ристМико Написано Новембар 28, 2009 Пријави Подели Написано Новембар 28, 2009 У великом амфитеатру на београдском машинском факултету на Tрибини „Двери српских“ говорило се у четвртак вече, 26. новембра о теми „Све што (не) знамо о вирусу Х1Н1 и вакцини“. Нови грип Х1Н1, вакцинација и вакцине освијетљене су са више страна. Класичну епидемиолошку школу заступао је пензионисани епидемиолог, примаријус др Томислав Радуловић који се готово четири деценије бавио вакцинацијом. Он сматра да су вакцинације неопходне. Другачијег су мишљења били доцент др Петар Ивановски, доктор медицинских наука, педијатар, субспецијалиста хематологије и рецензент у америчким медицинским часописима и др Бане Несторовић, педијатар на дјечјој клиници у Тиршеовој у Београду. Др Милијана Абрамовић – Савић, педијатар и сарадник Верско - добротворног старатељства Архиепископије београдско – карловачке говорила је о новом грипу и заштити од инфекција са становишта хришћанског искуства. Некима од њих, иако су врхунски стручњаци за ту област, не дозвољава се да своје ставове о новом грипу, вакцини и вакцинисању изнесу у средствима јавног информисања. ПРЕУЗМИ ДАТОТЕКУ http://www.svetigora.com/node/6361 Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука