Jump to content

Устоличење Епископа бурундског и руандског Инокентија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Његово Блаженство Папа и Патријарх александријски и све Африке Теодор  II, 24. фебруара 2013. године, служио је Свету Литургију у Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Буџумбури, заједно са Његовим Високопреосвештенством Митрополитом кампалским Јованом и Његовим Пресвештенством епископом бурундским и руандским Инокентијем.

 

На овом евхаристијском сабрању били су присутни Њихова Превасходства амбасадори Египта, Русије и Белгије, римокатолички архиепископ Буџумбуре, целокупна грчка заједница, као и велики број верника из Бурундија и Уганде. Стога се Света Литургија служила не само на грчком него и на француском, свахилију, кикују, енглеском и руском.

 

После Свете Литургије Његово Блаженство је  устоличио новог Епископа бурундског и руандског Инокентија, који долази из Уганде и који је наследио ову Епархију од садашњег Митрополита ганског Саве. У истој Саборној цркви пре 55 година био је устоличен тадашњи Митрополит централноафрички Кипријан.

http://beseda.rs/portal/novosti/365-pomesne-crkve/4075-ustolichenjeepiskopaburundskogruandskoginokentija.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...