Jump to content

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Šta preovladava u Srbiji danas?

Zamor od promašaja i uzaludnosti, želja za smislom i dostojanstvom.

Kratko receno - dijagnoza...

Ne znam da li je i kakva dijagnoza, ali ovo je upravo onako kako se ja osecam vec neko vreme-potpuno zbunjeno... Ne znam ni da li je ovo problem samo Srbije ili neka globalna kriza identiteta...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba ovom prigodom reći da su episkopa Davida reči koje citira gospođa Zorica u intervjuu reči iz njegovog teksta "Ontologija kiča i šunda" objavqenog u poslednjem broju "Logosa", studentskog časopisa PBF-a. Neka i to bude rečeno: taj tekst je vladika David (to mi je ne jednom pričao) slao na adrese mnogih crkvenih časopisa i niko nije hteo niti smeo da ga objavi, tako da je "Logos" učinio i jedan smeo poduhvat, jer je reč o tekstu u kome se bez imalo ulepšavanja govori o kiču i šundu pravoslavnih: episkopata naročito. Intervju je dobar: doličan uzdržanom gospodskom stilu neraspričanosti.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba ovom prigodom reći da su episkopa Davida reči koje citira gospođa Zorica u intervjuu reči iz njegovog teksta "Ontologija kiča i šunda" objavqenog u poslednjem broju "Logosa", studentskog časopisa PBF-a. Neka i to bude rečeno: taj tekst je vladika David (to mi je ne jednom pričao) slao na adrese mnogih crkvenih časopisa i niko nije hteo niti smeo da ga objavi, tako da je "Logos" učinio i jedan smeo poduhvat, jer je reč o tekstu u kome se bez imalo ulepšavanja govori o kiču i šundu pravoslavnih: episkopata naročito. Intervju je dobar: doličan uzdržanom gospodskom stilu neraspričanosti.

Bas sam iznenadjen da drugi nisu hteli da ga objave, kako to covece... 0110_hahaha facenew22222222

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba ovom prigodom reći da su episkopa Davida reči koje citira gospođa Zorica u intervjuu reči iz njegovog teksta "Ontologija kiča i šunda" objavqenog u poslednjem broju "Logosa", studentskog časopisa PBF-a. Neka i to bude rečeno: taj tekst je vladika David (to mi je ne jednom pričao) slao na adrese mnogih crkvenih časopisa i niko nije hteo niti smeo da ga objavi, tako da je "Logos" učinio i jedan smeo poduhvat, jer je reč o tekstu u kome se bez imalo ulepšavanja govori o kiču i šundu pravoslavnih: episkopata naročito. Intervju je dobar: doličan uzdržanom gospodskom stilu neraspričanosti.

Bas sam iznenadjen da drugi nisu hteli da ga objave, kako to covece... t4431 0205_whistling

Desi se... sFun_bat)) Ali ne treba brinuti, sada ce se, verovatno, otimati.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Licimuri... sFun_bat

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Treba ovom prigodom reći da su episkopa Davida reči koje citira gospođa Zorica u intervjuu reči iz njegovog teksta "Ontologija kiča i šunda" objavqenog u poslednjem broju "Logosa", studentskog časopisa PBF-a. Neka i to bude rečeno: taj tekst je vladika David (to mi je ne jednom pričao) slao na adrese mnogih crkvenih časopisa i niko nije hteo niti smeo da ga objavi, tako da je "Logos" učinio i jedan smeo poduhvat, jer je reč o tekstu u kome se bez imalo ulepšavanja govori o kiču i šundu pravoslavnih: episkopata naročito. Intervju je dobar: doličan uzdržanom gospodskom stilu neraspričanosti.

Разговарај са уредницима Логоса, ми ћемо га радо објавити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba ovom prigodom reći da su episkopa Davida reči koje citira gospođa Zorica u intervjuu reči iz njegovog teksta "Ontologija kiča i šunda" objavqenog u poslednjem broju "Logosa", studentskog časopisa PBF-a. Neka i to bude rečeno: taj tekst je vladika David (to mi je ne jednom pričao) slao na adrese mnogih crkvenih časopisa i niko nije hteo niti smeo da ga objavi, tako da je "Logos" učinio i jedan smeo poduhvat, jer je reč o tekstu u kome se bez imalo ulepšavanja govori o kiču i šundu pravoslavnih: episkopata naročito. Intervju je dobar: doličan uzdržanom gospodskom stilu neraspričanosti.

Разговарај са уредницима Логоса, ми ћемо га радо објавити.

Оче текст је већ објављен, а ако желите и Ви да га објавите најбоље је да питамо владику Давида. Мада је текст овде постављен у теми посвећеној, тада још, оцу Давиду.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakvi smo vernici danas? „Kakvi su protestanti nekada bili u praksi, takvi su danas rimokatolici. A kakvi su rimokatolici nekada bili u veri i praksi, takvi su danas mnogobrojni pravoslavci. Pravoslavci opet, sa svesnom i nesvesnom težnjom ka još otvorenijoj latinizaciji vere, protestantizaciji prakse i vulgarizaciji crkvene estetike. Za mnogobrojne i među prvima i među drugima i među trećima zaživelo je nepisano pravilo da svakodnevni život treba graditi na imidžu paganskog heroizma jelinskog i rimskog, ali sada dizajniranog u ključu postnuklearističkog kiča i šunda, zvezda i heroina“, jedna je od tema kojima se bavite.

Moze neko ovo malo bolje da mi objasni? Hvala!  :group111:

...сазидаћу Цркву своју, и врата пакла неће је надвладати...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakvi smo vernici danas? „Kakvi su protestanti nekada bili u praksi, takvi su danas rimokatolici. A kakvi su rimokatolici nekada bili u veri i praksi, takvi su danas mnogobrojni pravoslavci. Pravoslavci opet, sa svesnom i nesvesnom težnjom ka još otvorenijoj latinizaciji vere, protestantizaciji prakse i vulgarizaciji crkvene estetike. Za mnogobrojne i među prvima i među drugima i među trećima zaživelo je nepisano pravilo da svakodnevni život treba graditi na imidžu paganskog heroizma jelinskog i rimskog, ali sada dizajniranog u ključu postnuklearističkog kiča i šunda, zvezda i heroina“, jedna je od tema kojima se bavite.

Moze neko ovo malo bolje da mi objasni? Hvala!  0442_feel

и мени  :group111:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakvi smo vernici danas? „Kakvi su protestanti nekada bili u praksi, takvi su danas rimokatolici. A kakvi su rimokatolici nekada bili u veri i praksi, takvi su danas mnogobrojni pravoslavci. Pravoslavci opet, sa svesnom i nesvesnom težnjom ka još otvorenijoj latinizaciji vere, protestantizaciji prakse i vulgarizaciji crkvene estetike. Za mnogobrojne i među prvima i među drugima i među trećima zaživelo je nepisano pravilo da svakodnevni život treba graditi na imidžu paganskog heroizma jelinskog i rimskog, ali sada dizajniranog u ključu postnuklearističkog kiča i šunda, zvezda i heroina“, jedna je od tema kojima se bavite.

Moze neko ovo malo bolje da mi objasni? Hvala!  :group111:

Koliko ja razumem, svi smo unazadovali po jednu notu...Katolici postali k'o protestanti (veci materijalni uspeh-ugodniji si Bogu), pravoslavci k'o katolici (nema ljubavi, ali ostalo je jos neko postovanje i disciplina). Dakle, svi se  udaljujemo od Boga menjajuci ga za dnevne "zvezde i heroine"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...