Jump to content

Бугарска: Терористички напад на израелске туристе, најмање 6 мртвих

Оцени ову тему


Препоручена порука

Бугарска: Терористички напад на израелске туристе, најмање 6 мртвих

18. 07. 2012 19:59 | Танјуг

1

bugarska-teroristi.jpg

Бугарска: напад на израелске туристе

Софија – Аутобус са израелским туристима експлодирао на аеродрому „Сарафово“ у бугарском граду Бургас, на обали Црног Мора, саопштили бугарски званичници. Према званичним информацијама бугарског министарства унутрашњих медија погинуло је шесторо људи, док медији преносе да је деветоро људи погинуло, а 33 је повређено и пребачено у болницу.

Бугарски медији јављају да је четворо људи у болницу примљено са тешким повредама и опекотинама. Велики број кола хитне помоћи и ватрогасаца је на лицу места.

Из полиције кажу да је ватра захватила још два аутобуса у непосредној близини. После више тврдњи сведока да је реч о самоубилачком нападу, бугарска полиција и званично потврдила ту верзију. Како РТС сазнаје међу путницима није било српских држављана.

Аеродром у Бургасу је затворен, а сви летови се преусмеравају у Варну. Из бугарске полиције нису могли одмах да потврде идентитет и националност погинулих.

Како преносе бугарски медији авион са израелским туристима слетео је на аеродром „Сарафово“ нешто пре 17 часова, након чега су се туристи укрцали на аутобус.

Израелски канал 10 извештава да је аутобус експлодирао док је још био на аеродромском терминалу. Израелски премијер Бењамин Нетанијаху каже да иза напада на аутобус у Бургасу стоји Иран.

„Прошло је тачно 18 година од бомбашког напада на Јевреје у Аргентини, а убилачки ирански терор наставља да наноси зло недужним људима“, рекао је Нетанијаху, подсетивши на напад у Буенос Ајресу 1994. године када је погинуло 85, а повређено 300 људи, а за који је окривљен Иран.

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

среда, 18. јул 2012, 17:42 -> 23:27

Експлодирао аутобус у Бугарској

Најмање шесторо погинуло, а 33 људи повређено у експлозији аутобуса са израелским туристима на аеродрому у бугарском граду Бургас. Медији наводе да је деветоро погинуло. Реч је о терористичком нападу, кажу званичници. Иран одговоран за напад, истиче Бењамин Нетанијаху. Међу путницима нема српских држављана.

Аутобус са израелским туристима експлодирао на аеродрому "Сарафово" у бугарском граду Бургас, на обали Црног Мора, саопштили бугарски званичници. Према званичним информацијама бугарског министарства унутрашњих послова погинуло је шесторо људи, док медији преносе да је деветоро погинуло, а 33 је повређено и пребачено у болницу.

Снимци са места експлозије

Бугарски медији јављају да је четворо људи у болницу примљено са тешким повредама и опекотинама.

Из полиције кажу да је ватра захватила још два аутобуса која су се налазила у непосредној близини. После више тврдњи сведока да је реч о терористичком нападу, бугарска полиција и званично потврдила ту верзију. Како РТС сазнаје међу путницима није било српских држављана.

Аеродром у Бургасу је затворен, а сви летови се преусмеравају у Варну. Из бугарске полиције нису могли одмах да потврде идентитет и националност погинулих.

Како преносе бугарски медији авион са израелским туристима слетео је на аеродром "Сарафово" нешто пре 17 часова, након чега су се туристи укрцали на аутобус.

Бугарски министар спољних послова Николај Младенов рекао је да је узрок експлозије бомбa постављена у аутобусу.

Autobus-1.jpg

Младенов је, како је саопштено из бугарског министарства, о експлозији телефоном информисао израелског колегу Авигдора Либермана.

Израелски канал 10 извештава да је аутобус експлодирао док је још био на аеродромском терминалу. Израелски премијер Бењамин Нетанијаху каже да иза напада на аутобус у Бургасу стоји Иран и радикална шиитска група Хезболах.

"Прошло је тачно 18 година од бомбашког напада на Јевреје у Аргентини, а убилачки ирански терор наставља да наноси зло недужним људима", рекао је Нетанијаху, подсетивши на напад у Буенос Ајресу 1994. године када је погинуло 85, а повређено 300 људи, а за који је окривљен Иран.

Хезболах је одбацио одговорност за напад.

"Оптужбе да је Хезболах умешан у напад на бугарској територији су смешне", рекао је представник ове групе, истичући да група "не води рат против туриста".

Амерички председник Барак Обама осудио је напад на аутобус у Бугарској, и обећао помоћ како би се открили починиоци.

Bugarska-hitna-pomoc.jpg

_spacer.gif

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Izrael nije fašistička država. Ovo je jednako klevetovanje koje govore da smo mi Srbi fašisti itd.
Poznajes li ti zakone u Izraelu? Kada bi mi doneli takve zakone i poceli tako da se ponasamo garant bi nas NATO sravnio sa zemljom... Uostalom sta mislis zasto je Mihajlo toliko zaljubljen u Izrael?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poznajes li ti zakone u Izraelu? Kada bi mi doneli takve zakone i poceli tako da se ponasamo garant bi nas NATO sravnio sa zemljom... Uostalom sta mislis zasto je Mihajlo toliko zaljubljen u Izrael?

:)

лепо речено...

Израел је одлично уређена земља...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:)

лепо речено...

Израел је одлично уређена земља...

Bićemo i mi ukoliko primenimo njihovu filozofiju.

Od pustinje napraviše čudo a mi propadamo sa ovakvim prirodnim bogatstvima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od pustinje napraviše čudo a mi propadamo sa ovakvim prirodnim bogatstvima.

па стварно чудо - утрошили су неповратно милијарде на наводњавање пар пустињских биљака које немају никакву вредност и успут истрошили све залихе питке воде из подземних извора а сад ће то корење што су посадили да им изгине од врућине и жеге ...

умислили да су фремени, није него :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Израел је одлично уређена земља...

фантастична, прави рај на земљи :D

сви живи носе оружје јер немају појма кад ће да груне негде нешто, војска им је национални спорт а да о цензури и масовним окупљањима и журкама младих и не причамо ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1342688153' post='681512]

па стварно чудо - утрошили су неповратно милијарде на наводњавање пар пустињских биљака које немају никакву вредност и успут истрошили све залихе питке воде из подземних извора а сад ће то корење што су посадили да им изгине од врућине и жеге ...

умислили да су фремени, није него :D

види се да немаш балге везе...али то те није спречило да причаш..

израел је један од већих извозника хране..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1342688271' post='681513]

фантастична, прави рај на земљи :D

сви живи носе оружје јер немају појма кад ће да груне негде нешто, војска им је национални спорт а да о цензури и масовним окупљањима и журкама младих и не причамо ...

јеси био тамо?

ја јесам...

и није баш тако...

једини проблем имају области које се граниче са арапима..

и оружије носе безбедносне снаге...а не сви живи...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1342688153' post='681512]

па стварно чудо - утрошили су неповратно милијарде на наводњавање пар пустињских биљака које немају никакву вредност и успут истрошили све залихе питке воде из подземних извора а сад ће то корење што су посадили да им изгине од врућине и жеге ...

умислили да су фремени, није него :D

Нашли су методу да из морске воде добијају пијаћу. И то методу која је финансијски исплатива. Знам да се причало о томе да ту технологију лиценцирају Црној Гори, ал не знам докле се у томе стигло.

Мсм, невезано за тему, ал је интересантно.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...