Batman Написано Јун 8, 2012 Пријави Подели Написано Јун 8, 2012 Goran Bare i “Majke” sutra u SKC-u (VIDEO) Jedan od najvećih hrvatskih rok bendova svih vremena svira večeras u novosadskom klubu "Fabrika", a sutra uveče u beogradskom SKC-u Jedan od najvećih hrvatskih rok bendova svih vremena, vinkovačke “Majke“, nastupiće večeras u Novom Sadu, a sutra u Beogradu. Novosadski koncert održaće se u klubu “Fabrika“, a beogradski u Studentskom kulturnom centru. “Majke” su s aktuelnim albumom “Teške boje” nedavno osvojile najveći broj najuglednijih hrvatskih muzičkih nagrada “Porin” - za hit godine, pesmu godine, rok album, interpretaciju grupe s vokalom, video-spot i aranžman. Bend dolazi u sastavu: Goran Bare (vokal), Zoran Čalić (gitara), Damir Šomen (bubnjevi), Mario Rašić (bas gitara) i Viktor Lipić (klavijature). Cene karata za novosadski koncert su 1.000 i 1.200, a za beogradski 1.000, 1.200 i 1.500 dinara. Ovu grupu od 1988. predvodi Goran Bare, uz Caneta verovatno najharizmatičniji frontmen bilo kog benda s ovih prostora. U prvih 12 godina postojanja objavili su nekoliko kultnih albuma: “Razum i bezumlje” (1990), “Razdor” (1993), “Milost” (1994), “Vrijeme je da se krene” (1996), “Život uživo” (1997) i “Put do srca sunca” (1998), posle čega se grupa raspala. Okupljaju se ponovo 2007, a već godinu dana kasnije izdaju “Unplugged” album, da bi prošle godine izašao, od kritike fenomenalno ocenjeni album, “Teške boje”. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука