Предање Написано Новембар 17, 2009 Пријави Подели Написано Новембар 17, 2009 БЕСЕДА О ИСХОДУ ДУШЕ И О СТРАШНОМ СУДУ СВЕТИ КИРИЛ АЛЕКСАНДРИЈСКИ Линк: http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Smrt/SlovoOIshoduDuseSvetiKirilAleksandrijski.htm Свети Кирил Александријски Бојим се смрти због горчине њене. Страшим се геене бесконачне. Ужасавам се тартара, где ни најмање топлине нема. Грозим се таме, камо се ни трачак светлости пробити неће. Трептим кад помислим на црва који ће разједати неподношљиво, и чијем нагризању неће бити краја. Цептим пред ангелима страшним који ће бити присутни на Суду. Ужас ме обузима при помисли на дан страшног и нелицепријатног Суда, на страхобни престо, на праведно Суђење. Стравим се реке огњене што пред престолом тече, киптећи грозовитим пламеном чији су језици попут мачева оштрих. Плашим се мука непрекидних. Дрхтим пред казнама којима краја бити неће. Зебем од мрака. Тресем се пред тамом најкрајњом. Стрепим од ланаца што никада неће бити раскинути - од шкргута зуба, од ридања неутешног, од неминовних разобличења. ИСПОВЕДАЈТЕ и славите Господа, јер је добар, јер је до века милост Његова. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука