Jump to content

Комплекс ниже вредности и интелектуалне штеточине на политичкој сцени

Оцени ову тему


Sirena

Препоручена порука

i ja mislim da je u pravu onaj, samo je pljujemo,zbog njenih reci, a zasto da se ne analizira argumentovano, ona je to iznela u javnost, da bi se adekvatno pariralo, treba argumentovano pobiti-reci blage a dokazi jaki, zar ne? Kako li to misli, SPC nista novo nije rekla 600 god.i gde nadje bas tih 600, od cega li je racunala???? i zasto je smatra retrogradnom, i postoji li po njoj jos sta retrogradno u ovoj zemlji ili je to samo SPC trn u oku? I sta je po njoj napredno uopste, sta li za nju znaci napredovanje..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 36
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

I sta je po njoj napredno uopste, sta li za nju znaci napredovanje..

Да се наједеш бечких шницли и осетиш шта значи бити срећан човек пуног стомака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

64008_0201-vesna-pesic-foto-beta_f.jpg?ver=1314096523

Vesna Pešić: SPC je retrogradna, treba da pojačamo ateizam u društvu

Nezavisna poslanica Vesna Pešić ocenila je danas da Srbija i dalje destabilizuje region, tako što održava stanje "razvaljene Bosne" i što pokušava da u Crnoj Gori održi nade da će se ona vratiti pod okrilje Srbije.

Дакле Србија захтева поштовање права које је српски народ стекао у Дејтону и који му припадају у Црној Гори, као на пример право на језик, и то се зове дестабилизација региона.

Pešićeva je u intervjuu za internet portal Autonomija izjavila da se ovakvo stanje najviše održava uz pomoć Srpske pravoslavne crkve, opozicije i direktnim pritiscima.

Ех, па нису Амери једини који имају ''своје интресе'' ван својих граница. 

"Srbija u tome nema nikakav realan interes, jer njeni građani izumiru u bedi. Reč je o opsesiji teritorijama koja je užljebljena u Srpskoj pravoslavnoj crkvi i zato su srpske nacionalističke ideje teško izlečiva bolest", rekla je Vesna Pešić.

Српски народ који живи у ЦГ, ХР, БиХ и на Косову и трпи дискриминацију је реалан интрес.

Ona je kazala da pred izbore političare interesuju glasovi i zato im je važna i crkva, koja je u Srbiji glavna.

Ја сам више пута рекао... да је СПЦ у Србији баш толико утицајна колико воли да се представља, ЛДП не би постојао а ДС би се борио а пређе цензус.

"U Srbiji dominira jedna veoma retrogradna crkva, kakva je Srpska pravoslavna crkva. Ona za 600 godina nije izgovorila nijednu novu reč. Moramo da pojačamo ateizam u društvu, baš zato što je dominantna crkva toliko konzervativna da nam ne da da dišemo", rekla je Pešićeva.

Не да браним цркву, али богами има и конзервативнијих.

  Ona je ocenila da na predstojećim izborima postoji šansa da Demokratska stranka uđe u koaliciju sa Srpskom naprednom strankom, ako budu veliki pritisci iz Evropske unije da se ubrzano reši problem Kosova.

Нема ништа од тога. ДС гарант бира Косово пре ЕУа иначе губи гласаче. Сви који су за то да се Косову призна независност углавном гласају за ЛДП. 

  "Ako bi Tadić bio prinuđen da se brže povlači sa Kosova, više bi mu odgovarao Nikolić, koji među biračima ima jak nacionalni imidž. Zajedno s njim lakše bi pregurao izbore nego sa izrazitim proevropejskim strankama, koje se smatraju nedovoljno patriotskim", kazala je Vesna Pešić.

Хахаха... ова није нормална. Што је баби мило...

  Govoreći o poseti nemačke kancelarke Angele Merkel, ona je ocenila da postoji mogućnost da će Tadić izdejstvovati blaže povlačenje Srbije sa Kosova i manje napadno prihvatanje kosovske realnosti, ali da će nakon izbora pritisak Evrope po pitanju definitivnog rešavanja pitanja granica biti mnogo veći.

Косовска реалност... југ не прихвата Београд, север не прихвата Приштину и осим масовне насилне окупације или протеривања то се неће променити.

  "Kada Srbija definitivno zatvori pitanje svojih granica, tek tada će ozbiljno biti spremna da udje u EU'' 

Један од најбољих начина да се национализам савлада је да се људима те нације понуде праведна решења која их не закидају.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ništa čudno, u Srbiji ima dve vrste ljudi: oni kojima je za lične frustracije i neuspehe kriv sopstveni narod (a svi drugi su zlatni), i oni kojima su krivi svi drugi (a njihov narod je jedini zlatan). Jedino što im je zajedničko je da oni sami nikada nisu krivi ni za šta. Dve strane iste medalje. Zato smo tu i gde smo, zato što takvi iracionalni ekstremi čine većinu na političkoj sceni...

facenew22222222
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 "Ako bi Tadić bio prinuđen da se brže povlači sa Kosova, više bi mu odgovarao Nikolić, koji među biračima ima jak nacionalni imidž. Zajedno s njim lakše bi pregurao izbore nego sa izrazitim proevropejskim strankama, koje se smatraju nedovoljno patriotskim", kazala je Vesna Pešić.

Хахаха... ова није нормална. Што је баби мило...

Свака ти је његошева , сем оне да би Црква желеа да буде намбр ван али ипак није. Наиме Црква има једну трдицију у овом народу да буде ослонац држави, тако је то углавном код православних Цркава, не као на западу да држава буде ослонац цркви , него баш вако као што рекох .

И то је једино у чему ја видим неко експонирање Цркве, а то су оне две главе двоглавог белог орла.Међутим наша држава и наша црква реално су у таквој ситуацији да ни саме не стоје добро на својим ногама а камоли да могу једна другој нешто нарочито помоћи.

Што се тиче оне бабине нормалности у вези Тадије и Николића , пази вако до сада сам ценио Пешићку као једног истинског грађанера неовисног мислиоца а сад видим да је прднула у чабар( сори на термиту) јербо ово за Тадију и Николића форсирају амери , то је америчка стратегија и прича, Николић је добио подршку амера и јевропљана за своју странку и за своју причу јер је он практично тројански коњ за националисте , е сад то је оно што му је запад наменио као улогу а да ли ће он постати тројански коњ за западњаке то западњаци не желе да виде зато њих двојицу гурају у загрљај. С једне стране јасно је да Тадија следеће изборе губи, с друге стране Николић има добру гласачку машину, ако победи сам Николић ко гарантује да ће се и даље остваривати амерички интереси овдена. А да амери тек тако пуште да им неки бивши националиста дојде на власт ( а вероватно и садашњи националиста) и то брез икоје контроле, па ко гарантује да се Николич на крају неће окренути Русима .Зато је најбоља варијанта Тадија + Тома.

У том случају амери опет контролишу власт у Србији а националисти га опет дувају.

Није баба излапела, али ми је жао што баба прича америчку причу а не своју, шта јој је то требало по старе дане, а баш сам је готивио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...