Jump to content

Кантаутор Миладин Шобић у тешком здравственом стању, оперисан у Подгорици

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

               Веровали или не, али тек прексиноћ сам одлучио да се боље упознам са његовим опусом и биографијом. Био сам врло пријатно изненађен, али ми је и посебну пажњу привукла та чињеница да се изненада повукао. И у овим моментима када сам конструисао своје виђење разлога због чега се повукао - ова вест. Волео бих да се извуче и бар некад да се појави у јавности, ако не са песмом и музиком, оно бар неким разговором. Претпостављам да то многи, многи очекују. Иначе, текстови кидају, као и интерпретација.

 

               http://www.facebook.com/miladin.sobic

 

Углавном је био андрграунд, није га слава ич интересовала док му се сестра није разболела од рака, онда је почео да снима да би скупио паре за њен опоравак. Имао је трећи најпродаванији албум у бившој Југославији, постао славан ко Чола, ал му то није сметало да свира џабе за студентарију кад га позову. И поред уложеног труда и пара, сестра му је умрла и од тад се повукао. Иначе је текст за песму "Кад би дошла Марија" посвећен његовој сестри, није љубавна песма, него је она тад била у болници.

 

Знам да је пре коју годину на кратко имао излет и неком модерном написао текст, ал не могу да се сетим за коју песму. Не слушам ту музику, ал знам да је песма била позната.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам да је пре коју годину на кратко имао излет и неком модерном написао текст, ал не могу да се сетим за коју песму. Не слушам ту музику, ал знам да је песма била позната.

 

Писао је ономад за свог сестрића, сина покојне му сестре Марије, Вању Радовановића... То пронађох на "мрежи" ...

http://miladinsobic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.youtube.com/watch?v=xwecZu6YnEc

 

Издржи Миладине... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Moje srce je nepristupacno ostrvo u beskrajnom okeanu tuge.Nepristupacno za radost.Da li je svako srce-nepristupacno ostrvo?Recite vi sto srce imate!Znate li cime su sve opkoljena vasa srca?Moje-sve samim okeanskim ponorima i bezdanima.I stalno se davi u njima.Nikako da se izvuce iz njih.da izadje iz njih.Sve cega se dohvati meko je kao voda.Zato su oci zamagljene od suza,a srce razriveno od uzdaha.Bolne su mi zenice,jer su mnoge ponoci zanocile u njima."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Здравствено стање црногорског кантаутора Миладина Шобића постепено се побољшава и он већ неколико дана комуницира са околином.


130227023.jpg
 
Из Клиничког центра Црне Горе рекли су да је постепено побољшање карактеристично за оваква обољења и да период опоравка траје дуго. Због тога је рано за било какве прогнозе.

Шобић ће данас, највероватније, напустити одељење Интензивне неге, да би у наредном периоду био смештен на Одељење неурохирургије.

Миладин Шобић примљен је 30. јануара у Клинички центар Црне Горе због крварења у мозгу. Након операције уследила је вештачки изазвана кома, а затим и буђење и почетак опоравка.



http://www.klix.ba/magazin/miladin-sobic-je-sve-bolje-poceo-je-i-komunicirati/130227023
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

OPORAVLJA SE: Miladin Šobić napustio bolnicu

Pop kultura,

11:26, 13.03.2013.

Autor: EPK/Vijesti.me

Kantautor je u dobrom zdravstvenom stanju, ali njegov oporavak još nije završen. Trenutno se ne zna kakve posledice je moždani udar na Šobića ostaviomiladin-sobic-1360311639-264969.jpg

 

Miladin Šobić, koji je 30. januara doživeo težak moždani udar, napustio je Klinički centar Crne Gore (KC) i trenutno je na kućnom lečenju.

Kantautor je u dobrom zdravstvenom stanju, ali njegov oporavak još nije završen. Trenutno se ne zna kakve posledice je moždani udar na Šobića ostavio.

Ranije je direktor Klinike za neurohirurgiju dr Novak Lakićević rekao da je Šobić van životne opasnosti i da se sa njim uspostavlja verbalni kontakt.

“Oporavak kod ovakvog oboljenja je dugotrajan, a kod pacijenta Šobića za sada ide uobičajenim tokom”, saopštio je tada dr Novak Lakićević.

Šobić je 30. januara primljen u KC zbog krvarenja u mozgu. Nakon operacije usledila je veštački izazvana koma, a zatim i buđenje i početak oporavka poznatog kantautora.

 

Izvor: http://www.kurir-info.rs/oporavlja-se-miladin-sobic-napustio-bolnicu-clanak-693203

 

 

bliss jeeee

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...