Jump to content

Папа и Ведрана

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vedrana Rudan

Otvoreno pismo papi Benediktu XVI.

Dragi Papa!

Ne bih Vas gnjavila da nisam dobila otkaz. Bilo je ovako. U petak u 21.30 zazvonio mi je mobitel. Urednik Nacionala. ?! Smrzla sam se. Znala sam što me čeka ali zašto ovaj put? Nije bio precizan, rekao je da mi se zahvaljuje na suradnji, da je većinski vlasnik Nacionala gospodin Harald von Seefried “konzervativan”,  nešto o “vrijeđanju vjerskih osjećaja” ili tome slično, njemu je žao, pa me lijepo pozdravio.

Danas je ponedjeljak. Tri dana i tri noći ne spavam, ne jedem, vrtim u glavi svoje tekstove, a onda skužim, gospodin Harald von Seefried je gospodar moga života vrlo kratko…Jes! Zadnji tekst. Tu leži problem. Vi ne čitate Nacional zato moram citirati samu sebe. “Papa je samo čelnik zločinačke organizacije koja dvije tisuće godina ubija, krade, siluje i budalama koje sve to plaćaju obećaje carstvo nebesko.” I još sam dodala da bi Vas trebalo strpati u Haag.

Doduše, za Index sam bila preciznija, rekla sam da biste tamo trebali odsjesti u lošijoj ćeliji od one u kojoj je Mladić jer su i Vaši zločini veći. Mislila sam na zapovjednu odgovornost, nisam čula da ste nekoga osobno ubili, opljačkali hrvatski budžet ili silovali dječačića u Bostonu. To su činili i čine Vaši dečki.

Di sam pogrišila? Da li Katolička crkva krade, vara, laže, manipulira, obmanjuje… Imate milijune koje ne namjeravate udijeliti sirotinji kojoj obećajete plaću, socijalno i zdravstveno tek kad krepa od gladi. Sveti Oče, na nogama nosite crvene prada cipele kakve sam i ja namjeravala sebi  kupiti ako poživim i ostanem raditi u Nacionalu.

A vidite me danas! I mene cipele na nebu čekaju. Sveti Oče, što je moj grijeh moj preveliki grijeh? Sjetite se koliko su Vaši velečasni diljem svijeta potucali nevine dječice, koliko je ljudi pobijeno u križarskim ratovima, koliko su neke pape imale dječurlije… A naši popovi, to možda ne znate, u ovoj sirotoj zemlji u kojoj stotine  tisuća ljudi ostaje bez posla, grade dvere od oniksa, na Trsatu ne izdaju račun kad prodaju gipsanu Majku Božju…

Da tako nešto učini ženica koja radi u trafici držala bi glavu u kontejneru čitav dan a ne samo kad odradi smjenu. A to što sam napisala da biste morali u Haag, ako mislite da sam pretjerala sjetite se da ste Vi osobno, Vaša Milosti,  tako pišu svi svjetski mediji, štitili pedofile u svojim redovima, selili ih iz župe u župu kao da silovanje djece nije zločin, po meni za u Haag, nego otkačeni način opuštanja neprihvatljiv zlobnim nevjernicima.

Sveti Oče! Ovo me ne može opravdati ali ću Vam ipak napisati. Najprije je moja izjava glede Vaše Svetosti izašla na Indexu. Nećete vjerovati, 841 ljudi je napisalo da im se moje teze sviđaju. Provjerila sam. Nitko od njih nije dobio otkaz. Mislite da je to fer?

Doduše, jedno dvije stotine ljudi je u komentarima napisalo da sam kurvetina, da me treba j….., spaliti, raskomadati, ali to su  katolici pa im opraštam. I na mom fejsu su me mnogi pohvalili. Ne, nemam ja toliko rodbine. Vaša Čistosti! Ovako bez posla, osjećam se k’o peder na Splitskoj rivi. U pooomooooć!

Čitam ovih dana kako ste jednu ciganku koju je Berlusconi namjeravao potjerati u p….m……., neka Vam prevedu, pogladili po licu pa je zato Berlusconi neće dati umlatiti. Suze su mi na oči došle. Zato Vam, Vaša Premilosti, i pišem. Moj gospodar Harald von Seefried, naši mediji pišu, “po nacionalnosti Nijemac”, kao da je to bitno, dao mi je otkaz čim je postao vlasnik Nacionala i moje sudbine.

Ja Vas molim da Vi, naravno uz Božju pomoć, učinite nešto da mi gore spomenuti gospodin istom brzinom i plati ono što mi je ostao dužan. Nadam se da ne očekujem previše od Vas, Sveti Oče.

Hvaljen Isus i Marija, Vedrana Rudan

P.S. Duguju mi 11.000 kuna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 52
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog Pape!

Jedna od najkontraverznijih književnica u Hrvatskoj, ali i regionu, dobila je otkaz u nedeljniku "Nacional". Razlog je pogrdan tekst o Papi."Papa je čelnik zločinačke organizacije", kaže Rudan za S media portal.

Vedrana-Rudan-dobila-otkaz-zbog-Pape

Hrvatska književnica Vedrana Rudan je prva žrtva papinog prošlonedeljnog dolaska u Hrvatsku.

"Zbog vređanja verskih osećanja" u petak u 21.30 sati književnica Vedrana Rudan dobila je telefonski poziv od urednika "Nacionala" putem kojeg joj je saopšteno da je dobila otkaz. Kako joj je objašnjeno, većinski vlasnik časopisa Harald von Sifried je "konzervativan", a Vedrana Rudan vređa verska osećanja, pa joj se redakcija "Nacionala" "zahvaljuje na saradnji".

Vedrana Rudan za S media portal kaže da je svemu prethodio njen tekst o Papi kojeg je ona proglasila čelnikom zločinačke organizacije.

Papa razmišlja o dolasku u Srbiju

Zagreb: Zatvaraju prozore zbog Pape!

U Politici protestovali nezadovoljni otkazima

"Ja naravno ne mislim da sam otkrila toplu vodu i mislim da ceo civilizovani svet smatra katoličku crkvu zločinačkom organizacijom. Oni su ti koji su silovali decu, koji su kroz krstaške ratove milione ljudi pobili, koji su pokrali sve što se može pokrasti, a kradu i danas..."

Rudanka dodaje da sloboda štampe u Hrvatskoj definitivno ne postoji.

"Da bi stvar u Hrvatskoj bila tragikomična jedini list koji je slobodan i koji valja je srpsko glasilo "Novosti". Međutim, ne verujem i da će me oni zvati posle ovoga", zaključuje Vedrana Rudan za S media portal.

U međuvremenu, Vedrana Rudan je poslala otvoreno pismo Papi Benediktu XVI. Pismo i inkrimisani tekst o Papi možete pročitati OVDE.

(S media)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када сам видео наслов прво сам помислио да папа преферира фонт Вердана у Ворду.  girl_jumping Таман да га нападнем, пошто је мени скроз безвезе.  girl_jumping Кад оно Ведрана...

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jos je i dobro prosla girl_jumping

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skupa istina...

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:djetalina: Чуо сам и ја то за прада ципеле...

само желим рећи да Папа нема укуса.

шта носе наше владике? :291291291:

"Пред безумним не говори, јер неће марити за мудрост беседе твоје" Приче Соломунове 23:9

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:djetalina: :291291291: :229229229:

Можда да неко од наших Епископа напише писмо... да у духу екуменистичке љубави назове швабу и врати жену на посао?

мајкл

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта је смисао оваквих тема већ само да се ругачи појаве и пљују.

Да ли ће ово допринети бољим међуљудским односима?

Smisao leži u očiglednom osjećaju inferiornosti pojedinih sajber revnitelja :) POjedini ovdje moraju imati neprijatelja da bi njihova kvaziduhovnost egzistirala. Svoj identitet temelje na negiranju identiteta drugog(katolika). Ovdje ogroman broj tema je posvećen Katoličkoj Crkvi, Papinstvu, Ekumenizmu, a zašto? Zašto kad je papinstvo jeres, a katolici jeretici? smajolik78

I Jehovini svjedoci su jeretici, ali o njima nema puno tema. Odgovor je vrlo jednostavan- mali uvijek ima kompleks od velikoga. :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Али ће допринети разобличавању папске јереси!

Мислиш да ће допринети? Када би ми неко на овај начин предочавао моје заблуде НИКАДА га не бих послушао.

Ипак је постало веома симптоматично да назови православни хришћани покушавају на безљубавни начин покажу некоме да греши. Лично, никада текве не слушам. Напротив, презирем њихов однос према личнсти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта је смисао оваквих тема већ само да се ругачи појаве и пљују.

Да ли ће ово допринети бољим међуљудским односима?

Смисао ове теме ?

Па вест је сензационална зар треба још и неки смисао , е свашта...

Жена је остала брез посла зато што је секулариста и то у 21 веку у Хрватској, зар мислиш да би код нас у Сербији неко остао без посла зато што је секулариста ?

Или мислиш да би неко добио отказ због писања о патрији ?

Зар то не би и код нас било сензационално?

Наравно да ово није неки доказ у прилог антиекуменизма , јер се не ради о особи која је убеђени Хришћанин па самим тим њене изјаве не могу да се узму као некакви аргументи у прилог неваљалости или ваљалости папске вере.

:) smajolik78 :cheesy2:

Можда да неко од наших Епископа напише писмо... да у духу екуменистичке љубави назове швабу и врати жену на посао?

dada

Наши епископи у Хрватској и сами имају превише проблема да би себи на леђа стављали још и тај проблем, притом ко гарантује да данас сутра та иста Ведрана не би и њих запљунула?

Не знам шта је смисао оваквих тема већ само да се ругачи појаве и пљују.

Да ли ће ово допринети бољим међуљудским односима?

Smisao leži u očiglednom osjećaju inferiornosti pojedinih sajber revnitelja :) POjedini ovdje moraju imati neprijatelja da bi njihova kvaziduhovnost egzistirala. Svoj identitet temelje na negiranju identiteta drugog(katolika). Ovdje ogroman broj tema je posvećen Katoličkoj Crkvi, Papinstvu, Ekumenizmu, a zašto? Zašto kad je papinstvo jeres, a katolici jeretici? :)

I Jehovini svjedoci su jeretici, ali o njima nema puno tema. Odgovor je vrlo jednostavan- mali uvijek ima kompleks od velikoga. :)

Не тачно, зато што мали и велики овде је релативна ствар , јер ти ниси пребројао православне на небесима па паушално дајеш коментар ко је велик а ко мали. Они пак који су убеђени у исправност православија ипак мисле да су небеса православна.

Значи већина је православна.

По мени није овде тема ни јерес , ни папа , колико држава Хрватска која је само формално секуларна држава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислиш да ће допринети? Када би ми неко на овај начин предочавао моје заблуде НИКАДА га не бих послушао.

Ипак је постало веома симптоматично да назови православни хришћани покушавају на безљубавни начин покажу некоме да греши. Лично, никада текве не слушам. Напротив, презирем њихов однос према личнсти.

Помаже Бог Оче.

Ја сам навикао да ми Свештеник каже када нисам у праву и када сам у заблуди...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да ли се трудиш да то исправиш? Видиш, ако си се нашао у овоме што сам написао онда се и потруди да критика коју упућујеш било коме буде без злобе и злурадости.

Иначе, нисам само о Теби говорио, говорим уопштено о проблему који имамо.

Да сам ја на месту неког римокатолика ни у лудилу не бих прихватио оно што ми говоре они који то раде тако што се зурадо исмејавају са оним што је мени свето. Конкретно, ово што говоре присталице бившег владике Артемија светлосним годинама је далеко од мене управо због њиховог злобног приступа. У томе не видим ни зрнце љубави. Напротив, видим све оно што Црква није. Тешко да би Црква ишта могла да уради у ово свету да нам такви говоре о истинама вере. То могу да прихвате само они који су упали у стање самодовољности. Сва срећа па је Црква нешто друго јер тада ни ја не бих био верник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...