Милан Ракић Написано Март 7, 2013 Пријави Подели Написано Март 7, 2013 Писту сурчинског аеродрома, претходних дана су "овериле" две птице, које ретко навраћају у ове крајеве... Уосталом, прочитајте чланак Петра Војиновића са његовог блога... Приватно ваздухопловство: Шеик Мухамед стигао у Србију са три летелице Шеик Мухамед бин Зајед ал Нахјан слетео је у Србију у великом стилу. Операција његовог транспорта почела је у тајности два дана раније да би јуче кулминирала слетањем вероватно најскупљег приватног авиона у историји београдског аеродрома. Танго Сикс данас открива којим је све летелицама шеик дошао у Србију. Како сазнајемо, долазак и боравак шеика Мухамеда требали су бити тајна због, како је дефинисано,“његове безбедности”. Сви класични медији и њихова онлајн издања су јуче током дана поштовали ову молбу власти, да би током вечери тај договор прве прекршиле Наше Новине и затим Новости које су објавиле дестинацију и циљ његове посете – скијање на Копаонику. Да ли је по среди био договор или ембарго и да ли су поменути медији то прекршили није наша тема али је занимљива дефиниција поверљивог доласка када се он догоди уз помоћ једног војног транспортног авиона, ВИП хеликоптера и приватног Боинга 747 у сред бела дана (12 - 15 сати) на међународном аеродрому. SULTAN inbound Како је Танго Сикс први јавио, припреме за долазак почеле су у понедељак поподне када је на писту Аеродрома Никола Тесла слетео Ц - 17 Глоубмастер III “1225″ Ратног ваздухопловства Уједињених Арапских Емирата. Прве информације односиле су се на хеликоптер који је био истоварен том приликом из транспортера уз разне шпекулације о типу и његовој сврси. Пред крај следећег дана сазнајемо да је у питању Агуста Вестланд 139 у ВИП конфигурацији,“2013″ који је у уторак летео под дипломатским одобрењем као страни војни ваздухоплов. Коцкице су се склопиле када је јуче на писту 12 Аеродрома Никола Тесла слетео Боинг 747 - 48Е регистрације А6 - УАЕ позивног знака “СУЛТАН 2″. Агуста је дакле намењена за вертикални транспорт унутар Србије док је шеик Мухамед, сасвим неупадљиво и анонимно, дошао са својим 180 тона тешким приватним авионом. Извор RYLAH је реаговао/ла на ово 1 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука