Jump to content

О православним монасима...


Препоручена порука

  • Гости

Годишњи помен архимандриту Лазару Острошком

06 четвртак дец 2012

 

o-lazar-pomen-2012.jpg?w=529

 

 

Годишњи помен архимандриту Лазару (Аџићу), бившем игуману Манастира Острога, биће служен у суботу 08. децембра у острошком скиту Јованов До у 8 часова.

Кроз емисију са радио Светигоре присјећамо се како су се од оца Лазара опростили Високопреосвећени Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије, Његово преосвештенство  умировљени епископ ЗХиП Г. Атанасије, Његово преосвештенство епископ ЗХиП господин Григорије, а шта су у разговору са протојерејем ставрофором Гојком Перовићем о оцу Лазару рекли Његово преосвештенство епископ Будимљанско – никшићки Г. Јоаникије и Његово преосвештенство епископ Нишки Г. Јован 2000. године.

ДОБРОДОШЛИ!!!

Манастир Острог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  ВАВЕДЕЊЕ;Слава Манастира Хиландара,-2012

 

С ЛЕВА НА ДЕСНО: ГРК СТЕФАН ПОЈАЦ, О. ЗОРАН ИЗ ПИРОТА, ИГУМАН МАНАСТИРА ВАТОПЕДА, АРХИМАНДРИТ ЈЕФРЕМ, ВЛАДИКА БАНАТСКИ, Г. НИКАНОР, ДАНИЛО ПОЈАЦ ИЗ ДАНИЛЕЈА, ИГУМАН МАНСТИРА ХИЛАНДАРА, АРХИМАНДРИТ МЕТОДИЈЕ, ЈЕРОМОНАХ ДОСИТЕЈ ХИЛАНДАРАЦ И О.ТИМОТЕЈ, ИГУМАН МАНАСТИРА ВАЗНЕСЕЊЕ

 

 

 

http://vaznesenjeovcarbanja.blogspot.com/2012/12/2012_11.html

 

Hilandar+2012+519.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

              Ходочашће на Свету Гору Атонску,  слепо-глуве  деце из Сергијевог Посада...

                                                   http://www.isihazm.ru/?id=1996

 

 

i-13379.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Покојни отац Стефан Србин - светогорски испосник и каруљски схиархимандрит +2001

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

75391.jpg

Под молитвеним окриљем блаженог старца Стефана Светогорца favorites.gif

Гроб блаженог старца схиархимандрита Стефана Светогорца

Манастир Св. Апостола и Архиђакона Стефана - Сланци

ww.orthphoto.net/photo.php?id=75391&id_jezyk=1

Моја ћера :)

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Покојни схиархимандрит Стефан Србин

post-11665-0-66487100-1356004289_thumb.j

post-11665-0-82745900-1356004297_thumb.j

post-11665-0-72775400-1356004316_thumb.j

post-11665-0-04036600-1356004411_thumb.j

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Схиархимандрит Стефан Србин - Светогорац

 

Stefanos+ieromonahos+Karouliotis3.jpg

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Схиархимандрит Стефан Србин - Светогорац

 

 

Stefanos+ieromonahos+Karouliotis5.jpg

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...