Jump to content

У Боливији подигнута највиша на свијету статуа Пресвете Богородице

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука


            

bolivija-statua.jpg?w=529У
Боливији је откривена највиша на свијету статуа Дјеве Марије. Висока је
45,5 м, што је за седам метара више од статуе Христа Искупитеља у
Рио-де-Жанеиру. Статуа је подигнута у граду Оруро, 230 км јужно од
Ла-паса. Изградња монумента коштала је 1,2 милиона долара, пише 
ReligionenLibertad.


Хиљаде католика учестовало је на отварању статуе на планини у близини
града, која је високо 3740 метара. Сам монумент представља лик
Богородице, заштитнице рудника, коју посебно пошутју мјесни рудари.


Скулптура је тешка 1500 тона и направљена је од фероцемента, бетона и фибергласа.



Svetigora
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...