Jump to content

Додик: Све мање противника самосталности Српске

Оцени ову тему


Препоручена порука

ДОДИК: СВЕ МАЊЕ ПРОТИВНИКА САМОСТАЛНОСТИ СРПСКЕ

015501.jpg

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је све мање противника самосталности РС у оквиру БиХ. "Колико је Босна неспособна да живи довољно говори немогућност формирања извршне власти. Па, чак и ако је формирају, она неће имати снагу да доноси извршне одлуке. То никад неће бити влада", рекао је Додик за "Вечерње новости".

Додик сматра да БиХ може да преживи као територијално јединствена земља, али, са снажним конфедералним јединицама и великом аутономијом РС, све до степена потпуне самосталности у оквиру БиХ.

"То је наш даљи циљ. За то имамо подршку народа. Тражићемо отете надлежности, као и пребацивање одлучивања на ниже нивое. Ако неко хоће да сачува Босну - може само тако", сматра Додик.

Он је рекао да на нивоу БиХ може да остане војска, монетарна политика, спољна политика, али она која је договорена, и можда још два-три сектора. "Све друго је неодрживо, јер централистичка Босна којом ће доминирати муслимани неће проћи. Етнички чисто Сарајево, гдје према њиховим процјенама, живи 94 одсто муслимана, најбољи је доказ како би они правили своју мултиетничну романсу. А и њемачка канцеларка отворено каже да је мултиетничност пропао пројекат. Нећемо сарајевску мултиетничност! Отуд и нека врста нашег савезништва са Хрватима, која има за циљ да то спријечи", рекао је Додик.

На питање да ли је референдум још отворена опција, Додик је одговорио да је прижељкивао да референдум "гура до краја".

"Тада би се ствари разоткриле, високи представник би био обесмишљен. Први пут кажем да сам се осјећао лоше тога дана када је почео дијалог. Желио сам да идем до краја. Знам, ипак, да је боље што смо дошли до рјешења. Боље и за европску будућност овог простора и за РС", рекао је Додик.

Предсједник Српске каже да је важно да су представници међународне заједнице схватили да је РС озбиљна у намјери да одржи референдум.

"Не тражимо да Европа овдје навија за нас, него само да буде реална. Немам никакву заблуду да је Кетрин Ештон дошла овде да подржи РС против БиХ, нити то тражим. Ми само желимо да се отвори расправа и да се проблеми ријеше. Наша аргументација је толико моћна и јака, да и не помишљамо да нећемо успјети", рекао је Додик.

Он је истакао да је политички циљ РС да се одбрани од доминације Турака на овом простору и неоосманизма који више нико и не крије. "Све то смо одавно видјели и све је јасно, и да Ердоган то тако отворено не каже. То што ће бити агресивнији, не значи да ће бити успјешнији", рекао је Додик говорећи о изјави турског премијера Реџепа Ердогана да ће од његове побједе користи видјети и Сарајево и Санџак.

Говорећи о генералу Ратку Младићу, Додик је истакао да евентулна пресуда Хашког трибунала не може бити и пресуда РС, јер никада у историји пресуда појединцу није ишла на терет цијелом народу.

"Вријеме ће показати да је Младић био у Сребреници и око ње, али ће бити јако тешко доказати његово директно учешће у злочинима", рекао је Додик и додао да било каква одлука у Хагу неће промијенити став већег дијела српског народа да је Ратко Младић херој.

Р.К.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=42232

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dodik: Vreme je za autonomiju Srpske

Predsednik RS prvi put o sastanku sa najvišim zvaničnicima EU, novim pozicijama Banjaluke, generalu Mladiću: Osnovni cilj je velika autonomija RS u konfederalnoj Bosni. Evropa da bude realna

RE samo dva meseca, predsedniku RS pretila je smena. Zahtev za referendumom o pravosuđu razljutio je visokog predstavnika. Tražio je širom sveta podršku za oštre mere, ali je nije dobio. Onda se dogodio obrt: umesto da ga smene, Miloradu Dodiku ”u goste” su došli prvi ljudi Evrope. I da je to normalna zemlja, bilo bi svejedno gde se dijalog odvija. Ovako, Sarajevo je protestovalo zašto se njihovom glavnom neprijatelju dolazi ”na noge”.

pol-intervju.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:335445-Dodik-Vreme-je-za-autonomiju-Srpske

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

smej.gif 4chsmu1 joooj

Још мало...

Искрено се надамо да господин Тадић и његови отомански господари ...неће се петљати..

Не би требао, брате, да буде против. Зар он није пореклом из Републике Српске?

Међутим, знајући демо(н)кратске вредности Тадићеве буљументе и осталих сателита,

није искључено да здушно поквари планове браћи из Р Српске.

Живела самостална Република Српска.

icon_svi.gificon_svi.gif

icon_svi.gif

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(време: будуће,

локација: овална соба Беле Куће у Вашингтону,

у кабинет хитро улази држави секретар)

- "Мистер президент, они луди Срби из Републике Српске су прогласили независност од БиХ, шта да радимо?"

- "Хитно ми зови помоћника нашег амбасадора у Београду, како се оно беше зове Борис...Борис..."

- "Тадић?"

- "Да, Тадић...Нека сазове ванредну конференцију за новинаре и нека најоштрије осуди било какве покушаје сепаратизма на Балкану, и нека им запрети санкцијама! ...Е да, и нека још једном потврди да признаје суверенитет и независност Косова, чисто да покаже западу да је прави демократа."

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

а да сјећам се ове срамоте што урадише Срби , Босни МАЋЕХИ  0110_hahaha

иначе био сам назочан моја бакља је задња лијево на овој утакмици била  0110_hahaha

послије смо пјевали "титула нам не треба јер Босна није наша држава и само Борац Бања Лука нека Српском одзвања.. наш клуб.. наш град"

normal_1011_borac-zrinjski_3.jpg

а да неко не би рекао да смо ми неки сепаратисти од матице и да не волимо Србију

normal_1011_borac-drina_5.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(време: будуће,

локација: овална соба Беле Куће у Вашингтону,

у кабинет хитро улази држави секретар)

- "Мистер президент, они луди Срби из Републике Српске су прогласили независност од БиХ, шта да радимо?"

- "Хитно ми зови помоћника нашег амбасадора у Београду, како се оно беше зове Борис...Борис..."

- "Тадић?"

- "Да, Тадић...Нека сазове ванредну конференцију за новинаре и нека најоштрије осуди било какве покушаје сепаратизма на Балкану, и нека им запрети санкцијама! ...Е да, и нека још једном потврди да признаје суверенитет и независност Косова, чисто да покаже западу да је прави демократа."

girl_jumping thank_you777 thank_you777

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni bilo šta, što kaže Tadić ili Dodik ne drži vodu. Onoliko potenciranje na referendumu i na kraju - pojeo vuk magarca. amin-nas

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4chsmu1 4chsmu1 prstgore

Jedva čekam da te upoznam brate. amin-nas

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prstgore :drugarstvo: :drugarstvo:

Jedva čekam da te upoznam brate. 1000000001010

prstgore

Само прат фабулу Сестро...за годину дана...аутономија, за додатних 6 месеци република...а после ...можда заједно у Србију ако слети БоТа...

Осим ако су лагали мене...онда и ја лажем вас..  4chsmu1

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...