Дејан Написано Новембар 13, 2012 Пријави Подели Написано Новембар 13, 2012 12. новембра секретаријат Свештенога Синода Константинопољске Патријаршије издао је службено саопштење, које се односи на сусрет Константинопољског Патријарха с поглаваром расколничке организације Македонске православне цркве архиепископом Стефаном, које се догодило у храму светога благовернога кнеза Александра Невскога у Софији приликом сахране упокојеног патријарха Бугарског Максима. У саопштењу се каже, да је Патријарх Вартоломеј, пошто му се у олтару приближио расколнички архиепископ Стефан поздравио га и пожелео му да што пре нађе излаз из ситуације, која би његову цркву учинила канонском. Исте жеље је с њима поделио и Патријарх Српски Иринеј, који је стајао поред Васељенског Патријарха. Никаквих других контаката с представницима расколничке јерархије у време боравка Константинопољског Патријарха у Софији није било, - преноси агенција „Ромфеа“. ИЗВОР sleki, μαρὰν ἀθά and Andre Williams је реаговао/ла на ово 3 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Пајко Написано Новембар 13, 2012 Пријави Подели Написано Новембар 13, 2012 Наш Патријарх није разумео јер су они причали ромејским језиком и није приметио да ови муте нешто... ladan μαρὰν ἀθά је реаговао/ла на ово 1 БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА... Цитат: Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe, da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka... Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu... Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne... Брат Оби Ван Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука