Jump to content

Клаус одбио да прими Јахјагу

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Клаус одбио да прими Јахјагу

Председник Чешке Вацлав Клаус, познат по противљењу једногласно проглашеној независности Косова, одбио да прими косовску председницу Атифету Јахјагу.

Чешки председник Вацлав Клаус, познат по принципијелном ставу против једногласно проглашене независности Косова, одбио је данас да прими косовску председницу Атифету Јахјагу током њеног боравка у Прагу, јавила је чешка агенција ЧТК.

Klaus-527.jpg

Клаус се противи независности Косова, коју је Чешка признала.

Јахјага је, иначе, у Прагу учествовала на конференцији "Форум 2000", где је у изјави новинарима поновила позив Београду да "распусти паралелне структуре" на северу покрајине и одбацила могућност специјалног статуса за север Косова, поделу, као и размену територија.

"Неће бити специјалног статуса, неће бити поделе, неће бити размене територије. Морамо да напустимо такве идеје из прошлог века. Треба да градимо друштво једнаких права и одговорности. То је златно правило Европске уније", истакла је Јахјага.

Односе са Београдом, Атифета Јахјага је оценила као компликоване, а дијалог као једини начин за интеграцију региона у евроатлантске структуре.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/970454/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%83%D1%81+%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D0%B8%D0%BE+%D0%B4%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8+%D0%88%D0%B0%D1%85%D1%98%D0%B0%D0%B3%D1%83.html

http://www.lidovky.c...18_ln_domov_ogo

http://www.topky.sk/...sku-prezidentku

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Неће бити специјалног статуса, неће бити поделе, неће бити размене територије. Морамо да напустимо такве идеје из прошлог века. Треба да градимо друштво једнаких права и одговорности. То је златно правило Европске уније", истакла је Јахјага.

Каква људска олош. Па што то "златно правило ЕУ" није примењено и када су косовски Албанци били у питању? Европа треба да зна и сви људи у Европи треба да знају, да док је оваквих ђубретарских ствова да су будући конфликти извесни. Кад-тад, Србија ће згазити "косовску државу". Када остану без западних ментора, увек ћемо бити јачи од њих и отрешћемо их као слину. Нека живе са том чињеницом и нека им гуза ради ко медиза кад чују вести да УСА има својих проблема и да се њеној империји долази крај. Е тад ће да виде шта је Држава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каква људска олош. Па што то "златно правило ЕУ" није примењено и када су косовски Албанци били у питању? Европа треба да зна и сви људи у Европи треба да знају, да док је оваквих ђубретарских ствова да су будући конфликти извесни. Кад-тад, Србија ће згазити "косовску државу". Када остану без западних ментора, увек ћемо бити јачи од њих и отрешћемо их као слину. Нека живе са том чињеницом и нека им гуза ради ко медиза кад чују вести да УСА има својих проблема и да се њеној империји долази крај. Е тад ће да виде шта је Држава.

Bog te čuo!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каква људска олош. Па што то "златно правило ЕУ" није примењено и када су косовски Албанци били у питању? Европа треба да зна и сви људи у Европи треба да знају, да док је оваквих ђубретарских ствова да су будући конфликти извесни. Кад-тад, Србија ће згазити "косовску државу". Када остану без западних ментора, увек ћемо бити јачи од њих и отрешћемо их као слину. Нека живе са том чињеницом и нека им гуза ради ко медиза кад чују вести да УСА има својих проблема и да се њеној империји долази крај. Е тад ће да виде шта је Држава.

Управо тако брате, мислим да су многи косовски Албанци свесни какву им злу будућност стварају ови зликовци, али не могу ништа...

Што се САД тиче, код њих је већ добар део народа за то да се војска повуче из целог света и врати кући.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tako je, nek se tumba malo kod njih, mislim da je krajnje vreme za malu pauzu kod nas da se pregrupisemo :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...