Jump to content

Поштовани атеисти,

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поштовани атеисти,

Познајем многе атеисте, сви су међусобом са другачијим уверењем, лепеза различитости по мало збуњује.Као и све групације и група атеиста обилује истим процентом изузетних, просечних и ... да не помињемо остале.

Број атеиста који посећује православни портал Поуке.орг и форум Живе Речи Утехе који се ради са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована и у сарадњи са свим званичним инстанцама наше Свете Цркве, је по мом сазнању изненађујуће велик.

Прво време боравећи на форуму, читајући теме и дилеме, сам се питала шта интересује атеисту када је његово уверење супротно са веровањем и стремљенима верујућих. Шта то њих доводи у овај кутак хришћански. Кад имам времена прошетаћу порталом Католика, са питањем; да ли су тамо атеисти заступљени у оволиком броју ;) . Форум Живе Речи Утехе јесте место сусретања људи различитих мишљења, нација, вероисповести, тако да су толеранција, разумевање и пријатељски однос веома важани, а можемо запазити да је активност атеиста значајан у полемисању постовању.

Једном је један од атеиста рекао да је ту да се „вежба са верујућим“ нешто као учење у надигравању речима, па када нема одговора на питање, провокативно постави такво питање да изазове , често повређеног хришћана или вреника, и ликује у сукобу , омашући прави разлог и праве саговорнике. Одазивају се добри који би да помогну, не препознавајући не баш часну намеру. Мудри се не одазивају и не примају на такву удицу , не примају се на провокацују, јер провокација сама по себи никада није продуктвна и не даје оно најбоље но се измеша са недобронамерношћу и искриви се скроз на скроз и не личи ни на шта...

По-БЕДА, покушај побијања вере верујућих је смешна и детињаста од стране појединих атеиста. Схватам да таквом коме је то потребно,у ствари је потреба у самопотврђењу свог уверења. Расправљати ко је и колико у праву а ко у криву, нема сврхе јер свако је на овом свету одговоран за себе и његово уверење је његова и само његова потреба и ствар. Временом сам схватила да смо сви овде у трагању за животном истином а пошто смо људи различитост не би требала да се вртимо и губимо време око камена раздора пребројавајући различитости, вређати, понижавати, ниподништавати јер то показује потребу онога ко за тим жуди .

Било би и добро и корисно и продуктивно да се нађемо на две три тачке које нас повезују јер су свима значајне а које ће омогућити да уз различитост свако својим путем напредује.

Тражећи одговоре ратоборним ставом, неће нико ништа добити, али ће свако од нас изгубити.

Можда поједини атеисти и немају нешто што могу изгубити, али предуслов духовног напредовања је важно и приоритетно верујућем и као прво је смирење. Душеван и духован напредак је битан свакој јединки.

Свето Писмо (да извинете што помињем) говори да можемо живети у природним, неприродним и надприродним начинима. Та стања се називају душевно, телесно и духовно или народно речено- пристрасно, страсно и бестрасно.

Духовни људи се срећу у свим групацијама веома ретко а они имају одговоре које није могуће разумети без смирења, без чистог и часног срца.

„Код човека све мора бити лепо и душа и мисли и намера“ (А.П.Чехов)

Па учинимо свако од нас све да сви верујући и неверујући боље напредујемо у овом животу.

Погледајмо се сви међусобно испуњени љубављу и поштовањем и покушајмо да се разумемо бар онолико колико је потребно да свако од нас буде добро.

Перса

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti se kao obracas obema stranama a tendenciozno si temu naslovila jednom stranom... fino nema sta ;)

To smirenje koje pominjes kao odliku verujucih apsolutno ne postoji i ja jos uvek cekam da vidim taj fenomen. Sami vernici na forumu cesto pisu da im ne pada na pamet da praktikuju "hriscansku smirenost" jer kad te neko napada treba da se branis svime sto imas (vase reci) ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti se kao obracas obema stranama a tendenciozno si temu naslovila jednom stranom... fino nema sta ;)

Свако разуме како може.

smirenje koje pominjes kao odliku verujucih apsolutno ne postoji i ja jos uvek cekam da vidim taj fenomen. Sami vernici na forumu cesto pisu da im ne pada na pamet da praktikuju "hriscansku smirenost" jer kad te neko napada treba da se branis svime sto imas (vase reci) ;)

То су хришћани који су ти запали да упознаш, шта је ту је...

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Расправљати ко је и колико у праву а ко у криву, нема сврхе јер свако је на овом свету одговоран за себе и његово уверење је његова и само његова потреба и ствар.

Sve dok to uverenje ne pokusava da nametne deci, dok ne trazi poleske olaksice za crkvu i dok ne pokusava da ta osoba kojoj nije bitno da je u pravu ubaci svoje stavove u skolski sistem, 100% se slazem sa tobom =D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То су хришћани који су ти запали да упознаш, шта је ту је...

To su hriscani koji cine vecinu hriscanske populacija u Srbiji.

Znas sta mene buni... cak se i mnogi teolozi sa ovog foruma slazu da Srbija kipti od pogresno shvacenog pravoslavlja, pa tako imamo obicajce, novoverce, pomodare i razne druge patoloske kateogrije kojima je vrhunac vere krst na retrovizoru, po jedna sveca za mrtve i zive jednom godisnje i slavljnje slave (bez odlaska u crkvu). I sami ste svesni da takvi cine vecinu.

A onda kad ja na osnovu te vecina formiram sliku o pravoslavlju vi se bunite i ne slazete govoreci kako to "nije pravoslavlje". Pa cekaj ako i nije, onda srbija nije pravosalvna zemlja zar ne? Ili se ti ljudi racunaju kad treba da se brojimo da dokazemo kako nas ima 99,9% a ako se sagleda sustina onda ti ljudi naprasno vise nisu deo nase zajednice? Wtf?

A izvor ateistickog mesanja u pravosalvne forume je taj sto je religija vremenom zauzela mnogo protosra koji joj ne pripada uravo zbog gorepomenutih stvari. Npr na osnovu brojacnog stanja vi smatrate da svaka drzavna institucija treba da salvi slavu. A to sto na tu slavu dolaze ljudi koji pojma nemaju ni sta je slava to nema nikakve veze.

Ja sam nateran da dodjem na slavu svoje firme iako sam rekao da sam ateista. Cak sam tada se pozalio svesteniku i pitao ga, moram li ja da budem ovde kad vec nisam vernik. Odgovorio i je da "bi trebalo" posto sam srbin...

Kako ti je onda cudna ogorcenost kod ateista?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve dok to uverenje ne pokusava da nametne deci, dok ne trazi poleske olaksice za crkvu i dok ne pokusava da ta osoba kojoj nije bitno da je u pravu ubaci svoje stavove u skolski sistem, 100% se slazem sa tobom =D

Ако си родитељ, имаш право да се изјасниш као родитељ за похађање Грађанске наставе за своје дете. Ето решено!

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To su hriscani koji cine vecinu hriscanske populacija u Srbiji.

Немој да ме засмејаваш, као ти си упознао сву популацију хришћана, шалиш се?

Znas sta mene buni... cak se i mnogi teolozi sa ovog foruma slazu da Srbija kipti od pogresno shvacenog pravoslavlja, pa tako imamo obicajce, novoverce, pomodare i razne druge patoloske kateogrije kojima je vrhunac vere krst na retrovizoru, po jedna sveca za mrtve i zive jednom godisnje i slavljnje slave (bez odlaska u crkvu). I sami ste svesni da takvi cine vecinu.

и

A onda kad ja na osnovu te vecina formiram sliku o pravoslavlju vi se bunite i ne slazete govoreci kako to "nije pravoslavlje". Pa cekaj ako i nije, onda srbija nije pravosalvna zemlja zar ne? Ili se ti ljudi racunaju kad treba da se brojimo da dokazemo kako nas ima 99,9% a ako se sagleda sustina onda ti ljudi naprasno vise nisu deo nase zajednice? Wtf?

Ама баш те брига, шта тебе брине шта се дешава у СПЦ, па да те подсетим ти си атеиста.

Многи се могу представљати како хоће али њихови одговори говоре оно што су у ствари... или колики су теолози...

Не примај се облаче, недај се заварати.

treba da se brojimo da dokazemo kako nas ima 99,9%

а ту смо, ти си револуционар који има податке 99,9% су атеисти и зато желиш превласт над непостојећим верницима.

Јесам ли добро разумела, ви имате податке да вас је 99,9% и треба вам простор.

Који простор?

Виртуални, земљишњи, поседи црквени, форуми... шта ли...????

Ja sam nateran da dodjem na slavu svoje firme iako sam rekao da sam ateista. Cak sam tada se pozalio svesteniku i pitao ga, moram li ja da budem ovde kad vec nisam vernik. Odgovorio i je da "bi trebalo" posto sam srbin...

Па запосли се у атеистичку РО. Или неке друге држава. Газда имаправо на свој закон.

Kako ti je onda cudna ogorcenost kod ateista?

Ти си у ствари огорчен на своје родитеље... жао ми је. Није требало тако да поступају према теби.

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam nateran da dodjem na slavu svoje firme iako sam rekao da sam ateista. Cak sam tada se pozalio svesteniku i pitao ga, moram li ja da budem ovde kad vec nisam vernik. Odgovorio i je da "bi trebalo" posto sam srbin...

Da te nisu terali i da krkas mozda, a? :D

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Perso, postoji li i jedna recenica koju nisisizvrnula u nesto sto ni izdaleka nisam hteo da kazem.

Немој да ме засмејаваш, као ти си упознао сву популацију хришћана, шалиш се?

aman, vi SAMI kazete da je vecina hriscana takva. NE razmem sad ovu nevestost? Osim toga, od svih vernika koje jesam upoznao (a broj je ogroman jer se 90% izasnjava kao vernici) ogromna vecina jeste takva.

Razem da ti je to nepoznato jer sam primetio da formasi Pouka nemaju uvid u narodnu religioznost jer iaju tendenciju da se druze i komuniciraju iskljucivva sa sebi slicnima tj. sa pravim i elementarnim pravosalvcima.

Ама баш те брига, шта тебе брине шта се дешава у СПЦ, па да те подсетим ти си атеиста.

Многи се могу представљати како хоће али њихови одговори говоре оно што су у ствари... или колики су теолози...

Не примај се облаче, недај се заварати.

To su ljudi koji jesu teolozi i koje ja duboko postjem iako sam cesto drzak prema njima. Prvenstveno mislim na Aleksandra Milojkova, nishizawu i ostale... Cini mi se da je vise cenim njihova misljenja od tebe.

а ту смо, ти си револуционар који има податке 99,9% су атеисти и зато желиш превласт над непостојећим верницима.

Јесам ли добро разумела, ви имате податке да вас је 99,9% и треба вам простор.

Који простор?

Виртуални, земљишњи, поседи црквени, форуми... шта ли...????

Ajjojjj ne ne ne ne ne perso!

Skroz si omasila poentu ali ja sam kriv jer sam u napadu ironije pisao u prvom licu. Sve to sto si procitala se odnosilo na vernike ne na ateiste.

Па запосли се у атеистичку РО. Или неке друге држава. Газда имаправо на свој закон.

gazda je vec doneo zakon da u Srbiji nema drzavne religije To sto svaka drzavna firma ima slavu je krsenje zakona. Sta ti tu nije jasno?

Ти си у ствари огорчен на своје родитеље... жао ми је. Није требало тако да поступају према теби.

Zaista ne razumem ovo uplitanje moje porodice bez ikakvog razloga. Hvala na bespatnoj psihijatrijskoj proceni ali ni ti je dobrodosla niti opravdana... zao mi je sto si takva osoba.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da te nisu terali i da krkas mozda, a? :D

Od muke sam jeo, moj pobratime... od MUKE!

:D :D :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a zasto da ne dodjes na slavu svoje firme iako si ateista, to je tvoje licno i privatno ubedjenje, koje ostavis kod kuce (znas vec, ovo je sekularna drzava, Crkva (ali i ateizam) i drzava su odvojeni, tvoje neversko ubedjenje je tvoja privatna stvar), a kao zaposleni u firmi duzan si da dodjes kad tvoja firma slavi (sta god ti u privatnosti svog mozga mislio o tome, treba li ili ne, verovao u to ili ne; kad ti budes direktor odredjuj kako ti volja), zajednicko ispred licnog molicu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas sta mene buni... cak se i mnogi teolozi sa ovog foruma slazu da Srbija kipti od pogresno shvacenog pravoslavlja, pa tako imamo obicajce, novoverce, pomodare i razne druge patoloske kateogrije kojima je vrhunac vere krst na retrovizoru, po jedna sveca za mrtve i zive jednom godisnje i slavljnje slave (bez odlaska u crkvu). I sami ste svesni da takvi cine vecinu.

Sve i da si u pravu, ali ti ljudi se nisu odrekli Hrista. Ne gube blagodat krstenja odricanjem.

I u zadnjim casovima se mogu pokajati i ispovedati i sve im moze biti oprosteno. To mi ne znamo, te takav stav, pojedinih prema veri niko ne osudjuje. To bi bilo licemerstvo jer smo pozvani da sebe smatramo gresnijim od svih.

Problem je kad se covek odrekne Gospoda. Odrice se svog krstenja. Ateista je nekrsten covek iako se krstio. A da vam savest reaguje na bogoodstupnistvo, u to sam ubedjen. Jer da ne reaguje, ne biste ni pisali po verskom forumu, pokusavajuci vredjanjem da je prenebregnete.. Vrzino kolo

ЂАВО ЈЕ РАШИРИО ТРИ ПИПКА ДА УХВАТИ ЦЕЛИ СВЕТ. БОГАТЕ ДА УХВАТИ МАСОНЕРИЈОМ, СИРОМАШНЕ КОМУНИЗМОМ А ВЕРНИКЕ ЕКУМЕНИЗМОМ. - СВ. СТАРАЦ ПАЈСИЈЕ СВЕТОГОРСКИ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

snapback.pngПерса, за October 19 2012 - 21:07, каже:

Ти си у ствари огорчен на своје родитеље... Није требало тако да поступају према теби.

Zaista ne razumem ovo uplitanje moje porodice bez ikakvog razloga. Hvala na bespatnoj psihijatrijskoj proceni ali ni ti je dobrodosla niti opravdana... zao mi je sto si takva osoba.

Моја грешка За овај прилог си сто посто у праву,

извини мислила сам да су те као дете терали да идеш у ... цркву, мало сам изгубила стрпљење да прецизно ишчитам, нисам ни могла да предпоставим да те одраслог присиљавају. Ма остави их нађи боље окружење

бољу фирму.

Пардон, Облак! Извини на непажљивом читању.

Мислим , ладно си мога ода кажеш да не желиш да славиш иако си србин.

Није ваљда да си дозволо као одрастао да те неко тера.

Увреме комунизма , када вас је атеиста било 100% и више ;) ,

људи су губили посао ако би крстили дете, или отишли да упале свећу својим покојниом...

ето све се врти у круг...

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...