Дејан Написано Фебруар 11, 2013 Пријави Подели Написано Фебруар 11, 2013 УБоливији је откривена највиша на свијету статуа Дјеве Марије. Висока је45,5 м, што је за седам метара више од статуе Христа Искупитеља уРио-де-Жанеиру. Статуа је подигнута у граду Оруро, 230 км јужно одЛа-паса. Изградња монумента коштала је 1,2 милиона долара, пише ReligionenLibertad. Хиљаде католика учестовало је на отварању статуе на планини у близиниграда, која је високо 3740 метара. Сам монумент представља ликБогородице, заштитнице рудника, коју посебно пошутју мјесни рудари. Скулптура је тешка 1500 тона и направљена је од фероцемента, бетона и фибергласа. Svetigora Марко Вуковић је реаговао/ла на ово 1 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука