude pravoslavan?

posaljisvojuporuku.png

"Ако је бол све што видиш, можда тада губиш из вида Мене?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Светлана

Православље је Хришћанска Вера којом се Бог исправно слави, то каже име. Православље је вера која потиче директно од Господа и није се искривила све до данас. Дакле, Православље је вера баш онако како је Господ Исус Христос проповедао, научио њој Своје ученике и послао их у свет да је проповедају, да објаве Истину о Богу. Оно што нама данас гарантује да између разних Хришћанских вероисповести баш Православље преноси праву веру јесте Предање, а то значи да онако како је Господ предао Својим првим ученицима Истину, баш тако, потпуно исто (а реч истина и јесте оно што је увек исто), предали су они даље, и тако редом, с једног на другог, права вера се чувала као сам живот (што и јесте - живот).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravoslavlje je Bosko, Vesna, Vasilije, Ugrin, Jelena,Tanja, Goran, Mirjana........., nacin zivota ustvari, jedno dobro zezanje sa bliznjima 0508_music0506_music0510_music0507_music 0202_238 0505_music0512_music0513_music0516_music prstgore

?? ?? ???????? ??????? ? ???? ??? ?? ????????.... ???? ????? ?? ?????? ??? ????? ???????????? ?? ??????, ? ?? ?? ?????...

ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, А НЕБЕСКО УВЕК И ДОВЕКА!

1sms1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Православље је труд да се приближимо Богу

тако што ћемо спознати и истражити себе,

поправљати се,

трудити се да радујемо људе око себе!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posmatram debate izmedju vinsa i "ostalih"  0203_cool i pokusavam da shvatim zasto je on uvek u centru tj dovede sebe u centar ovakvih tema? zasto ti vins konstantno ulazis u ovakve vrste dijaloga?volis da se branis ili da se razlikujes?zelis vecini ovde da pokazes da si drugaciji,da si mudriji,sirih shvatanja ili nesto trece?Jer se niko od ovih ljudi,s obzirom da smo na forumu na kojem jesmo,nije potrudio da istakne koliko veruje ,koliko si se ti trudio da opravdas svoju neveru,izvini,da je dokazes.razmisli malo o tome...jednog dana ces shvatiti,jer opet mislim da nisi bez razloga ovde, da su svi ti ljudi kroz tvoje misli "prosli" dok ti kroz njihove,trebace vremena.. 0202_238 recicu samo neka ne bude  veliki bol  0442_feel    Oprosti sto postavljam ovako direktna pitanja,mozda cak to nije ni u redu...bitno je da ne postoji zla namera  0110_hahaha Zelim samo iskren odgovor,ako je moguce.Sve najbolje ti zelim   joooj

????? ?????? ?? ???? ????? ????????, ???? ??? ?? ?????? ????? ???? ???? ?????? ? ????? ??.

?? ???? ?? ?? ?? ???, ??? ? ?????? , ?? ?? ?? ??????? ??? ????? ???? ???????? ??????? ????? ? ?? ???? ??? ???? ??????????? ???? ?? ????, ????? ??? ? ???? ???? ?? ?? ????????? ???????? ????????? ?????? ? ?????? ???? ???? ???? ???? ?????? ???? ???, ??? ?? ?? ???? ???????? ??????? ????.

?? ?????? ??, ?????? ???? ???? ???? ?????? ?? ?????? ??? ???????? ?????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oно што се овде назива "полуатеизмом"

мислим да се пре може рећи верник на анционалној основи...

коме није јасно ништа,

али се приклања маси  klapklap

Чини ми се да су питања која су поставили на тесту доста слична и приближна једна другим...

да је просто тешко одговорити на њих, за оне који су у неком виду заинтересовани за веру...

Додала бих да има и оних полу-верника

који се бране текстом да су они бољи верници од оних који се тако декларишу,

у смислу да се поштеније односе према околини.

Та је појава мени врло интересантна...

да је неко по природи, по карактеру некако бољи човек

од оног који се кроз цркву труди да се поправи и преуми...

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...