nishizawa Написано Новембар 6, 2011 Пријави Подели Написано Новембар 6, 2011 БЕОГРАД - Београдски муфтија Мухамед Јусуфспахић честитао је Курбан бајрам свим муслиманима Србије уз очекивање да ће се доћи до споразума којим ће муслимани "и припадати својој вери и поштовати државу у којој живе". "Свим муслиманима Србије, без обзира на то којој опцији од исламских заједница припадају, желим да честитам ове дане и да нам свевишњи да снаге да дођемо до споразума у којем ћемо и припадати својој вери и поштовати земљу у којој живимо", рекао је он на конференцији за новинаре Исламске заједнице Србије поводом Курбан бајрама. Јусуфспахић је уочи Курбан бајрама "највећег благог дана" навео да ће молитва бити обављена у недељу ујутру у седам часова у београдској Бајракли џамији и позвао вернике у Београду да се због радова на џамији преоријентишу на локалне објекте - на Палилули, Земуну, и Новом Београду, у којима ће такође бити обављене молитве. Он је казао да је Исламска заједница Србије и ове године организовала хаџ и да је око 400 верника из Србије ходочастило на света места. Такође, како је навео, и ове године је организована акција Курбана- жртва свевишењем господу како би се помогло најсиромашнијима. Исламски верници четири дана славе хаџијски Курбан бајрам или Дан жртве. Курбан бајрам се назива и хаџијски зато што се дана завршава главно годишње ходочашће Кабе (Ћабе) у Меки. Сви муслимански верски празници рачунају се по месечевој, а не по сунчевој години, а Курбан бајрам је два месеца и 10 дана после Рамазанског бајрама. Извор Катодна цев све трпи, а интернет свакога. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
bosanac Написано Новембар 6, 2011 Пријави Подели Написано Новембар 6, 2011 Da treba se poštovati zemlja u kojoj se živi ali i ta zemlja treba poštovati sve svoje građane.Nadam se da će Srbija imati više sluha za muslimane u Srbiji a nadam se da će muslimani naći zajedničku riječ i ujediniti se.Razjedinjenost škodi najviše muslimanima.Kao jedinstveni imaju veće šanse za perspektivniju budučnost u Srbiji. I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran) Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука