Vizantiona Написано Новембар 30, 2009 Пријави Подели Написано Новембар 30, 2009 Šef srpske diplomatije Vuk Jeremić ocenio je da je proces o legalnosti nezavisnosti Kosova i Metohije pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu najveći proces u istoriji i jedna od najvažnijih bitaka u pravnoj i diplomatskoj borbi za Kosmet. Nije bilo nimalo lako doći u tu poziciju i nije bilo lako dobiti većinu u Generalnoj skupštini i izboriti se sa svim pritiscima sa kojima se Srbija suočavala na putu do otpočinjanja procesa u Hagu, izjavio je Jeremić uoči puta u Hag gde sutra počinje usmena rasprava o legalnosti jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova. On je rekao da je to plod napornog diplomatskog rada svih državnih institucija koje predvodi predsednik Republike Boris Tadić. Nikada tako veliki broj zemalja se nije prijavilo za učešće, nikada svih pet stalnih članova SB UN, rekao je ministar. Borba za Kosovo će biti duga i teška, ali na strani Srbije su međunarodno pravo i pravda, istakao je Jeremić i izrazio uverenje da ukoliko budemo mudri, staloženi i što je najavažnije istrajni, da ćemo na kraju ipak odneti pobedu......... 0409_feel.....Videcemo Бог је љубав што небо спушта к земљи и човек је љубав што земљу диже к небу!!! Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука