Jump to content

Николић: Могу да помогнем око договора између СПЦ и МПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

нема потреба за разговор со неканонската МПЦ, се на црковен план во Македонија е решено со ПОА!

Што се тиче Цркве,..јесте..!

Треба само политичари да престану да форсирају своје чедо и чедо УДБЕ..такозвану ''мпц'' и да пусте да се ПОА региструје као Црква... Заправо нека и форсирају ''мпц'' ..али нека пусте ПОА на миру..и видећеш за пар година..па нека буде и десетина година ..како ће ствар ићи и докле ће доћи..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче Цркве,..јесте..!

Треба само политичари да престану да форсирају своје чедо и чедо УДБЕ..такозвану ''мпц'' и да пусте да се ПОА региструје као Црква... Заправо нека и форсирају ''мпц'' ..али нека пусте ПОА на миру..и видећеш за пар година..па нека буде и десетина година ..како ће ствар ићи и докле ће доћи..

мислам дека Р. Македонија ќе ја регистрира ПОА само кога СПЦ ќе и додели томос за автокефалија а тоа значи се додека ПОА е автономна Црква во СПЦ, нема регистрација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислам дека Р. Македонија ќе ја регистрира ПОА само кога СПЦ ќе и додели томос за автокефалија а тоа значи се додека ПОА е автономна Црква во СПЦ, нема регистрација.

Требао би човек да се насмеје на ово ..али једноставно није смешно..а далеко је од озбиљног...

Да објашњавам не вреди..али ево само да потсетимо да има на стотине регистрованих од државе Цркава по свету - које нису ''аутокефалне'' у оном смислу Аутокефалности како је БЈРМакедонци виде..

Но све је то џаба објашњавање..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

за да не бидам неозбилен ќе престанам да дебатирам на оваа тема...

БЈРМакедонец ;)

Ne, prijatelju i brate Makedonche.. bolje uzmi i procitaj ovaj intervju vladike Pimena "mpc" ovog... ali bez predrasuda... pa ajde da ga proanaliziramo zajedno

A posle toga slobodno napusti temu... evo najponiznije te molim... ajde a ja cu pervoditi pojedine delove za one koji ne razumeju makedonski... Jel ok ?

Evo linka ..i ajde meni za ljubav.. procitaj i da ga analiziramo..OK?

http://press24.mk/story/pimen/intervju-so-gpimen-ako-predlogot-na-nikolikj-beshe-seriozen-nemashe-da-dojde-preku-tv-in

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не го разбирам јазикот на БЈРМакедонија....

поздрав од врнежливово Скопје!

-Друго ти брате не разумеш... и правише се овде невешт.. Ја те људски питам да проанализирамо овде ставове које износи један владика ''мпц'' ... па на крају и да вдидимо зашто ја ПОНЕКАД само кажем ''БЈРМ'' а могу ево рећи и БЈРСрбија..и ДА ПОТПИСШЕМ ТО што сам реко...

И да кажем много горе ствари о тој истој срБББији... али џаба се јамучим са тобом ..ти не желиш да се макнеш из раскола исто као и твоји у расколу огрезли сународници..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...