Михајло Написано Септембар 28, 2011 Пријави Подели Написано Септембар 28, 2011 Бихаћ: Крију српску гробницу Бихаћ – Наставак ексхумације у Бихаћу зависи од информације Министарства одбране БиХ. Крчмар: Цикотић скрива доказе против ратног злочинца Атифа Дудаковића МИНИСТАР одбране БиХ Селмо Цикотић директно је одговоран за недостатак информација из Оружаних снага БиХ о другој гробници у кругу касарне „Адил Бешић“ у Бихаћу, како би била настављена ексхумација за још седам тела српских војника. Ово је „Новостима“ изјавио руководилац Оперативног тима РС за тражење несталих Горан Крчмар. - Већ годину дана чекамо на информацију из МО и ОС БиХ о тачној локацији гробнице у кругу касарне. У њој су затрпана тела ликвидираних српских војника, које су заробили војници Петог корпуса Армије БиХ Атифа Дудаковића – истакао је Крчмар. Истражиоци Тужилаштва БиХ пре осам дана у кругу касарне у Бихаћу пронашли су тела осам српских војника који су 1995. године ликвидирани на овој локацији. На њиховим посмртним остацима пронађена је – бодљикава жица. Простор где су тела пронађена био је означен жутом траком са натписом „мине“, што додатно указује на злоупотребе и манипулације. Касарна је током рата била под директном контролом Петог корпуса Армије БиХ, којом је командовао Атиф Дудаковић. Крчмар тврди да у кругу касарне постоји још седам српских тела, али да Цикотић заједно са бошњачким командним кадром у ОС свесно прикрива информацију о локацији друге гробнице. - Реч је о очигледној злоупотреби МО и ОС, како би се сакрили нови докази ратног злочина Атифа Дудаковића – каже Крчмар и додаје да представници РС неће одустати све док се не пронађу тела убијених српских војника. Члан Комисије за одбрану и безбедност парламента БиХ Сташа Кошарац каже за „Новости“ да би, да је БиХ нормална држава, Цикотић због ове и свих других афера морао да одговара пред законом. - Стање у МО најбоље одсликава ситуацију у земљи. Зато Српска једноставно не може да прихвати овакво Министарство одбране које отворено ради против српских интереса – истакао је Кошарац. Он је најавио да ће проблем наставка ексхумације у Бихаћу и утврђивања одговорности надлежних у МО и ОС ставити на дневни ред наредне седнице Дома народа парламента БиХ, која ће бити одржана крајем овог месеца. Руководилац Оперативног тима РС за тражење несталих Горан Крчмар каже за „Новости“ да ће ексхумација бити настављена наредне седмице. - Дудаковић мора бити процесуиран, а то недвосмислено потврђују и гробнице у Бихаћу – нагласио је Кошарац. (Извор: Новости/ Фото: Новости) http://www.vaseljenska.com/vesti/bihac-kriju-srpsku-grobnicu/ Magen VeLo Yera'e מגן ולא יראה, Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
bosanac Написано Септембар 28, 2011 Пријави Подели Написано Септембар 28, 2011 Svi ubijeni bez obzira ko oni bili zaslužuju dostojansven oproštaj tj da se njihova tjela pronađu i da budu pokopana na dostojantven način. I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran) Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука