Jump to content

Хришћанка отпуштена са лондонског аеродрома након жалби исламских екстремиста

Оцени ову тему


Оља

Препоручена порука

Хришћанка отпуштена са лондонског аеродрома након жалби исламских екстремиста

03суботадец 2011

Posted by radiosvetigora

hriscanka-otpustena-sa-hitrou-a.jpg?w=529

Нохад Халави, некада запослена на лондонском аеродрому Хитроу, тужи своје бивше послодавце, тврдећи да су она и остало особље хришћанске вјероисповијести били жртве систематског узнемиравања, извјештава утицајни британски дневник Телеграф.

Госпођа Халави, која је у Британију дошла из Либана 1977. године, радила је 13 година на козметичком одјељењу duty-free зоне, а отпуштена је у јулу ове године.

Њен случај преузео је Хришћански правни центар, у коме сматрају да се овдје поставља више правних питања, као и питање да ли послодавци различито третирају хришћане и муслимане.

Према тврдњама госпође Халави, она је неправедно отпуштена због жалби мале групе „екстремних“ муслимана, након што је устала против малтретирања и застрашивања.

Госпођа Халави каже да се увијек добро слагала са колегама муслиманима и да је однос међу особљем различитих вјероисповијести у прошлости био добар, али да је атмосфера нагло постала непријатна са порастом присталица „фундаменталистичког Ислама“ међу запосленима.

По њеним ријечима, они су исмијавали хришћане због ношења крстова, ругали се Господу Исусу Христу и говорили им да ће ићи у пакао уколико се не обрате у Ислам.

„Један човјек је донио Куран и инсистирао да га прочитам, други је дијелио исламске памфлете запосленима“, казала је Халави, која је на фотографији коју је пренио Телеграф представљена са двије иконе Пресвете Богородице – Тројеручицом и Владимирском.

Госпођа Халави каже да је постала мета фундаменталиста након што је устала у одбрану колегинице, чије име остаје анонимно зато што је још увијек запослена на терминалу.

У мају, након жустре расправе, петорица колега муслимана су уложили жалбу оптуживши је за исламофобију, да би у јулу била добила отказ, упркос петицији коју је потписало 28 колега, од којих су неки муслимани, у којој се тврди да је отпуштена на основу „злонамјерних лажи“.

Андреа Миникијело Вилијамс, оснивач и директор Хришћанског правног центра, каже да се ради о једном од најозбиљнијих случајева које су имали.

„Овдје се постављају велика питања“, сматра она. „Прво, питање исламског фундаментализма на главном пункту уласка у Британију. Затим, ту су веома реална питања вјерске дискриминације, која, како се чини, власти избјегавају користећи се рупама у закону о запошљавању као изговором“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По њеним ријечима, они су исмијавали хришћане због ношења крстова, ругали се Господу Исусу Христу и говорили им да ће ићи у пакао уколико се не обрате у Ислам.

„Један човјек је донио Куран и инсистирао да га прочитам, други је дијелио исламске памфлете запосленима“, казала је Халави

Ma jel moguce? Ko bi reko da su to oni miroljubivi i tolerantni muslimani... c, c, c... :rolleyes:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rece... svaka cast toj cestitoj manjini...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има их...проблем је очигледно у порасту броја фундаметалиста, чија оптужба је прихваћена. Очигледно се послодавци нису удубили у проблем...Свака част овој храброј жени. Е јака ми религија која се служи силом...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не волим овакве поларисане и једнсотране вести ... ништа паметно не може да се закључи из њих.

ако им је којешта рекла за мухамеда и приде, не би ме чудило што је добила отказ и сложио бих се са тиме.

ако је обрнуто, чисто сам запањен како енглези, који иначе не воле муслимане а камоли фундаменталисте, нису искористили ситуацију да их шутну ...

све у свему, да је памети било а не страсти, требала је прва да их пријави па сад не би морала да се чеше о новине, него бисмо обрнуту ситуацију гледали ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек се нађе неки ''наиван'' међу Енглезима, што да не...

А пара врти где бургија неће.

Може чинити све, само да победи и потчини неверника ...све, баш све.

Они су, иначе, савршено морални, ма, то свет још није видео и тсл....али кад је у корист вере ееее, ...

Макијавели је, у поређењу са њима, исто наиван, врло...

А кад им овако нешто гурнеш под нос, они се изненаде, ооо, како неко може да тако мисли о њима ...ма, растуже се,

Ма, очајни су што остатак човечанства не види ту њихову лепоту, једва преживљавају од жалости и туге...

И, зато они ''не жале'' мач и силу да га увере у своју истину...

Стара прича која је поново у моди.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1323147117' post='538494]

не волим овакве поларисане и једнсотране вести ... ништа паметно не може да се закључи из њих.

ако им је којешта рекла за мухамеда и приде, не би ме чудило што је добила отказ и сложио бих се са тиме.

ако је обрнуто, чисто сам запањен како енглези, који иначе не воле муслимане а камоли фундаменталисте, нису искористили ситуацију да их шутну ...

све у свему, да је памети било а не страсти, требала је прва да их пријави па сад не би морала да се чеше о новине, него бисмо обрнуту ситуацију гледали ...

Плаше се муслиманског лобија, који је веома јак и добро организован. Да су отпустили муслимане, одмах би се нашли дежурни борци за људска права, као и групе организоване ради заштите права муслимана. А да их је она прва пријавила, била би оптужена за "исламофобију", опет због јаке организације тих група.

Једноставно, аеродром је вагао шта ће мање да их кошта - и медијски, и новчано, и израчунали су да им је ово јефтиније. А право питање јесте због чега хришћани нису толико добро организовани и због чега је у хришћанској земљи, чији је монарх поглавар једне хришћанске верске заједнице, лакше изборити се са хришћанима који су у праву него са екстремним исламистима кој нису у праву.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поготово су у Великој Британији овакве, сличне, па чак и горе ствари могуће.Велика Британија је позната по посредној (често и непосредној) толеранцији према екстремним исламистима...само што то неинформисани људи не знају.

  • Волим 1

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

није ми јасна ваша предрасуда да је жена поступила исправно само зато што је хришћанка и да је ово "очигледан" пример страдања за Христа кад могу да прочитам само једну страну, и то на врло поларисан начин.

једноставно, не постоји начин да из ове вести сагледамо јел правда или неправда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...