Милан Ракић Написано Фебруар 19, 2013 Пријави Подели Написано Фебруар 19, 2013 Пилоти Краљевине Југославије: “Били смо 10 пута бољи од данашњих војних пилота” ПЕТАР ВОЈИНОВИЋ · 19/02/2013 БЕОГРАД – Новинар Радија Слободна Европа Дејан Радуловић интервјуисао је пре шест година пилоте тадашње Краљевине Југославије, деведесетогодишњаке, Албина Старца и Евгенија Раданова. Летачи, који на жалост данас нису међу живима, причали су о ратним дејствима ’41. године. Евгеније Раданов завршио је Ваздухопловну извиђачку школу у Новом Саду као извиђач навигатор. Ваздухопловну пилотску школу у Панчеву уписао је 1. септембра 1939. године. У Априлском рату био је ађутант и пилот у 64. ваздухопловној групи. Успео је да избегне заробљавање и за време окупације живео је у свом родном Панчеву. Аутор је књиге “Успомене једног летача”. Албин Старц завршио је пилотску школу у Панчеву 1939. године, Други светски рат затекао га је у пуној младости. Због ратног распореда са 25 година рат започиње на страни НДХ ваздухопловства на источном фронту. Ту постоје ас са укупно 11 признатих победа у ваздуху. У мају 1943. пребегао је на руску страну да би након завршетка рата постао инструктор пилота у новој Југославији. Танго Сикс читалац Иван Којић, продуцент програма за Радио Слободна Европа, послао нам је снимак емисије која је на том радију емитована пре шест година поводом обележавања 6. априла 1941. године. Причу почиње Евгеније Раданов одговором на питање “Шта сте радили 6. априла 1941. године?” Извор obi-wan, RYLAH, Срђан Ранђеловић and 1 члан је реаговао/ла на ово 4 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Гости Guest - . . .- Написано Фебруар 19, 2013 Гости Пријави Подели Написано Фебруар 19, 2013 Одличан интервју! Милан Ракић је реаговао/ла на ово 1 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука