Jump to content

Рабински скупштински одбор у САД одлучио да венчава хомосексуалце

Оцени ову тему


Препоручена порука

Konzervativni rabini jednoglasno odlučili: Venčavaćemo istopolne parove

Rabinski skupštinski odbor za prava i standarde Jevreja u SAD koji postavlja Konzervativni pokret - izglasao je jednoglasno da oko 1.600 konzervativnih rabina ubuduće može da venčava istopolne brakove. Oni će dobiti smernice na osnovu kojih će vršiti ceremoniju.

Za dokument je glasalo 13 članova Odbora, niko nije bio protiv dok je samo jedan član ostao uzdržan.

Rabini bi, prema toj odluci, trebalo ceremoniju da prilagode parovima istog pola. Ovaj dokument, nazvan "Pakt partnerske ljubavi" zasniva se na jevrejskom zakonu, uz određene izmene. Par se zavetuje na vernost, ali obred ne podrazumeva "posvećenje" kojim mladoženja "stiče" nevestu kojoj daje prsten, što se smatra jezgrom tradicionalnog jevrejskog venčanja.

Taj običaj su rabini poslednjih decenija menjali i prilikom heteroseksualnih venčanja, pa su umesto prstena, mladenci jedno drugom davali zvono, kao simbol jednakosti u braku.

Tradicionalisti protiv progresivaca

Godinama je trajalo debatovanje Konzervativnih pokreta o tome kako se treba odnositi prema istopolnim zajednicama. Tradicionalisti su se često protivili ideji da se ovakve zajednice ozvaniče, dok su se oni progresivniji, među kojima su se posebno isticali rabinski studenti, zalagali za potpuno izjednačavanje istopolnih i tradicionalnih brakova.

Godine 2006. Rabinski odbor za prava i standarde Jevreja zabranio je zvanično gej brakove. U isto vreme, navedeno je da rabini nisu dužni da obavljaju ove ceremonije, ali da to mogu da čine ukoliko žele, ne kršeći standarde Rabinskog odbora.

Извор:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш ме занима како суи помирили Тору са овим безумљем...

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovde je pisalo nesto sto je izbrisano

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kolko znam Tora je isto bezumlje

Тора је саставни део наше Библије, вероватно си мислио на Талмуд. То је нешто друго.

Иначе, приметио сам да су они веома толерантни према хомосексуалности међу својима, што је занимљиво.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, приметио сам да су они веома толерантни према хомосексуалности међу својима, што је занимљиво.
То је веома чудно, с обзиром на то да сам негде читао да је просипање семена у рабинском јудаизму највећи могући грех.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

e da Talmud lol izvinjavam se, brkam te neke pojmove, nazive i datume sHa_sarcasticlol

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је веома чудно, с обзиром на то да сам негде читао да је просипање семена у рабинском јудаизму највећи могући грех.

Па не знам ништа о логици. Мислим да је то више последица национализма, тј. "какви су да су, наши су", него нечег другог... Они су кроз историју научили да морају по сваку цену да се држе заједно.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, мислим баш на Тору, мислим на Пентатеух, мислим на Стари Савез, који је више него јасан по питању оваквих идиотарија, попут ове одлуке некакве рабинске скупштине. Мислим и не могу да верујем шта читам, па се - ето - питам имају ли ти "рабини" икакве везе са Мојсејевим законом?

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...