Дејан Написано Септембар 7, 2011 Пријави Подели Написано Септембар 7, 2011 AFERA VIKILIKS: Objavljeno više od 800 poverljivih depeša iz američke ambasade u Beogradu Bivši ambasador Turske u Srbiji Suha Umar kazao da Zukorlić i Mustafa Cerić igraju istu igru, te da podbunjuju Bošnjake zbog političke koristi BEOGRAD - Zukorlić nema naklonost Turaka! To piše u izveštaju iz 2009. godine, koji je, posle posete ministra spoljnih poslova Turske Ahmeta Davutoglua Beogradu, sastavila zamenik ambasadora SAD Dženifer Braš! Ona je podrobno opisala susrete Davutoglua sa srpskim zvaničnicima, ali je akcenat stavila i na sukob između islamskih vođa Muamera Zukorlića i Adema Zilkića. Brašova je opisala odlazak šefa diplomatije Vuka Jeremića i Davutoglua u Novi Pazar, ali i odvojene razgovore sa Zukorlićem i Zilkićem, kojima je prisustvovao i zamenik reis-ul-uleme Islamske zajednice Turske Mehmed Gormez. - Razgovorima se nije došlo do rešenja dugogodišnjeg i povremeno nasilnog spora između Islamske zajednice u Srbiji, koju vodi Zilkić, i Islamske zajednice Srbije, čiji je predvodnik Zukorlić - napisala je Brašova u depeši od 15. septembra 2009. godine. Ona je opisala i utiske tadašnjeg turskog ambasadora u Beogradu Suhe Umara o odnosu Srbije i njegove zemlje. Osvrćući se na ranije nepoverenje prema turskom učešću u Sandžaku, Umar je konstatovao da je Beograd sada spremniji da traži pomoć od te zemlje u smirivanju sukoba između islamskih rivala. - Turski ambasador je primetio da je Davutoglu posle posete Srbiji shvatio koliko je jak i osetljiv sukob između Zukorlića i Zilkića, a shvatio je i da ne mogu više da računaju na Mustafu Cerića u Sarajevu (pod čijom je vlašću Zukorlić) da pozitivno utiče na Zukorlića, jer Cerić i Zukorlić sada igraju istu igru - podbunjuju Bošnjake kako bi izvukli političku korist - piše u izveštaju Brašove. IZVOR Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Михајло Написано Септембар 7, 2011 Пријави Подели Написано Септембар 7, 2011 викиликс је до сада ТХЕ БЕСТ креације ЦИА оперативаца... 90% истине и 10% лажи..која користи америкама ... сарвшено.. ко при здравој памети може да помисли да турска ..било шта друго..осим владања неоосманским царством... жели на југу Европе.. па зар ико мисли да је турској циљ да смири стање у Рашкој... DYNABLASTER је реаговао/ла на ово 1 Magen VeLo Yera'e מגן ולא יראה, Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука