Jump to content

Епископ брегалнички Г. Марко, уживо видео предавање на ЖРУ (недеља 19. фебруар у 21:00)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 50
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Наравно, наш Владика је рођени Македонац, као и сви остали Епископи и свештеници ПОА.

Иначе, целокупно предавање можете погледати на овм линку:

http://www.stickam.com/viewMedia.do?mId=192848469

Наравно, и поделите са Вашим интернет пријатељима по друштевним мрежама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, наш Владика је рођени Македонац, као и сви остали Епископи и свештеници ПОА.

аха ја сам чуо да има и Срба међу свештенством ПОА.

солидно говори српски

.hvala. ЗА ЛИНК

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајан човек, пре свега. Ето нама Епископа који се у правом смислу одазвао на речи блаженопочившег Патријарха Павла да БУДЕМО ЉУДИ, али, и не само што се одазвао, већ их истински и живи.Нема роптања, већ достојанствено ношење Крста Господњега. Нема лоших речи, већ љубав која зрачи... Људи, верујте ми, владика Јоаким Полошко - Кумановски би Вас подједнако одушевио! Тај се човек никада није провлачио кроз медије, ни у позитивном, ни у негативном смислу. Нема политичке изјаве... Већ само истински дела у Винограду Господњем, тихо и ненаметљиво! Монашка душа! Дала по принципу и речи Христовој:

Који хоће да буде први нека буде посљедњи од свију и свима слуга (Мар. 9,35).

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Odlično Žile,samo napred... :)

Dobro starac Julijan je to govorio i starac PAjsije je govorio da je počelo čipovanje i palšio je ljude apokalipsom...

Jedno je mišljenje nekog duhovnika i to ne može da bude iznad crkve.

 

 

Samo napred? Znaci, moze dijalog. Zahvaljujem!

Pomenuti Oci su ziveli Bogom. Sigurno blizi no mi.

 

Misljenje SPC je pokazano u odluci Sabora da se ne pristupi Ekumenskom Pokretu pa je ipak patrijarh German pristupio.

 

Ali dobro, recimo da su su pomenuti Straci gresili. Da li je Sv.Marko Efeski iznosio ucenje i stavove Crkve 1439.godine?

 

I ponovo se vracamo na Apostolska Pravila, da li su ona stav Crkve?

 

To sto ste pomenuli, to nisu argumenti.

 

 

Zaboravih da dodam da je otac Julijan bio i bogoslov (ispovedao je patrijarha Pavla i episkopa Stefana Zickog). Ne verujem da ste poznavali tog coveka, trebalo bi da znate da je citao oce na drugim jezicima. Nisam najbolje shvatio kategorizaciju ili bolje diskvalifikaciju njega kao duhovnika.

Duhovnici bolje osecaju temu o kojoj govorimo. Nemoguce je bogoslovstvovati bez duhovnosti. Sveti Nikola Mirlikijski nije bio viskoskolovan ali je znao da posvedoci veru i u Nikeji da bude stub Hriscanstva! Razumeo je bolje od mnogih skolovanih jer bogoslovlje nije samo iscitavanje, nije ni samo logicko razumevanje vec je to zivot. Odluke sabora su vise bile plod zivota u Hristu nego nauke. Nauka o kojoj pricam se zivela.

Bodrijar kaze da: "Sve je vise informacija a sve je manje smisla".

Misljenja sam da su upravo sve  jeresi  proizasle otuda: logikom ovoga sveta preolaznosti i nesavrsenstva pokusavali su da shvate onosvetsko, savrseno i vecno! (Arije, Nestorije, ucenja o konkomitanci, o purgatorijumu...)

 

Toliko logike i ljudskog ukljucujemo u poimanju svega Bozanskog a to je moguce shvatiti samo iskakanjem iz koloseka ovoga sveta i premoscavanjem jaza ovoga sveta...

 

 

@@Џаст Жиле,

 

Постављање приватне преписке са фејсбука између мене и тебе на ЖРУ (и то где ја не желим да улазим у непотребне полемике јер сам то одавно разбистрио), биће санкционисано бановањем на месец дана.

 

 

 

Bravo pravoslavni svestenice na ovom banovanju ni zbog cega i bez opomene, u nasoj prepisci nije bilo nicega loseg i izvinio sam ti se ali si ti ipak isterao svoje!

Zbog ostalih zelim da pokazem kakav si pastir oce Ivane!

ZBOG VERNIH LJUDI PONAVLJAM I PONAVLJACU DA SE VIDI STO SAM BANOVAN:

___________________________________

 

-Mislio sam da je ova tema zatvorena pa udjem kad ono i dalje je aktuelna.

-Znate, rizikujem da me zbog iskrenog pisanja ovde banuju. Lako ce mi se nesto "ubaciti" da sam napisao a nisam.

-Sa o.Ivanom Cvetkovicem sam vodio privatnu prepisku na fejsbuku i na moja postavljana pitanja on me je blokirao. Ne ide mi u glavu da mu je tesko da meni objasni a da za rimokatolike ima takta. Uz to ja sigurno nisam pretnja.

-Ovo je deo nase prepiske sa Fejsbuka:

 

Џаст Жиле

http://www.youtube.c...=em-uploademail

Румунски старци против екуменизма (срб. превод)

Румунски духовници новијег времена говоре о свејереси екуменизма Думитру Станилое (1903 - †1993) Илие Клеопа (1912 - †1998) Арсеније Бока (1910 - †1989) Геор...

________________

19:36

Џаст Жиле

45. правило Св.Аполстола: Епископ или свештеник или ђакон који се буде са јеретиком само и молио, нека се свргне. А ако њима (јеретицима) допусти да служе као клирици, нека се свргне.

65. правило Св.Аполстола: Ако неки клирик или лаик пође у јудејску синагогу или јеретички храм да се тамо моли, нека буде свргнут и одлучен.

_________________

20:54

Ivan Cvetkovic

ај брате...

_________________

недеља

04:26

Џаст Жиле

verovatno ti i ja znamo bolje od nih?!

_________________

04:35

Џаст Жиле

Да ли тако говорите и народу кад вас пита? Да ли је то светоотачко Предање? Ако мораш-ја ћу разумети, а ако не мораш зашто то радиш? Ја питам, посаветуј ме!

______________________

***Posle ovoga me je bez objasnjenja blokirao.

-Nego, da se vratim temi i da kazem svoje misljenje. Mozete pogledati sve kanone Vaseljenskih Sabora i Apostolska pravila i videcete da Oci nista nisu prepustali slucaju, u smislu: sve su napisali na najjednostavniji moguci nacin, onako da svako moze da razume, i ratar i knjizevnik. U tom smislu se u Pravilima Apostolskim sve jasno objasnilo, u cilju pojasnjavanja ponavljam ova dva:

_________________

45. правило Св.Аполстола: Епископ или свештеник или ђакон који се буде са јеретиком само и молио, нека се свргне. А ако њима (јеретицима) допусти да служе као клирици, нека се свргне.

65. правило Св.Аполстола: Ако неки клирик или лаик пође у јудејску синагогу или јеретички храм да се тамо моли, нека буде свргнут и одлучен.

__________________

Ovde je sve jasno da jasnije ne moze biti te svaka dalja rasprava gubi smisao.

Uz to cu dodati dva linka, jedan gde starac Julijan koga sam licno poznavao govori o ekumenizmu:

http://www.youtube.com/watch?v=D8-TRcTKEDg&playnext=1&list=PL633691758FAAB9DC&feature=results_video

 

I ponovicu link:

Svako dobro od Boga!

UZ TO, ETO, POZIVAM SVAKOGA NA DIJALOG DA ARGUMENTIMA RASPRAVLJAMO BEZ ZLIH RECI A U DUHU HRISCANSKE LJUBAVI.

 

 

POST JE OBRISAO IAKO NIJE BILO VREDJANJA A ZATIM ME BANOVAO!

 

Zar se tako Hriscanskom ljubavlju dolazi do dijaloga?!

 

Dobro, bar je priznao svoje delo. Oprastam mu. (-:

 

Ipak, ne moze da me banuje koliko cu puta opet doci da svedocim ono sto sam ucio i za sta sa prizvan...

 

Moja egsistencija ne zavisi od episkopa kome ljubim skut da me iz Duboke prebaci u prestoni eparhijski grad. :)

 

Pa posto nisi hteo dijalog, ratovacemo dok te ne izoblicim i pokazem ljudima tvoje slike u martinkama i fajerkama sa svedocanstvom o tvom pusenju marihuane i pohadjanju KST-a i Akademije kao i ucestvovaju u skinheds i pankerskim obracunima!

 

ISTO KAO STO JE FRA UGRIN POPOVIC sa KOJIM SI SE "DRUZIO" PO IGLI "PROVALJEN" I ZUPNIK ALEKSANDAR KOJI KORISTI 3 PROFILA NA FEJSUKU DA UNOSI NEMIR A NIKO GA NE DIRA!

OBJASNJAVACES EPISKOPU OTKUD TI SA MARIHUANOM, PIVOM U MARTINKAMA DOK SKANKUJES PO KST-U!

 

OCISTITE ZITO OD KUKOLJA, STOP BEZVLASCU I PSEVDOKLIRICIZMU

Измењено од Martirije
Црвену боју само Адмиснистрација користи...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...