Jump to content

Шта се то дешава у Лепавини ..илити ЗАШТО ПОЈЕДИНИ КЛИРИЦИ СПЦ ПОДРЖАВАЈУ РАСКОЛНИЧКУ ''мпц''

Оцени ову тему


Препоручена порука

1_forum-b92.pngIrinej protiv autokefalnosti MPC

Izvor: Tanjug

Beograd -- Episkop bački Irinej kritikovao je episkopa Lavrentija zbog izjave da SPC treba da dâ autokefalnost kanonski nepriznatoj Makedonskoj pravoslavnoj crkvi.

http://www.b92.net/i...2&nav_id=654749

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na svim duhovnim akademijama u Rusiji, sveštenici pričešćuju studente koji su raskolnici iz kulturno- umjetničkog društva MPC.

I o tome mora da se govori.. ali prvo da sredimo svoju "avliju".. ;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je odgovor dobijen ovime ili da se i dalje nadamo poja$njenju iz Lepavine...

I jel neko ima saznanja $ta je hteo da kazhe Otac Gavrilo svojim pozivanjem na link izjave Vl.Lavrentija u "Blicu"... ili mozhda na temu Evharistijskog jedinstva sa raskolnicima iz "mpc" i njihovim verouchiteljem..inache i istaknutom chlanu vladajuce VMRO u BJRMakedoniji..

Neki (vidi tekst u nastavku ) nisu chekali ni trenutak pa su izneli svoje mi$ljenje... ;)

Владика Иринеј тражи од Лаврентија да се повуче 35550i1pol07.jpgslikaahr1.gif

Епископ бачки у оштром отвореном писму епископу шабачком, осудио предлог да би непризнатој МПЦ требало дати аутокефалност

https://www.pouke.org...656#entry735076

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питам се да ли је заиста о. Гаврило овако ноншалантно оставио линк ка овом тексту из Блица који би, ваљда, требао нешто да објасни? Ако није он, а надам се да није, треба озбиљно да поразговара са својим сарадницима који му воде профил.

Da, i meni je ovo palo na pamet...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видиш да је едитован упис изнад мог.Не брини ниси ништа пропустио. .smesko.

А и овај назови свештеник из македоније не зна шта га је снашло па ваљда ни сам не верује какву част има.

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

aaaaaaaa.png

Хвала Богу и наравно да је тако.. !

А канони кажу,..

.. да је ''мпц'' неканонски само-прогласила некакву аутокефалију тиме се отцепивши од Тела Једне Свете Саборне и Апостолске Цркве , ступајући тако у ЈЕРЕС РАСКОЛА коју ни крв Мученика не може опрати!

А ранији договори су,..

.. ПОТПИСАН НИШКИ СПОРАЗУМ који је ЈЕДИНИ ИЗ ''мпц'' ИСПОШТОВАО АРХИЕПИСКОП ЈОВАН КОЈИ ЈЕ САДА УПРАВО ЗБОГ ТОГА У ЗАТВОРУ!!!

ТАЧКА .

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој утисак је да се својим изјавама честите Владике посредно супростављају деспотизму појединих епископа који су узурпирали све полуге власти у СПЦ и воде нашу православну Лађу на спрудовиту обалу, обмањени прелешћу да ће се из те лађе сами спасти.

Не дао Бог, да се остваре њихови планови...... Кормилар наше православне лађе је сам Господ Исус Христос, јер лађа не плови морем, већ у крви мученика нашег страдалног народа.

Господ просвјешченије моје и Спаситељ мој, кого убојусја; Господ зашчититељ живота мојего, от кого устрашусја

(ПС.26: 1.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој утисак је да се својим изјавама честите Владике посредно супростављају деспотизму појединих епископа који су узурпирали све полуге власти у СПЦ и воде нашу православну Лађу на спрудовиту обалу, обмањени прелешћу да ће се из те лађе сами спасти.

Не дао Бог, да се остваре њихови планови...... Кормилар наше православне лађе је сам Господ Исус Христос, јер лађа не плови морем, већ у крви мученика нашег страдалног народа.

Господ просвјешченије моје и Спаситељ мој, кого убојусја; Господ зашчититељ живота мојего, от кого устрашусја

(ПС.26: 1.)

које честите владике?

деспотизму којих епископа?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Просто више немам мишљење о збивањима у Митрополији Загребачко-Љубљанској, прво она св.Литургија у манастиру Лепавина на којој су присуствовали вјероучитељи из расколничке "мпц" после које је на сајту осванула вијест о "евхаристијском јединству" ('ајде, да човек каже "инцидент, пропуст, нешто...), па након тога стижу вијести о обнављању усташке "хпц" (и то на истим доменима на којима цјветају неонацистички сајтови), да би данас изашла вијест о томе како у "високим круговима у м. З-Љ готовину сматрају као изразито позитивну особу"...Немам ријечи...

http://www.vecernji.hr/vijesti/mitropolit-jovan-razgovarao-sam-gotovinom-ne-mogu-reci-cemu-clanak-490110

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...