Jump to content

Рабини у Немачкој: Најгоре после Холокауста!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Рабини у Немачкој: Најгоре после Холокауста!

14. 07. 2012 9:40 | Новости

2

rabin.jpg

Рабини против забране (Фото: Новости)

Берлин - Утицајна група европских рабина оштрим језиком се обрушила на пресуду у Немачкој против обрезивања дечака, назвавши то „најгорим нападом на живот Јевреја после Холокауста!“

„Забрана обрезивања поставља питање опстанка јеврејске заједнице у Немачкој“, изјавио је у четвртак председник Европске конференције рабина Пинхас Голдшмит.

„Ако таква пресуда остане, не видим будућност за Јевреје у Немачкој.“

Рабин верује да ће немачка влада некако „заобићи“ одлуку суда у Келну, тако што ће правним актом обезбедити да обрезивање, које спроводе и Јевреји и муслимани, остане легална пракса.

Он је додао да је забрана ритуалног клања животиња према јеврејској традицији, коју су својевремено увели нацисти, такође била знак многим Јевејима да је време за напуштање Немачке. Због значаја обрезивања, додаје рабин, одлука да се оно забрани била би још снажнија порука од те из Хитлеровог времена…

Келнски суд је 26. јуна пресудио да би лекари који обрезују дечаке из верских разлога могли да буду оптужени за повређивање, чак и у случају да су родитељи дали пристанак. Пресуду су критиковале верске заједнице, као и израелски парламент.

Рабин Голдшмит је изнео још један, како је рекао, „алармантан податак“: већина Немаца подржава став суда у Келну.

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

има да им државу укину....

једноставно...немци су империјално свестан народ...и морају да праве сра*а..

само је питање времена...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

има да им државу укину....

једноставно...немци су империјално свестан народ...и морају да праве сра*а..

само је питање времена...

Mnogo su ga oduzili nesto. Izgleda da planiraju da im sledeci rat bude i poslednji koji ce voditi.

..... da nije samo ta Ruska zima.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dhe vazhdojnë të punojnë .....

Problemi është se pjesa tjetër e Evropës është frikë nga gjermanët .... dhe rrinë kokën në rërë ..

(и настављају..посао...

проблем је што остатак европе се плаши немаца....и забијају главу у песак..)

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...