Jump to content

Оправданост смртне казне и евентуално увођење исте у вашу државу???

Оцени ову тему


Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?  

83 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?

    • Да
      15
    • Не
      52
    • Већ постоји
      3
    • Никако
      12


Препоручена порука

Али не и дозволу за убијање.

Заправо, дао му је и то.

Ех, сада! Дао му је, али му је дао и могућност да бира.  0110_hahaha

Не, не. Дао му је дозволу за убијање. Буквално.

како то?  animal030

са ''не убиј'' заповешћу?  mocart 0110_hahaha 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 417
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ево још једном за оне који имају проблем са читањем.

Нема смисла расправљати с Хришћанима по овом питању, јер ви немате закон који морате следити, па свако ради оно што је исправно у његовим очима.

Али, једна заблуда се мора разјаснити. Наиме, ови што свој став поткрепљују са оним чувеним "не убиј", немају појма о чему говоре. Библија није писана на српском, већ на хебрејском, а тај језик нема само једну реч за насилан прекид живота.

Ако Бог забрани убиство, па онда каже да некога треба погубити, да ли Он то противречи самом себи? Глупости. Забрањено је некога убити без правог разлога, али је бесмислица тврдити да се то односи на убиство у рату, погубљење... Потпуно се друге речи користе у тексту. Наш је проблем што све преводимо са "убиство".

Уосталом, зашто се позивате на неки закон из "Старог Завета" ако он за вас не важи? Такође, да ли је Европа у средњем веку била нехришћанска ако је смртна казна неспојива с вашом вером? Они су изрицали много смртних казни, а опет, скоро сви наши владари из тог времена - свеци!? Како то?

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево још једном за оне који имају проблем са читањем.

Нема смисла расправљати с Хришћанима по овом питању, јер ви немате закон који морате следити, па свако ради оно што је исправно у његовим очима.

Али, једна заблуда се мора разјаснити. Наиме, ови што свој став поткрепљују са оним чувеним "не убиј", немају појма о чему говоре. Библија није писана на српском, већ на хебрејском, а тај језик нема само једну реч за насилан прекид живота.

Ако Бог забрани убиство, па онда каже да некога треба погубити, да ли Он то противречи самом себи? Глупости. Забрањено је некога убити без правог разлога, али је бесмислица тврдити да се то односи на убиство у рату, погубљење... Потпуно се друге речи користе у тексту. Наш је проблем што све преводимо са "убиство".

Уосталом, зашто се позивате на неки закон из "Старог Завета" ако он за вас не важи? Такође, да ли је Европа у средњем веку била нехришћанска ако је смртна казна неспојива с вашом вером? Они су изрицали много смртних казни, а опет, скоро сви наши владари из тог времена - свеци!? Како то?

Pinhas, sve je to OK, i ljudi reaguju na zlocine ovako i onako, i ja ne bih bio protiv smrtne kazne u nekim slucajevima (svirepost, deca i slicno), ali opet ako pogledamo imamo Kaina, ubicu, koga je Bog postedeo i cak zastitio. Zasto?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево још једном за оне који имају проблем са читањем.

Нема смисла расправљати с Хришћанима по овом питању, јер ви немате закон који морате следити, па свако ради оно што је исправно у његовим очима.

Али, једна заблуда се мора разјаснити. Наиме, ови што свој став поткрепљују са оним чувеним "не убиј", немају појма о чему говоре. Библија није писана на српском, већ на хебрејском, а тај језик нема само једну реч за насилан прекид живота.

Ако Бог забрани убиство, па онда каже да некога треба погубити, да ли Он то противречи самом себи? Глупости. Забрањено је некога убити без правог разлога, али је бесмислица тврдити да се то односи на убиство у рату, погубљење... Потпуно се друге речи користе у тексту. Наш је проблем што све преводимо са "убиство".

Уосталом, зашто се позивате на неки закон из "Старог Завета" ако он за вас не важи? Такође, да ли је Европа у средњем веку била нехришћанска ако је смртна казна неспојива с вашом вером? Они су изрицали много смртних казни, а опет, скоро сви наши владари из тог времена - свеци!? Како то?

Pinhas, sve je to OK, i ljudi reaguju na zlocine ovako i onako, i ja ne bih bio protiv smrtne kazne u nekim slucajevima (svirepost, deca i slicno), ali opet ako pogledamo imamo Kaina, ubicu, koga je bog postedeo i cak zastitio. Zasto?

Нисам много читао о томе, али мораш имати у виду да за смртну пресуду по Закону морају постојати сведоци и судија а њих у Каиновом случају није било. Такође мора постојати намера, а он није ни знао шта је убиство.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pinhas, sve je to OK, i ljudi reaguju na zlocine ovako i onako, i ja ne bih bio protiv smrtne kazne u nekim slucajevima (svirepost, deca i slicno), ali opet ako pogledamo imamo Kaina, ubicu, koga je bog postedeo i cak zastitio. Zasto?

Нисам много читао о томе, али мораш имати у виду да за смртну пресуду по Закону морају постојати сведоци и судија а њих у Каиновом случају није било. Такође мора постојати намера, а он није ни знао шта је убиство.

Po meni ovde je jasno da Bog ne dozvoljava "osvetu" i "smrtnu kaznu" za ubicu.

A sto se tice svedoka, koliko imas svedoka za ubistvo?  Recimo onaj gore koji je satarom iskasapio dete? Da li je bilo svedoka?

A na stranu sto Bogu ne trebaju nikakvi svedoci ni sudije. (u Kainovom slucaju)

Naravno, polazim od toga da je Bog dao coveku zakone i da je stariji od zakona .

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чекај пинхасе, да ли си озбиљан? :group111: smej.gif smej.gif

а шта је Бог ако не Судија, и Авељ, анђели и цела творевина ако не сведоци?

мислим, испада да ти не треба Бог и остатак творевине да би творио суд  smej.gif

није знао?

много је боље од тебе и мене знао шта значи узети живот, поготово што је имао жив контакт с Богом, као и упозорење:

А после неког времена догоди се, те Кајин принесе Господу принос од рода земаљског;

А и Авељ принесе од првина стада свог и од њихове претилине. И Господ погледа на Авеља и на његов принос,

А на Кајина и на његов принос не погледа. Зато се Кајин расрди веома, и лице му се промени.

Тада рече Господ Кајину: Што се срдиш? Што ли ти се лице промени?

Нећеш ли бити мио, кад добро чиниш? А кад не чиниш добро, грех је на вратима. А воља је његова под твојом влашћу, и ти си му старији.

После говораше Кајин с Авељем братом својим. Али кад беху у пољу, скочи Кајин на Авеља брата свог, и уби га.

Тада рече Господ Кајину: Где ти је брат Авељ? А он одговори: Не знам; зар сам ја чувар брата свог?

А Бог рече: Шта учини! Глас крви брата твог виче са земље к мени.

Стари Завет, Прва књига Мојсијева (која се зове Постање), глава 4, стих 3-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pinhas, sve je to OK, i ljudi reaguju na zlocine ovako i onako, i ja ne bih bio protiv smrtne kazne u nekim slucajevima (svirepost, deca i slicno), ali opet ako pogledamo imamo Kaina, ubicu, koga je bog postedeo i cak zastitio. Zasto?

Нисам много читао о томе, али мораш имати у виду да за смртну пресуду по Закону морају постојати сведоци и судија а њих у Каиновом случају није било. Такође мора постојати намера, а он није ни знао шта је убиство.

Po meni ovde je jasno da Bog ne dozvoljava "osvetu" i "smrtnu kaznu" za ubicu.

A sto se tice svedoka, koliko imas svedoka za ubistvo?  Recimo onaj gore koji je satarom iskasapio dete? Da li je bilo svedoka?

A na stranu sto Bogu ne trebaju nikakvi svedoci ni sudije. (u Kainovom slucaju)

Тора и те како дозвољава смртну казну, боље рећи захтева.

А овај што је искасапио дете је признао. Сам је себи био сведок и то је довољно.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чекај пинхасе, да ли си озбиљан? :group111: smej.gif smej.gif

а шта је Бог ако не Судија, и Авељ, анђели и цела творевина ако не сведоци?

мислим, испада да ти не треба Бог и остатак творевине да би творио суд  smej.gif

није знао?

много је боље од тебе и мене знао шта значи узети живот, поготово што је имао жив контакт с Богом, као и упозорење:

А после неког времена догоди се, те Кајин принесе Господу принос од рода земаљског;

А и Авељ принесе од првина стада свог и од њихове претилине. И Господ погледа на Авеља и на његов принос,

А на Кајина и на његов принос не погледа. Зато се Кајин расрди веома, и лице му се промени.

Тада рече Господ Кајину: Што се срдиш? Што ли ти се лице промени?

Нећеш ли бити мио, кад добро чиниш? А кад не чиниш добро, грех је на вратима. А воља је његова под твојом влашћу, и ти си му старији.

После говораше Кајин с Авељем братом својим. Али кад беху у пољу, скочи Кајин на Авеља брата свог, и уби га.

Тада рече Господ Кајину: Где ти је брат Авељ? А он одговори: Не знам; зар сам ја чувар брата свог?

А Бог рече: Шта учини! Глас крви брата твог виче са земље к мени.

Стари Завет, Прва књига Мојсијева (која се зове Постање), глава 4, стих 3-10

Pinhas je preskocio tu glavu... smej.gif

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чекај пинхасе, да ли си озбиљан? :group111: smej.gif smej.gif

а шта је Бог ако не Судија, и Авељ, анђели и цела творевина ако не сведоци?

мислим, испада да ти не треба Бог и остатак творевине да би творио суд  smej.gif

није знао?

много је боље од тебе и мене знао шта значи узети живот, поготово што је имао жив контакт с Богом, као и упозорење:

А после неког времена догоди се, те Кајин принесе Господу принос од рода земаљског;

А и Авељ принесе од првина стада свог и од њихове претилине. И Господ погледа на Авеља и на његов принос,

А на Кајина и на његов принос не погледа. Зато се Кајин расрди веома, и лице му се промени.

Тада рече Господ Кајину: Што се срдиш? Што ли ти се лице промени?

Нећеш ли бити мио, кад добро чиниш? А кад не чиниш добро, грех је на вратима. А воља је његова под твојом влашћу, и ти си му старији.

После говораше Кајин с Авељем братом својим. Али кад беху у пољу, скочи Кајин на Авеља брата свог, и уби га.

Тада рече Господ Кајину: Где ти је брат Авељ? А он одговори: Не знам; зар сам ја чувар брата свог?

А Бог рече: Шта учини! Глас крви брата твог виче са земље к мени.

Стари Завет, Прва књига Мојсијева (која се зове Постање), глава 4, стих 3-10

Захтевају се људски сведоци.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тора и те како дозвољава смртну казну, боље рећи захтева.

А овај што је искасапио дете је признао. Сам је себи био сведок и то је довољно.

Mogao je i da slaze? Po zakonu koliko svedoka je potrebno? Jedan je dovoljan?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тора и те како дозвољава смртну казну, боље рећи захтева.

А овај што је искасапио дете је признао. Сам је себи био сведок и то је довољно.

Mogao je i da slaze? Po zakonu koliko svedoka je potrebno? Jedan je dovoljan?

И ти мени спочитаваш да прескачем главе? Ајде прочитај бар једном Танах, овако не вреди.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чекај пинхасе, да ли си озбиљан? :group111: smej.gif smej.gif

а шта је Бог ако не Судија, и Авељ, анђели и цела творевина ако не сведоци?

мислим, испада да ти не треба Бог и остатак творевине да би творио суд  smej.gif

није знао?

много је боље од тебе и мене знао шта значи узети живот, поготово што је имао жив контакт с Богом, као и упозорење:

А после неког времена догоди се, те Кајин принесе Господу принос од рода земаљског;

А и Авељ принесе од првина стада свог и од њихове претилине. И Господ погледа на Авеља и на његов принос,

А на Кајина и на његов принос не погледа. Зато се Кајин расрди веома, и лице му се промени.

Тада рече Господ Кајину: Што се срдиш? Што ли ти се лице промени?

Нећеш ли бити мио, кад добро чиниш? А кад не чиниш добро, грех је на вратима. А воља је његова под твојом влашћу, и ти си му старији.

После говораше Кајин с Авељем братом својим. Али кад беху у пољу, скочи Кајин на Авеља брата свог, и уби га.

Тада рече Господ Кајину: Где ти је брат Авељ? А он одговори: Не знам; зар сам ја чувар брата свог?

А Бог рече: Шта учини! Глас крви брата твог виче са земље к мени.

Стари Завет, Прва књига Мојсијева (која се зове Постање), глава 4, стих 3-10

Захтевају се људски сведоци.

као што си ти?  smej.gif

а да, треба Бога ''растеретити''  smej.gif

а потпис ти је брутално искрен.

усташина смрт = מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Захтевају се људски сведоци.

Pinhas, zahtevaju se ljudski svedoci po zakonu , samo sto je Bog stariji od zakona, On ga je stvorio za ljude "tvrdovrate" itd a sam je primenjivao nepisani "Boziji" zakon, postede i ne izvrsavanja smrtne kazne. A svedoci trebaju na ljudskom sudu, Bogu ne trebaju svedoci. To je valjda jasno Pinhas.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чекај пинхасе, да ли си озбиљан? :group111: smej.gif smej.gif

а шта је Бог ако не Судија, и Авељ, анђели и цела творевина ако не сведоци?

мислим, испада да ти не треба Бог и остатак творевине да би творио суд  smej.gif

није знао?

много је боље од тебе и мене знао шта значи узети живот, поготово што је имао жив контакт с Богом, као и упозорење:

А после неког времена догоди се, те Кајин принесе Господу принос од рода земаљског;

А и Авељ принесе од првина стада свог и од њихове претилине. И Господ погледа на Авеља и на његов принос,

А на Кајина и на његов принос не погледа. Зато се Кајин расрди веома, и лице му се промени.

Тада рече Господ Кајину: Што се срдиш? Што ли ти се лице промени?

Нећеш ли бити мио, кад добро чиниш? А кад не чиниш добро, грех је на вратима. А воља је његова под твојом влашћу, и ти си му старији.

После говораше Кајин с Авељем братом својим. Али кад беху у пољу, скочи Кајин на Авеља брата свог, и уби га.

Тада рече Господ Кајину: Где ти је брат Авељ? А он одговори: Не знам; зар сам ја чувар брата свог?

А Бог рече: Шта учини! Глас крви брата твог виче са земље к мени.

Стари Завет, Прва књига Мојсијева (која се зове Постање), глава 4, стих 3-10

Захтевају се људски сведоци.

као што си ти?  smej.gif

а да, треба Бога ''растеретити''  smej.gif

а потпис ти је брутално искрен.

усташина смрт = מוות לאוסטאשים

Не користи гоогле транслате. Испадаш смешан.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...