Jump to content

Изјава + Серафима пирејског о стању у СПЦ и случају бившег епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Митрополит је навијач :D ако може папа ПАОК,може и он :0104cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имамо, само слободно мишљење некад мора да буде неизречено зато да се не наруше заједнички интереси или правила која владају.

Митрополит Серафим тврди да је Артемије и даље епископ. Али да би та његова тврдња била исправна онда би он требао себи допустити да саслужује са њим. Међутим он то неће урадити јер изнад њега стоји Црква којој он одговара и која му је дала чин митрополита јер тиме он себе подређује послушности тој Цркви. Тако да није спорно да он има мишљење да је Црква погријешила код Артемија, али он ако и даље хоће да буде митрополит, мора или да задржи то своје мишљење за себе, и да прихвати да и даље буде послушан Цркви, или да се одважи на непослушност, скине мантију и пређе код Артемија.

Овако не видим који је смисао његове изјаве да подржава Артемија и да признаје да је он епископ и даље, када Црква у којој он служи не признаје Артемија за епископа.

ја колико се сећам није заседао сабор у Атини...

а о Епископству монаха Артемија...нијемој..бар ти Брате...

смисао њгове изјаве је да верује у невиност м.Артемија...као и ја..што верујем...јер до сада нема трунке доказа о кривици...

док за неке Епископе има доказа....али и даље су Епископи...

толико о свему томе..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Али, хвала Богу, док су нама владике попут Давида, Григорија, Јована, Атанасија., Амфилохија ....Црква нам неће постати музеј !

То вам је салонско хришћанство.У Крушевцу би се рекло,рекла ми једна баба!(ђакон...)

Сви смирени, дубоко умни,а сујетни.На претек.

Ко је живео и био са својим народом и Црквом,ако не Атанасије и Митрополит,све време

рата,несреће...А где је био овај е.Даса.У хладовини,дебелој.И сада он држи слово,

о победи Православља.Страшно,интелектуално непоштење,а камо ли нешто друго.

Па шта би рекао наш Николај или Јустин! Да ли би били на страни фотељаша или

оних који су сахрањивали,причешћивали,будили,крепили,и издржали СВЕ.

Како каже свети Шмеман(да ли се за неког може рећи свети по презимену),

ми смо заборавили на библијски,јеванђељски језик.Попу поп,а бобу боб.

Дођи свети оче Серафиме,код нас,погледај у очи нама па исповеди .

Овако преко медија...

Може се десити,свети Оче Серафиме да њих двојица поменута,када се упокоје,ЗАМИРИШУ.

Зашто би сте,писали покајничка писма као да сте на гробу светог Нектарија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...